Skocz do zawartości

Sens posiadania oryginalnego autotelefonu


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzedzam, przeszukałem to forum i to z adresem bmw-sport.pl ale nie znalazłem odpowiedzi. O co biega, a mianowicie mam na wyposażeniu autotelefon bezprzewodowy siemens. Chciałbym z niego korzystać tzn, z zestawu głośnomówiącego, ale jak ma to się odbyć w praktyce? Wchodzę do samochodu, wyjmuję kartę sim z tel. komórkowego (nokia 6300) i wkładam do czytnika pod autotelefonem. Jest jednak problem, raz karta sim jest mała, dwa jest to co najmniej dziwne i nie praktyczne rozwiązanie. Gdzieś przeczytałem że kupuje się karte orange, plus, era i wkłada bezpośrednio do czytnika. Ale w tym momencie mam drugi numer, czyli mam aktywować przekierowanie z tel. komórkowego? :liar: Wytłumaczcie mi bo zaraz wyrzucę prze okno tę cegłę :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś powiązać Nokię bezpośrednio przez bluethoot z autem? Bo jeżeli ten siemens jest bezprzewodowy....
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś powiązać Nokię bezpośrednio przez bluethoot z autem? Bo jeżeli ten siemens jest bezprzewodowy....

 

Próbowałem, ale nie wiem czy dobrze robiłem. Przekręciłem zapłon na pozycję 1, a potem nacisnąłem symbol "buski" na kierownicy na 3-5 sekund i nic :liar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nazywa się to "era tandem" dwie karty sim ale jeden numer i jeden abonament.

Telefon to siemens bit2 i to nie jest bluetooth tylko cordless czy jak to sie pisze, czyli bezprzewodowy na tej samej zasadzie co sa domowe telefony bezprzewodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nazywa się to "era tandem" dwie karty sim ale jeden numer i jeden abonament.

Telefon to siemens bit2 i to nie jest bluetooth tylko cordless czy jak to sie pisze, czyli bezprzewodowy na tej samej zasadzie co sa domowe telefony bezprzewodowe.

 

Acha... czyli nie mam możliwości połączenia BC samochodu z tel. komórkowym, tylko z autotelefonem, tak? Mój telefon jest na abonament, czy w związku z tym mam się udać do ery po duplikat karty sim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dokładnie tak, nazywa się to "era tandem" dwie karty sim ale jeden numer i jeden abonament.

Telefon to siemens bit2 i to nie jest bluetooth tylko cordless czy jak to sie pisze, czyli bezprzewodowy na tej samej zasadzie co sa domowe telefony bezprzewodowe.

 

Acha... czyli nie mam możliwości połączenia BC samochodu z tel. komórkowym, tylko z autotelefonem, tak? Mój telefon jest na abonament, czy w związku z tym mam się udać do ery po duplikat karty sim?

 

Idziesz i prosisz o 2 karty do twojego numeru - czyli proszisz o Era Tandem na twój numer

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale nie wiem czy dobrze robiłem. Przekręciłem zapłon na pozycję 1, a potem nacisnąłem symbol "buski" na kierownicy na 3-5 sekund i nic

 

W pierwszej kolejności buśka, następnie kluczyk na 1 i po 3-5 s zwolnić. potrzebny jest fabryczny kod przypisany do tego auta. Ale jeżeli to cordless to lipa....

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności buśka, następnie kluczyk na 1 i po 3-5 s zwolnić. potrzebny jest fabryczny kod przypisany do tego auta. Ale jeżeli to cordless to lipa....

 

Trudno, przynajmniej wiem na czym stoję, siedzę :mrgreen: Jutro idę do ery i zobaczę jak tandem będzie funkcjonował :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon to siemens bit2 i to nie jest bluetooth tylko cordless czy jak to sie pisze, czyli bezprzewodowy na tej samej zasadzie co sa domowe telefony bezprzewodowe.

 

Coś się komuś pokiełbasiło - SIEMENS BIT2 to telefon GSM samochodowy korzystający z bezprzewodowej komunikacji BLUETOOTH !!!

Mam taki (w E53) to wiem... :D

 

Tutaj np:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GG81&mospid=47517&btnr=84_0104&hg=84&fg=10

 

Tutaj można sobie kupić:

http://www.allegro.pl/item543605079_bmw_e38_e39_e46_x5_siemens_bit2_bluetooth_telefon.html

 

..........

 

 

Oczywiście 2 karty SIM typu ERA-Tandem to najlepsze rozwiązanie. A aby korzystać z książki telefonicznej w aucie to najlepiej skopiować w ręcznym telefonie kontakty na kartę a potem tę kartę (po podklejeniu taśmą do dużej) wsadzić sobie do samochodowego czytnika... Potem ew. co jakiś czas uaktualniać tym właśnie sposobem...

 

 

...

PS

Zastrzeż sobie tam w ERZE że potrzebujesz karty bezPINowej = inaczej zawsze będziesz musiał wstukiwać te **** , bo ten telefon nie ma opcji zwolnienia się z tego zabezpieczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie karta sim jaka wchodzi do czytnika pod telefonem musiała być włożona w tą wielką karte co się z niej tą małą sim wyłamuje i przytrzymana plastrem ale nie mogłem sklonować mojej z orange więc sobie darowałem sieć era za 60zł daje klona tzw era tandem i to ok jedynie komóra musi być wyłączona żeby zestaw działał osobiście łączę się przez bluetooth z nawigacją a ta przęłącza jak ktoś dzwoni na zestaw jaki ma w sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie karta sim jaka wchodzi do czytnika pod telefonem musiała być włożona w tą wielką karte co się z niej tą małą sim wyłamuje i przytrzymana plastrem ale nie mogłem sklonować mojej z orange więc sobie darowałem sieć era za 60zł daje klona tzw era tandem i to ok jedynie komóra musi być wyłączona żeby zestaw działał osobiście łączę się przez bluetooth z nawigacją a ta przęłącza jak ktoś dzwoni na zestaw jaki ma w sobie

 

 

Jakoś nie potrafiłem się dogadać z bluetooth'em navigacja + komórka :mad2: Może coś źle robiłem, nie wiem. Zamówiłem era tandem i zobacze jak będzie to hulało :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to czterocyfrowy cod do bluethoot w aucie. Wciskasz i trzymasz "buśkę" stacyjkę na 1 po 5 sekundach puszczasz buśkę. Powinny zapalić się trzy kolorowe diody (ja mam dużą). Wchodzisz w ustawienia blutooth w telefonie wyszukujesz urządzenia, łączysz z BMW, wpisujesz Cod o którym mówiłem wcześniej, wyłączasz stacyjkę. A i jeszcze jedno, jeżeli jest w aucie cały czas orginalny fon to Autko zawsze łączy się z nim jako pierwszym. Wył. go, wynieś...byle conajmniej 10m od auta. Edytowane przez Yaza
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

PS

Zastrzeż sobie tam w ERZE że potrzebujesz karty bezPINowej = inaczej zawsze będziesz musiał wstukiwać te **** , bo ten telefon nie ma opcji zwolnienia się z tego zabezpieczenia...

 

Niestety nie było możliwości zamówienia kart bezPINowych. Trzeba indywidualnie w telefonie dezaktywować hasło PIN, ale gdzie tego szukać w autotelefonie? :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklepywałem w klawiature 4 cyfrowy PIN jak w komórkach i wszystko

 

 

Nie rozumiem ni w ząb po niemiecku. :cry2:

masz wogóle przyciski z cyferkami ? masz taki telefon ?

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img98.imageshack.us/img98/1179/dscn5848qb7.jpg

%5B640%3A20%5Dhttp%3A//img98.imageshack.us/img98/dscn5848qb7.jpg/1/w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wyrzucę prze okno tę cegłę :twisted2:

 

Jeśli nic nie pomoże i tak zdecydujesz się zrobić to wyposaż sobie swoją śliczną bunię w Parrot :twisted2:

 

To nie jest żadna reklama tylko sama coś takiego mam i sprawuje się bardzo dobrze :D Pozdrawiam

 

 

Niestety działa :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon to siemens bit2 i to nie jest bluetooth tylko cordless czy jak to sie pisze, czyli bezprzewodowy na tej samej zasadzie co sa domowe telefony bezprzewodowe.

 

Coś się komuś pokiełbasiło - SIEMENS BIT2 to telefon GSM samochodowy korzystający z bezprzewodowej komunikacji BLUETOOTH !!!

Mam taki (w E53) to wiem... :D

 

Tutaj np:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GG81&mospid=47517&btnr=84_0104&hg=84&fg=10

 

Tutaj można sobie kupić:

http://www.allegro.pl/item543605079_bmw_e38_e39_e46_x5_siemens_bit2_bluetooth_telefon.html

 

..........

 

 

Oczywiście 2 karty SIM typu ERA-Tandem to najlepsze rozwiązanie. A aby korzystać z książki telefonicznej w aucie to najlepiej skopiować w ręcznym telefonie kontakty na kartę a potem tę kartę (po podklejeniu taśmą do dużej) wsadzić sobie do samochodowego czytnika... Potem ew. co jakiś czas uaktualniać tym właśnie sposobem...

 

 

...

PS

Zastrzeż sobie tam w ERZE że potrzebujesz karty bezPINowej = inaczej zawsze będziesz musiał wstukiwać te **** , bo ten telefon nie ma opcji zwolnienia się z tego zabezpieczenia...

Niestety kolego nie masz racji, Siemens BIT 2 to cordless a nie bluetooth, jak widzisz na częściach nie ma słowa o bluetooth, a na aukcjach to można sobie pisać co się chce. Siemens BIT II nie ma bluetooth!

A tak na marginesie, jeżeli uda ci się połączyć jakikolwiek inny telefon z bluetooth (NOKIA, Motorola, itp) z BIT II niż fabryczna słuchawka stawiam skrzynkę wódki :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.