Skocz do zawartości

jaki czujnik ABS do e39 tył po 98?


Mentos1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
kupiłem jakiś za 60 pln na allegro, ale okazał sie padniety i nie chce juz jakiegos szitu .. jaki, gdzie i za ile ?:)

 

Kup oryginał.Ja też kiedyś naciąłem się na zamienniku , długo nie pochodził :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ate mam już z pół roku i chodzi, mam jeszcze jeden walnięty, ale prędkość pokazuje bo wymieniałem w lewym tylnym kole. Jeśli chodzi o pierwszy montaż to szły SIEMENS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na ATE, kupiłem kiedyś hans prajs i chodzil dlugo... 1,5 tygodnia...

 

A ja prawie rok temu (w lutym) kupiłem TOPRAN / Hans Pries za jedyne 106 PLN i chodzi bez problemów do dzisiaj... Przed zakupem sprzedawca potwierdził mi, że mam 1 rok gwarancji, więc zaryzykowałem...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie komp wykazał czujnik prawy tył, wiec wymieniłem ale niestety ni ena ATE Siemens tylko jakiś za 100zł i nic sie nie poprawiło - teraz ogolnie dzwinie sie zachowuje bo jak odpalam to błędu nie mam, po przejechaniu paru metrów przy chamowaniu pedał drży jakbym sie ślizagał. nagle zapale sie abs i pali sie.

Dodam że pomiary predkości poszczególnych kół na IMPA wynoszą wszystkie jednakowo ale na tym jedenym kole (prawy tył) predkośc skacze z różnicą 3km/h tzn jak nawet stoje to prędkośc na tym kole wynosi na przemian 0 2,5 3 km./h

 

Porazxie czy wymiana sterownikia pompy czy poprostu czujnik do bani

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja równiez mam taki sam problem czyli wakliety czujnik ABSu lewe tylne kolo i kupilem HANSA czy naprawde tej firmy sa kiepskie :?: :duh:

 

Trudne pytanie... Z drugiej strony jeśli oryginalne również padają, to co się dziwić tzw. zamiennikom... A jak mój TOPRAN/Hans Pries kupiony za 35% ceny oryginalnego mi padnie to dam znać.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies zdiecia jak wymienic ten czujnik :?: Z góry dziekuje za pomoc

 

To jest chyba na tyle prosta robota, że nie ma potrzeby... Podnosisz auto, zdejmujesz koło, wchylasz się i widzisz przewód, ale nie do zacisku hamulca a do piasty koła. Przewód łączy się z plastikiem, który ma ucho przykręcone na 1 śrubę do piasty. Ten plastik to właśnie czujnik. Odkręcasz tą śrubę i delikatnie podważasz ucho, ale w miarę blisko czujnika, bo może być kruche, a jak się złamie to może być problem z "wydłubaniem" pozostałości. Wyciągasz czujnik, czyścisz okolicę, wkładasz nowy. Wypinasz przewód z klipów aż dojdziesz do wkładu wnęki koła, wsuwasz rękę "po kabelku" aż natrafisz na wtyczkę. Wypinasz ją z plastikowego mocowanie (mocowane na "klik"), wysuwasz zza wkładu wnęki koła, wypinasz, stary czujnik do kosza, podpinasz wtykę nowego czujnika, wpinasz wtykę na miejsce, pod wkłąd wnęki koła i po robocie... Największym problemem może okazać się odkręcenie śruby oraz wydłubanie czujnika (kruchy!!!)

 

powodzenia i pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się ułamie i zaczniesz borować - uważaj aby nie za głęboko - u mnie przy wymianie czujnika mechanikowi "omsknęło" się wiertło za głęboko i łożysko było do wymiany (150 zł) - mimo iż wiedział i borował uważnie. Ja czujnik kupiłem na allegro - dałem 98 zł i narazie chodzi ( od czerwca ) - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=83519&highlight= :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wymienilem drugi czujnik tylnego kola,po przejechaniu kilku metrów kontrolki zgasly ale ABS zaczyna dzialac przy lekkim wcisnieciu pedalu hamulca :mad2: wspomne jeszcze ze po znowu zapalaja mi sie kontrolki ABSu i ASC :cry2: :cry2: Moze ktos wie jak temu zaradzic i czy potrzebne jest podlaczenie pod komputer.Za pomoc z gory dziekuje :modlitwa: :modlitwa:

Były:

E36 320i

E39 520i

E36 318i

E36 325td

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr75lc przypadek dobrze mi znany :)

Czy przy wymianie czujnika pękł ci stary??

Jeżeli tak i wydubywałeś tamten to na 90% piasta z łożyskiem do wymiany bo uszkodziłeś pierścień.

Jeżeli wymiania poszła ok, to by oznaczało że sterownik pompy, jaki masz symbok sterownika?? 000 001 czy 002 końcówka??

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed rozebraniem piasty pojechalem zregenerowac sterownik okazalo sie ze moj 002 raczej sie nie psuje i wtedy ostatecznoscia byla piasta.

Na kompie wykazywało błąd tego czujnika. Ale objawy mialem identyczne. Odpalałembylo oki jechalem drzenie pedała, sztuczny poślizg i nagle załączał sie abs i wszystko mijało ale abs i trakcja nie dzialaly (kontr sie paliły)

Uważam że na 90% to piasta 10% to sterownik kompa. Piastę z łożyskiem kupiłem orygianlna w ASO 420zl po zniżce zamiennik koło 200

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało kup zamiennik, mi wymieniał mechanik bo ja juz straciłem cieprpliwosc na diagnozy wymiany czujników itd. oddałem mu za wymiane wziol 50zl mysle ze jak masz sciagacz do lozysk to samemu mozna wymienic

Nie mam pojecia jakiej firmy kupil

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.