Skocz do zawartości

Tuleje wahacza - jakie ?


eqs

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukalem cos na forum ale jakos nie znalazlem konkretnej odpowiedzi...

 

Zaczelo sie od tego ze cos mi pukalo i stukalo... pojechalem na diagnostyke i wyszla jedna tuleja wahacza...

 

Wczoraj wybralem sie do jeszcze jednego warsztatu zeby upewnic sie.

 

Potwierdzilo sie to samo. Czyli jedna tulej + druga tez sie juz konczy.

 

Pukanie + ostatnio zauwazylem plywanie (myszkowanie po drodze)

 

i tu moje pytanie w ASO wolaja za to 440 zl - kosmos wiec odpada.

 

Z jakiej firmy tuleje polecacie ? nie musi byc to jakas najwyzsza polka bo z autem paluje sie rozstac za okolo pol roku... rocznie robiem jakies 10 tys km wiec przebieg tez zadny...

 

Febi Meley Lemford ?

 

wzmaciane czy zwykle ?

 

i czy ktos z was kupowal juz je od kogos na allegro ?

 

ps. do wymiany mam tez laczniki stabilizatora - chce zrobic wszytsko i miec z glowy. Tu rowniez prosze o polecenia czegos dobrego.

 

Kupie raczej cale motylki - w wyprasowywanie tulej nie bede sie bawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja wymieniałem ostatnio u siebie.....

Gościu polecił mi Meyle...założyłem i nie jestem zadowolony.....

Myśle,że jeśli chodzi o zawieszenie to nie ma co poprawiać fabryki....tuleje, wachacze i łączniki stabilizatora na pierwszy montaż robi dla BMW Lemforder. Jak będe wymieniał następnym razem to albo oryginał albo Lemforder.

 

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem komplet mayle HD, kupilem w niemczech i dostalem gwarancje na 30 lat.

sa podobno lepsze/trwalsze od orginalow.

 

jezeli, ktos zalozyl i jest niezadowolony to jedynie co mi przychodzi do glowy to, że mógł trafić na podróbkę.

 

z kupowaniem w polsce na allegro czy w sklepach bym bardzo uwazał: podróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do eqs:kilka dni temu wymieniłem łączniki stabilizatora na LEMFORDERA tulej z tej firmy niespotkałem :shock: ale myśle że MEYLE nie będzie gorszy lub FEBI. A co do sklepu to właśnie kupiłem na allegro komplet filtrów MANNa za niedużą kaskę w AUTOSPEC z Poznania. Tylko czy warto ładować tyle kaski w zawieszeni jak i tak polskie drogi za kilka miesięcy zrobią swoje ? Szerokiej i równej drogi dla naszych"BETEK" :modlitwa: koledzy forumowicze tego na potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już mówie co mi się w Maylach nie podoba:

 

Są znacznie twardsze od oryginału - te tuleje to tzw. "strefa komportu" , fakt oryginały szybko się kończą ale zawieszenie jest bardziej miękkie.

Poprostu wszystko zależy czego oczekujesz od samochodu...być może mam coś jeszcze nie tak w samochodzie , ale wydaje mi się ze po zmianie tulejek bardziej czuć i słychać nierówności drogi.

Generalnie jestem zdania, że jeśli chodzi o inżynierów BMW to był jakiś powód, że oryginały nie są twarde/sztywne.....nie jestem zwolennikiem poprawiania fabryki - tym bardziej takiej fabryki jak BMW.......

 

Ale to wszystko to tylko moje przemyślenia - nie jestem ekspertem.....:)

 

pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.