Skocz do zawartości

Koło zapasowe w sprayu


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świadkiem, że można, gość podjechał do wulkanizacji, jak ja bylem zmieniać opony. Przysluchiwałem się z braku zajęć (wiecie jak to jest jak sie stoi u mechanika, a ludziska przyjeżdżają z własnymi problemami :twisted2: ) i gość mówił, że jechał ileś tam kilosów 50 km/h i nie było problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja mam opony RUN FLAT i po przebiciu wiadomo można jechać. Podjechałem do jednego wulkanizatora i jak zobaczył te opony powiedział, że nie naprawi. Kupiłem ten spray na stacji i wpompowałem w koło. Jeździłem z pół roku i pojechałem do innego wulkanizatora aby wyważyć sobie koła. Tam gdzie był spray nie można było wyważyć. Powiedziałem o tym. Zdjął oponę wyczyścił wszystko i naprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

To zakleja tylko dziurę i okleja całą oponę dookoła. Tak jak pisałem wcześniej po zdjęciu opony z felgi był jeszcze wodnisty płyn i to przeszkadzało w wyważeniu koła. Na feldze nic nie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jak jest dobrej jakości koło zapasowe w sprayu to nie. Tam gdzie dziura zaklei, troszkę wyjdzie na zewnątrz koła a po zaschnięciu się wytrze i nic nie widać (jak jest większy rozmiar koła to trzeba dwa spraye, u mnie po jednym było jeszcze słychać że schodzi powietrze, po drugim ok). Po zdjęciu opony z felgi był tylko płyn. Wulkanizator wypłukał oponę, wyczyścił od środka, naprawiał, wyważył i spowrotem założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szczyć się głupotą...

 

Po za tym skuteczne to jest. A co do wulkanizacji... Nie wiem co na to oni ale ja gdy to zobaczyłem po raz pierwszy na stacji to właśnie od razu nasunęła mi się ta myśl- jak musi po tym wyglądać felga!

 

kolego sympatyczny coboss730d

nie napisałem tego, żeby "kozaczyć" tylko pokazać skuteczność tego środka. szkoda, że nie byłeś w stanie tego zrozumieć....

i nie jechałem 200 km/h tak jak sobie wyobrażasz, tylko 90.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki specyfik jest dobrym rozwiązaniem.

Kolega to nawet 3 lub 4 puszki tego wozi w aucie, ale na temat.

 

Przy przebiciu koła teoretycznie daje to możliwość przejazdu do wulkanizatora do kilku/kilkunastu kilometrów (ale niektórzy jeżdżą na tym - jak widać i w powyższych wypowiedziach.

 

Przy naprawie koła wulkanizator sobie doliczy ok. 40-50pln dodatkowo za czyszczenie oblepionej wewnątrz opony (nawet markowy spray usyfi troche wnętrze koła, które koniecznie trzeba oczyścić).

 

Wielu wulkanizatorów odmawia w takim przypadku usługi, po prostu z lenistwa - bo im sie nie chce przez pół godziny czyścić gumy i rantów felgi.

 

Co do możliwości wyważenia, to nie mam zdania - znajomy sobie kiedyś to po trochu wpsiknął do kół, bo musiał co ok. 2 tygodnie dopompowywać koła i też jeździ, i da sie wyważyć te koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mu uchodziło powietrze to powinien wymienić wentyle. Jeżeli były nowe a opony w dobrym stanie to powinien złożyć reklamację w serwisie w którym zakładał opony. Bo albo spartolili robotę albo wciskają ludziom jakieś chińskie zmęczone wentyle.

 

Z moich doświadczeń wiem, że to wina wentyli bo tak miałem kiedyś przy aucie po wymianie wentyli na nowe był spokój. Ojcu kiedyś schodziło w 1 z kół po zmianie opon na zimowe i nie miał problemów z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy, podpowiedzcie czy rozmiar koła ma tu znaczenie, czy można takim sprayem "naprawić" ewentualne uszkodzenie w 18" lub 19" kołach?

Jakiej firmy zaopatrzyć się w taki zestaw? Czy są oryginalne BMW?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, podpowiedzcie czy rozmiar koła ma tu znaczenie, czy można takim sprayem "naprawić" ewentualne uszkodzenie w 18" lub 19" kołach?

Jakiej firmy zaopatrzyć się w taki zestaw? Czy są oryginalne BMW?

Pozdrawiam!

 

Na "markowych" stacjach paliw (schell, bp, orlen) są takie specyfiki, jak również w sklepach motoryzacyjnych (z częściami).

Co do producenta, to polecam rozmowę ze sprzedawcą - oni są w miarę dobrze doinformowani w tym, co sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.