Skocz do zawartości

parowanie szyb, wibracje


kosik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, strasznie paruja mi szyby w moim e46, z klimatyzacja i bez niej zawsze to samo, a na dodatek gdy chodzi klima cos strasznie halasuje, i sie trzesie jak by sie auto rozpadalo. Nie wiem co jest nie tak i co z tym zrobic, ale nie da sie jezdzic:(... Co do tych wibracjito czasem sie tak dzieje a czasem nie, nie wiem od czego to zalezy. PROSZE O JAKAS PODPOWIEDZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę najlepiej zapodać dywaniki gumowe.

 

Najczęstsze przyczyny mocnego parowania to:

- wspomniany wyżej filtr

- zapchane odpływy szyberdachu (najczęściej wystepuje tu mokra wykładzina podłogi)

- nieszczelne wytłumienia w drzwiach (jak wyżej)

- w ekstremalnych przypadkach nieszczelna nagrzewnica

 

Ostatni przypadek chyba możecie u siebie wykluczyć, bo objawy są nie do pomylenia - zaczyna się najczęściej od niewielkiej plamki pary na szybie przedniej, towarzyszy temu zapach płynu chłodniczego i "tłusta" szyba przednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz właczony zamkniety obieg powietrza?

 

To by był niezły error :D

 

Do autora, masz pewność, że te drgania mają związek z parowaniem? Bo mogą to być rownolegle usterki. Występują tylko przy włączonej klimatyzacji? Na postoju, czy w czasie jazdy itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczasz nawiew jak silnik złapie odpowiednia temperature czy od razu po uruchomieniu ? Paruja permanentnie czy po jakims czasie wszystko wraca do normy?

Wibruje całe auto czy tylko takie dzwieki dochodza z silnika? Moze łozysko w ktorej rolce paska padło?

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problem z parowaniem szyb no i po czesci jeszcze jest, moze i wina dywaników bo mam te z bmw nie posiadam gumowych co sie z tym wiaze w zimie wiadomo. Zawsze po wł klimy naciskałem te trzy guziki z lewej strony czyli nawiew na góre srodek i dół, i co chwila musiałem tak przełanczac bo mi szyby parowały a teraz jak dam auto problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy odpalam nawiew sam sie wlacza na najmniejszy dmuch, jesli go nie wylacze to zaczynaparowac, czasem chodzi dobrze a czasem nie, nie mam pojeci od czego to zalezy, czasemk paruje caly czas, a czasem szybko odparowywuje, lecz gdy stane na swiatlach czy w korku i ma nizsze obroty znow zaczyna parowac:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem problem z parowaniem szyb no i po czesci jeszcze jest, moze i wina dywaników bo mam te z bmw nie posiadam gumowych co sie z tym wiaze w zimie wiadomo. Zawsze po wł klimy naciskałem te trzy guziki z lewej strony czyli nawiew na góre srodek i dół, i co chwila musiałem tak przełanczac bo mi szyby parowały a teraz jak dam auto problem zniknął.

A odgrzybiales uklad tzn nawiewy grzyb to wilgoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo klima wysusza powietrze czyli jak wlaczysz klime powinno byc lepiej i lepiej.wiec trudno powiedziec moze woda gdzies w systemie(niewiem),ale mam propozycje,mozna kupic specjalne takie wiadereczka ze szmata w srodku ktore wylapuja wode z powietrza i osyszaja pomieszczenie,stosuje sie je na lodziach w trakcie zimy,zeby nie bylo wilgoci,moze to pomoze
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.