Skocz do zawartości

Trzeszczące uszczelki w drzwiach


guteg

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie jakies foto ktore uszczelki trzeba wyczysic bo ja juz nie wiem a tez mi trzeszcza.

Chodzi o tę uszczelkę najbardziej zewnętrzną, wykonana z materialu, filcu czy czegoś podobnego. warto jeszcze przetrzeć łączenie między przednimi i tylnimi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam kotlet. Borykam się z tym problemem od dawna. Używam sztyftu Sonax do uszczelek, który pomaga na tydzień, dwa w zależności od pogody, mycia auta itp, ale mam juz tego dosyć. Zauważyłem, że w moich uszczelkach są miejsca gdzie flok (czy jak inni mówią zamsz) prawie całkiem się wykruszył, a na dodatek odkąd je smaruję w kilku miejscach mocno się pofalowały. Już kiedyś chciałem je wymienić, ale sprawdziłem na realoem.com numer części i potem cenę która była chyba około 400 zł za sztukę to dałem sobie spokój. Dziś sprawdzam jeszcze raz a tu mi wychodzi 68zł za 1 szt. na przód i po 54zł za 1 szt. na tył - razem to by wyszło ok. 250zł za komplet w ASO - jeśli dobrze patrzę, a wydaje mi się że na 99% dobrze.

 

Czy ktoś kto się bujał lub buja z tym tematem i mógłby to potwierdzić?

Czy ktoś wie jak to się wymienia?

 

Nowe uszczelki powinny dać spokój z trzeszczeniem na jakiś czas, a jak zacznie to wtedy pojadę do ASO i w ramach gwarancji na część będę reklamował i niech robią co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanero

Uszczelki mi nie trzeszcza,ale jest cos innego mianowicie jak otwieram drzwi od kierowcy to slychac jak uszczelka sie przykleila,czyli wyglada na jakos lepkosc.Odglos jest jak sie czasami tasme zrywa z czegos tam.Czy istnieje opcja ze uszczelka wybzuszyla sie pod wplywem slonca/temperatury i ociera o drzwi przy otwieraniu.....? Mial ktos cos takiego :|

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czyszczę środkiem do usuwania silikonu (podobno wosk i szampony które go zawierają przyśpieszają proces skrzypienia) następnie smaruję środkiem do pielęgnacji uszczelek (oba preparaty kupuję w salonie BMW) i mam spokój na ok.2 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei czyszczę środkiem do usuwania silikonu (podobno wosk i szampony które go zawierają przyśpieszają proces skrzypienia) następnie smaruję środkiem do pielęgnacji uszczelek (oba preparaty kupuję w salonie BMW) i mam spokój na ok.2 miesiące.

 

A czy przypadkiem głównym składnikiem tego środka do pielengnacji uszczelek jest olej silikonowy? jak to jest w przypadku 99% innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.