Skocz do zawartości

Nowy użytkownik chce kupić E36 :)


axl2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Dziś zarejestrowałem się tu na forum z zamiarem zadania paru pytań odnosnie E36.

Szykuje się do kupna E36, szukam czegoś jak najbardziej "jak z fabryki" czyli nie ospojlerowanego, nie grzebanego we wnętrzu, bez białych wskaźników itd. typowy "stock", najzwyklejsza wersja 4 drzwiowa.

Interesują mnie silniki 1.6 i 1.8 i nic ponad to, samochód ma jezdzić do pracy i na zakupy.

I tu nasuwają się dwa pytania. Szukam czegoś z elektrycznymi szybami i przynajmniej poduszką kierowcy i ABSem.

1. Czy w cenie do 8000zł znajde coś takiego czy raczej sobie darować poszukiwania?

Oczywiście rocznik przy takiej kasie gra mniejszą rolę, zakładam, że każdy samochód o ile był dbany może przejechać grubo ponad 200.00km oraz pod drodze się nie rozpadnie, dlatego też chce przeznaczyć 8k na samochód i ~2k na pierwsze wymiany części/naprawy.

2. Jeśli do 8000zł nie ma czego szukać to od jakiej kwoty zaczynają się zwykle modele które nie wymagają masakrycznego wkłądu finansowego?

 

Pozdrawiam, i mam nadzieję iż wybrałem dobry dział forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Was serdecznie. Dziś zarejestrowałem się tu na forum z zamiarem zadania paru pytań odnosnie E36.

 

No witamy serdecznie ale przed zadawaniem pytań powinieneś zrobić to co każdy nowy użytkownik :search: :twisted2: A jeśli już się rozglądniesz to zasięgnij wszelkich porad na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu bo e36 w kwocie 8k ( a nawet i taniej) z twoimi wymaganiami spokojnie znajdziesz tylko wystarczy poszukać we wszelakich ogłoszeniach :search:

 

:twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Dziś zarejestrowałem się tu na forum z zamiarem zadania paru pytań odnosnie E36.

 

No witamy serdecznie ale przed zadawaniem pytań powinieneś zrobić to co każdy nowy użytkownik :search: :twisted2: A jeśli już się rozglądniesz to zasięgnij wszelkich porad na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu bo e36 w kwocie 8k ( a nawet i taniej) z twoimi wymaganiami spokojnie znajdziesz tylko wystarczy poszukać we wszelakich ogłoszeniach :search:

 

:twisted2:

 

Pobieznie szukałem, ide to kontynuować :)

A co do "wszelkich porad" to właśnie licze na Wasza pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 8000 zł będzie ci bardzo ciężko coś znaleźć,a jak już za tyle kupisz to będziesz tutaj częstym gościem.Chyba sam rozumiesz ża 8000 na auto to raczej mało,a co dopiero na BMW.A co do przebiegu to jeżeli będzie miało faktycznie koło 200 000km to będziesz miał sporo szczęścia,takie przebiegi maja auta sporo młodsze i droższe.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze

denerwuje mnie takie gadanie ze za 8000 tys mozna kupic i jezdzic bmw, oczywiscie mozna kupic ,ale z jazda, troche gorzej, jak kupujesz auto za 8000 tys to nie sadze ze to auto ma 200tkm i nie sadze ze ma ok łancuch rozrzadu i nie sadze ze uszczelka pod glowica jest cala i nie sadze ze w 100% dziala zawieszenie i nie sadze ze maglownica jest ok, nie mowiac juz o elektronice co w starszych modelach sie psuje. minimum 13-15tys kosztujesz sprawne auto (co ma powymieniane cos:))

to jest juz leciwe auto i nie patrzy sie na rok czy to 95, czy 98 rok (bo to i tak juz stare) patrzy sie na to od strony "co jest wymienione i kiedy!!

za 8000 tys polecam 5 drzwiowa corse (powinno byc ok) ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez BaziG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się spodziewałem, że jedni będą mówić, że za 8000zł kupie działający samochód, a inni że to mało prawdopodobne.

Cóż...8000zł za 15-16 letni samochód to dla mnie i tak cena tragiczna

 

Jeśli go dobrze zamierzasz sprawdzić to czym się martwisz ? :doh:

 

Pamiętaj aby przed kupnem sprawdzić jaką autko ma historie serwisową (mało prawdopodobne w przypadku leciwej e36 ale sprawdzić nie zaszkodzi :twisted2: a będzie większa pewność) sprawdzić vin , dokładnie obejrzeć spasowanie elementów , w dobrym zakładzie będziesz na pewno mógł sprawdzić lakier na każdym elemencie specjalnym czujnikiem , elementy wnętrza a także blacharkę wewnątrz i pod bunią :twisted2: potem spokojnie możesz sprawdzać elementy zawieszenia oraz koniecznie sprawdź w jakim stanie jest silnik :mad2:

 

Wiem że nie wymieniłam wszystkich opcji a już jest ich sporo ale pamiętaj że to bardzo ważne :!: Ja sama kiedyś kupiłam piękną , odpicowaną 328i 98r a potem okazało się że bunia była po ostrych przejściach :mad2: I teraz kupowałam następne E46 i nachodziłam się bardzo dużo i były niewielkie opłaty za większość rzeczy ale warto było :twisted2: Jeśli również chcesz cieszyć się bez wypadkiem to uzbrój się w cierpliwość i weź to sobie do serca :cool2:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW za 8000zł zapomnij musisz wydać przynajmniej ok 15000zł żeby niemieć zadnych problemów,widziałem dziesiątki BMW E36 za 8000zł nawet taniej poprostu kupa złomu to nie żart cieknące silniki z każdego możliwego miejsca całe zawieszenia do remontu poprostu złomy.Kupuje ktoś bmw za ok 8000zł potem pisze że się wszystko sypie i ma same problemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW za 8000zł zapomnij musisz wydać przynajmniej ok 15000zł żeby niemieć zadnych problemów,widziałem dziesiątki BMW E36 za 8000zł nawet taniej poprostu kupa złomu to nie żart cieknące silniki z każdego możliwego miejsca całe zawieszenia do remontu poprostu złomy.Kupuje ktoś bmw za ok 8000zł potem pisze że się wszystko sypie i ma same problemy

 

Choć jest to mało prawdopodobne bo wiem że masz sporo racji to niekoniecznie jest to niemożliwe moim zdaniem :roll: Może akurat mu się uda kupić jakąś w miarę sprawną e36 w tej cenie :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując - oto właśnie zakończyliście moją przygodę z E36 :)

15k za takiego dziadka nie wydam choćbym miał narobić w spodnie :)

dzięki za ostudzenie zapału, bo bym kupił trupa

 

Oj nieładnie :nienie: Albo naprawdę nie chce ci się poświęcić trochę czasu na poszukiwanie i sprawdzenie sprawnej e36 albo koledzy bardzo skutecznie wybili ci taką cenę z głowy :mad2: Ale fakt faktem że w 90% przypadkach oni naprawdę mają racje :twisted2: Ja chciałam cię uczulić bo akurat może wycelowałbyś w te 10% procent :twisted2: No ale cóż :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wybili :) Ja pieniędzmi nie ekhm, nie wydalam pieniędzy i 8000zł to wszelka forsa jaką chce na samochód wydać. Potem max 2k na naprawy i jazda, ma jeździć po mieście.

A jesli E36 nie dostane w tej cenie to cóż, trudno, bye bye marzenie o BMW.

Jakiś czas temu kupiłem Fiata Bravo za 5500zł, problem był w tym, że wiedziałem że jest po dzwonie i wziąłem go w ciemno, pół roku później sprzedałem go za 2000zł bo ktoś potrzebowął na części.

Nie chce mieć tego znowu z BMW, choć 8000zł to nie 5500 rok temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując - oto właśnie zakończyliście moją przygodę z E36 :)

15k za takiego dziadka nie wydam choćbym miał narobić w spodnie :)

dzięki za ostudzenie zapału, bo bym kupił trupa

Nie popełnij błędu kupując BMW za takie pieniądze oszczdzisz sobie problemów,jak chcesz mieć E36 i być zadowolony musisz wydać ok 15000zł,posiadam dwa BMW i wiem ile czasu i pieniędzy trzeba poświęcić żeby auto było w idealnum stanie a ten co sprzedaje BMW za ok 8000zł napewno nieserwisował go od dawna,w takim aucie może się wrzystko sypać,ostatnio w swojej 325I E36 wymienałem chłodnicę i koszrowało mnie to prawie 800zł razem z płynem chłodniczym,i myślisz że ktoś kto sprzedaje auto za 8000zł wymienił by cieknącą chłodnicę poprostu wlał by środka uszczelniającego który potrafi bardzo dobrze zatkać NAGRZEWNICĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...z tej "nagonki" na mnie (z dobrymi chęciami oczywiście) stwierdzam, że trace bujanie sie po serwisach bo więcej niz 8tysi nie dam :)

 

darek - powiedz mi jaki jest sens kupowania za 15.000zł (piętnascie tysi) samochodu co ma z której strony by nie patrzeć ~15 lat. Zakrawa to na paranoje :) Ale to tylko moje zdanie i nie mówie, że nie jest tak jak Ty piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...z tej "nagonki" na mnie (z dobrymi chęciami oczywiście) stwierdzam, że trace bujanie sie po serwisach bo więcej niz 8tysi nie dam :)

 

darek - powiedz mi jaki jest sens kupowania za 15.000zł (piętnascie tysi) samochodu co ma z której strony by nie patrzeć ~15 lat. Zakrawa to na paranoje :) Ale to tylko moje zdanie i nie mówie, że nie jest tak jak Ty piszesz.

Jak byś zobaczył moje 325I E36 TO BYŚ ZNIENIŁ ZDANIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariowałes? Kup Opla !!

:D :D :D

 

Przepraszam...w temacie czego zwariowałem? :) I jakiego opla? ;)

 

O to jest samochód dla mnie - http://moto.allegro.pl/item557628584_sliczna_bmw_318i_sam_zobacz_zarejestr.html no ale widocznie skoro cena taka to coś z nim nie tak ;)

ładna ale od handlarzy trzymałbym się z daleka,przebieg 190tys jest ostatnio bardzo modny bez względu na rocznik.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.