Skocz do zawartości

320d Kołysanie samochodem


andy_64

Rekomendowane odpowiedzi

Amortyzatory ok. Koła wyważone bez bicia. Byłem u mechanika stwierdził on luz eksploatacyjny na sworzniach, trochę luzu na przekładni kierowniczej ale kazał na razie jeździć. Co mam robić?

Toć mechanik powiedział Ci co jest nie tak. Jak Ci przeszkadza bujanie to wymień (napraw) elementy które mają luz i powinno być :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak same sworznie sa do wymiany tylko są zaciskane, musisz znalezc dobrego mechanika ktory ma zaciskarke hydrauliczna ( mowie od razu bo mi probował nabijac młotkiem i to na renomowanej stacji). Oprócz sworzni dobrze jest także wymienić tulej na wachaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zbieżność kół ustawiona, tylko nie wiem czy ustawiali tylko przód czy też tył, ale bujanie nadal jest. Barzdo mnie to denerwuje i nie wiem czy to problem wahaczy, luzu przekładni kerowniczej czy też spartolili usawienie zbieżności. Bardzo proszę o sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Po raz kolejny wymieniłem sworznie i tuleje z przodu na sworznie firmy lemforder. Mówili mi że mam delikatny luz na przekładni kierowniczej ( zawsze był od kiedy kupiłem ) ale nadal po wymianie mam odczucie ze strasznie buja na boki autem nie jest stabilne na zakrętach. Koła mam 215/45/ r17 więc wydaje mi się ż e samochód powinien trzymać się dobrze na zakręcie lecz tak nie jest. Objawy są takie że czuć tak jakby tył miał wpaść w poślizg - wyrzuca z zakrętu a przód - na kierownicy dziwne uczucie jakby delikatne szarpanie kierownica w lewo lub w prawo. Czy może być to wina że zbieżność jest źle ustawiona? Lub czy że tuleje pływające są uszkodzone czego nie stwierdzili na warsztacie ? A może amortyzatory do wymiany?

 

P.s. Jakie będą objawy zużytych amortyzatorów lub jak sprawdzić czy końcówki drążków są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam opony 205/60/15 i też ma takie objawy o których piszecie. Po Świętach jadę zmienić opony na 195/65/15 bo takie miałem wcześniej zimówki i jeździło się super, poza tym na węższych oponach samochód lepiej jeździ i ma mniejsze spalanie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w innym samochodzie miałem podobny problem, szukałem dziury w d.... i powymieniałem wszystko co dało się wymienić w zawieszeniu i nic :cry2:

dalej bujało. Jakież było moje zdziwienie kiedy po wymianie opon na nowe wszystko ustało. Okazało się że opony, na których śmigałem były po prostu kwadratowe jakieś :duh: I od tego momentu powiedziałem sobie, nigdy więcej używanych i g.... opon :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.