Skocz do zawartości

525 24vM50 przerywa około 2000 obrotów potrzebny specjalista


emilcb

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem ze swoim 525. auto zakupiłem pół roku temu i miało już założoną zwykłą instalację gazową. odkąd go miałem przepływomierz był uszkodzony aczkolwiek w niczym mi to nie przeszkadzało autko na benzynie i na gazie zachowywało się ok. całkiem niedawno zaczęła przerywać na benzynie około 2000 obrotów( powyżej 2000 obrotów jest ok). myślałem więc ze wymiana uszczelki pod głowicą załatwi sprawę( bo i tak trzeba było ją wymienić auto pobierało wodę z chłodnicy) uszczelka została wymieniona, głowica splanowana, uszczelki pod kolektorami też nowe. auto przerywa dalej. świece olej i filtr powietrza jest wymieniony. szukałem na forum takich przypadków i doczytałem się że wymiana cewek pomorze... i tu moje pytanie: czy mechanik ma możliwość sprawdzić które cewki są do wymiany?? i czy wogule taki zabieg pomoże? może to co innego i da się to zrobić bez wizyty u mechanika?? z góry dziękuję za każdą podpowiedź. może zna ktoś jakiegoś dobrego i uczciwego mechanika w pobliżu Kluczborka (woj Opolskie) jestem w stanie dojechać do 50km...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka swoją drogą:) ale wcześniej też była machnięta i chodził dobrze... jeśli chodzi o dolot to też jest nowy wymieniłem go może ze 3 miesiące temu.... oscyloskop?? maja takie urządzenie przeciętni mechanicy?? czy muszę szukać jakiegoś szpeca od bmw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz cewki, ja mialem podobnie, odczuwalne zamulenie w granicach 2000-2500obr. wymienilem dwie cewki ( u mnie pierwsza i ostatnia) i pomoglo. Jak bedziesz kupowac uzywki to sprawdz koniecznie stan gumowej fajki, przez nia tez moga isc przebicia.

ps. 3-4 miesiace temu juz wymienialem jedna cewke, sprawdzalem od pierwszej do ostatniej i wyszlo ze to przedostatnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.