Skocz do zawartości

Błąd aktywnego sterowania


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wczoraj na trasie miałem dziwne zdarzenie. Zaparkowałem na stacji (fakt że na placu dosyć mocno szarpnąłem kierownicą, żeby przetestować działanie DSC), poszedłem coś zjeść, po powrocie po odpaleniu pojawił się komunikat (pomarańczowa lampka przy wskaźnikach) oraz komunikat na wyświetlaczu, że coś jest nie tak z Active Steering, żeby jechać ostrożnie, i że być może kierownica jest "at angle" - nie za bardzo złapałem, chyba chodzi o wychylenie? Ruszyłem, po 10 metrach komunikat zniknął, a komputer po sprawdzeniu nie wykazał dalszych błędów. Co to mogło być - czy to symptom jakiegoś problemu, czy po prostu fanaberie komputera?

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnie dojezdzam do świateł, zwalniam i jak auto juz sie zatrzymało w budce suflera wyskoczył mi komunikat aby poruszać kierownicą bo mi zablokuje układ kierowniczy! pomachałem kołem prowo/lewo i było ok, ale do tej pory nie wiem co to było :shock:
Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poziom płynu do wspomagania jest monitorowany przez komputer, czy trzeba sprawdzać samemu? Być może rzeczywiście jest go tam mało, i komputer zwariował po większym przechyle.

 

A propos mam jeszcze 2 pytania:

 

1. Wczoraj stanąłem na chodniku gdzie był pewien przechył - pojawił mi się komunikat, z ikonką auta i strzałek wzdłuż wnętrza, ale był po niemiecku i nie skumałem - any ideas?

 

2. Czasami mam problemy z załączeniem D - zwłaszcza po uprzednim P albo R - po prostu joystick nie chce się wychylić - remedium jest pomachaniem tym joystickiem - włączenie R jeszcze raz i potem próba wejścia na D. Czy to może być problem ze skrzynią czy tylko z tą badziewną gałką (IMO najsłabszy element we wnętrzu tego auta)

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się auta ze strzałkami w przód i w tył to dioda informująca o tym ze samochód miałeś na biegu w pozycji N czyli neutralnej (coś jak luz przy manualu) Co do przygody z przełączaniem biegów to nic ci nie podpowiem ponieważ nie dane mi było jeździć bunią po lifcie i nie wiem jak sprawuja się te joysticki. Mam nadzieję że to pierdoła bo skrzynie w BMW są raczej porządnymi wynalazkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.