Skocz do zawartości

szarpie i przymula


suchyDDZ

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

czasami jak jadę ze stałą prędkością przy obrotach ok 2000 to mi auto szarpie, auto jakby przysiada na ułamek sekundy i daje dalej

no a drugi problem to przymulanie które nie wystepuje przez cały czas tylko tak 50/50 nie ma wtedy tego kopa co normalnie. a normalnie przy przyspieszaniu przy obrotach ok 2000 dostaje kopa i zaczyna wciskac w fotel aż gdzies do granicy 3800. przymulanie występuje z reguły podczas długich tras i przeszkadza podczas wyprzedzania bo brakuje mu właśnie tego kopa i szybkiego objechania

wszystkie filtry wymienione, tankuje cały czas na jednej stacji i tylko verve

pomocy bo coraz bardziej mam dość tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to jakbyś opowiadał o moim samochodzie, dokładnie to samo (tylko że M47N czyli 150KM) Przy spokojnej jeździe na obojętnie jakim biegu przy 1900-2000 obr. czuć delikatne szarpanie i czasami zanika całkiem moc (głównie na trasie) po chwili wraca i jest ok.

Dziś zacząłem walkę, na początek filtr paliwa i filtr odmy, potem przepływomierz, bo EGR i zaworki już wyczyściłem. Tylko będę wymieniał po kolei w odstępach czasu, bo jak machnę wszystko od razu i problem zniknie (daj bóg) to nie będę wiedział co było przyczyną. Chyba, że kolego dojdziesz do tego pierwszy to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja już śmiga, zacząłem od filtra odmy i .....bingo! Zrobiłem jakieś 500km i samochód nie do poznania. Zacznij od tego,

Pozdrawiam.

A swoją drogą może ktoś mądry wytłumaczy do czego jest ten cały separator i odma, bo jakoś tak nie do końca wiem o co chodzi i dlaczego brudny filtr może mieć wpływ na osiągi i takie zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.