Skocz do zawartości

dziwne zachowanie po wymianie przepływki


dylus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie tak dawno walczyłem z falowaniem obrotow w BMW e-46 320 d 136km winnym okazał się przepływomierz .Wymieniłem przepływkę na nową firmy autolog przepływka dobrana została wg nr boscha ,po wymianie auto dziwnie jeździ na trzecim bigu jak wciskam gaz auto idzie i dochodzi do 3000 obr po przekroczeniu 3000 nagle jakbym dostał oporu powietrza auto nie ciągnie mimo że obroty rosną ,podobnie jest na innych biegach .Czy nowa przepływka może być uszkodzona .?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było o tym na forum. Nie wiem jakiej firmy kupiłeś przepływkę, ale większość zamienników (jeśli nie wszystkie) są delikatnie mówiąc badźiestwem. Wielu kupowało i większość z nich miała potem problem. Znajdź osobę od tórej możesz przemienić na chwilę oryginalną przepływkę (chwila roboty), i zobaczysz czy napewno to ona jest przyczyną twojego problemu.

PS. Wszyscy doradzają kupno oryginalnej przepływki firmy BOSCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przepływkę oddam do reklamacji dostałem na nią gwarancję .

 

Przepływka jest tej firmy nie jest to chińszcyzna http://www.autlog-germany.de/

 

Na oryginalnej obudowie przepływki boscha mam dwa numery u gory 0 928 400 314

a niżej 13.71-2247002 .Przepływka jaką założył mi mechanik ma nr 13 71 2 247 002 .Może faktycznie trzeba przeprogramować .Auto mam z pocztku 2001 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u nas panuje takie przekonanie, że jak coś jest niemieckie to musi już być zaje...ste. Nawet ku..rwa dziurawe niemieckie garnki są lepsze od naszych całych, a cytryny może są takie same ale niemieckie są trzy razy kwaśniejsze! Gówno prawda, a co za róznica czy kupujesz gówno w polsce czy gówno w niemczech. Przede wszystkim żle dobrałeś przepływomierz do modelu, według mnie powinieneś mieć to NR KATALOGOWY BMW: 13 62 7 787 076

 

STARY NR KATALOGOWY BMW: 13 62 2 247 002

Ale ie jestem 100% pewny. Polecam real oem bmw parts w celu dobrania odpowiedniego numeru

http://www.realoem.com/bmw/select.do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u nas panuje takie przekonanie, że jak coś jest niemieckie to musi już być zaje...ste. Nawet ku..rwa dziurawe niemieckie garnki są lepsze od naszych całych, a cytryny może są takie same ale niemieckie są trzy razy kwaśniejsze! [bAD] prawda, a co za róznica czy kupujesz [bAD] w polsce czy [bAD] w niemczech. Przede wszystkim żle dobrałeś przepływomierz do modelu, według mnie powinieneś mieć to NR KATALOGOWY BMW: 13 62 7 787 076

 

STARY NR KATALOGOWY BMW: 13 62 2 247 002

Ale ie jestem 100% pewny. Polecam real oem bmw parts w celu dobrania odpowiedniego numeru

http://www.realoem.com/bmw/select.do

 

Auto mam przedliftowe i takie nr jak podałem były na przepływce Boscha serwis aso w Bydgoszczy za zaadoptowanie zawołał 600 zł :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u nas panuje takie przekonanie, że jak coś jest niemieckie to musi już być zaje...ste. Nawet ku..rwa dziurawe niemieckie garnki są lepsze od naszych całych, a cytryny może są takie same ale niemieckie są trzy razy kwaśniejsze! [bAD] prawda, a co za róznica czy kupujesz [bAD] w polsce czy [bAD] w niemczech. Przede wszystkim żle dobrałeś przepływomierz do modelu, według mnie powinieneś mieć to NR KATALOGOWY BMW: 13 62 7 787 076

 

STARY NR KATALOGOWY BMW: 13 62 2 247 002

Ale ie jestem 100% pewny. Polecam real oem bmw parts w celu dobrania odpowiedniego numeru

http://www.realoem.com/bmw/select.do

 

Jeśli dobrze odczytałem http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AX71&mospid=47664&btnr=13_0652& hg=13&fg=20 to powinna być inna przepływka 13627787976 lub 13627787076 mój win wbaax71050pe57661

 

Na oryginalnej obudowie przepływki boscha mam dwa numery u gory 0 928 400 314

a niżej 13.71-2247002 . Czy od poczatku przepływka jest zła ?Koledzy proszę bardzo pomoc :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u nas panuje takie przekonanie, że jak coś jest niemieckie to musi już być zaje...ste. Nawet ku..rwa dziurawe niemieckie garnki są lepsze od naszych całych

 

Slawek330d, dostajesz ostrzezenie za uzywanie wulgaryzmow.

Na forum BKP NIE PRZEKLINAMY. Zapoznaj sie z regulaminem, a szczegolnie z punktem 4.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam z kwietnia 2001 wynika z tego http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AX71&mospid=47664&btnr=13_0652& ze przepływka powinna być 13712247002 i taką niby mam założoną .

 

Na real oem jest tak

01 HOT-FILM AIR MASS METER 1 10/2000 13712247002 ENDED, See SI 130101(690)

01 HOT-FILM AIR MASS METER 1 09/2001 13627787976 ENDED, See SI 130101(690)

01 HOT-FILM AIR MASS METER 1 09/2001 13627787076 $367.16 See SI 130101(690)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale po prostu chciałem dosadniej wyjaśnić co mam na myśli, myślę że nikogo nie uraziłem i obiecuję poprawę.

 

Sławek ja osobiście nie mam do Ciebie żadnego żalu ,moja wypowiedź miała bardziej zwrócić uwage na fakt że jesteśmy zalewani wszelkiego rodzaju Chińszczyzną ,na allegro jest cała masa przepływek raczej miernej jakości (czytaj chińszcyzny) więc nie ma co równać Niemieckiej precyzji do Chińskiej masówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie tak dawno walczyłem z falowaniem obrotow w BMW e-46 320 d 136km winnym okazał się przepływomierz .Wymieniłem przepływkę na nową firmy autolog przepływka dobrana została wg nr boscha ,po wymianie auto dziwnie jeździ na trzecim bigu jak wciskam gaz auto idzie i dochodzi do 3000 obr po przekroczeniu 3000 nagle jakbym dostał oporu powietrza auto nie ciągnie mimo że obroty rosną ,podobnie jest na innych biegach .Czy nowa przepływka może być uszkodzona .?

 

Moim zdaniem to nie wina przeplywki.Jesli powyzej 3000 obr.auto nie przyspiesza a obroty ida dalej mysle ze sprzeglo Ci sie konczy.slizga i nie przenosi napedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.