Skocz do zawartości

Wypadłem z drogi - chłodnica do wymiany - pytanie o części


fiedek100

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy , po 6 m-cach bajecznej jazdy moim e46 bmw 318d touring 11/2002 ...przy nie sprzyjajacych warunkach i głupiej (zbyt szybkiej) jazdy we wrocławiu , wypadłem z drogi ....szczęśliwie lub nie wypadłem na pole - pech chciał że było tam dużo wertepów . i efekt - od spodu połamana chłodnica intercoolera, wiatrak i jego obudowa...

na dodatek auto trafiło do chyba jednak średniego mechanika np:("a skąd ten kabelebelek może być panie, to ja nei mam pojęcia")

 

sprawa wygląda tak, że zderzak jest cały za nim utrzymała się tylko chłodnica od klimy. i teraz prośba do was - macie jakiś szkic (kiedyś tu takie widzialem ale nie moge znależć) jakie częci przypadają na chłodnice ? potrzebuje kupić je na allegro - bo szkoda sie przyznac, ale jeszcze mam spłate kredytu za auto, wiec na oryginalne czesci mi nie starczy . chłodnica wody tez jest cała - ale wszelkie plastiki ja okalajace sa połamane . moze ktoś z was wejdzie na alle.. i pomoze linkiem co zamowic . wiatrak i jego obudowa tez nie istniej - a kupilem juz chlodnice od intercoolera.

 

ja jestem w sprawach mechanicznych totalnym laikiem...

 

Wielkie dzieci za wszelka pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedz !!! Drukuje i podrzuce temu mechanikowi , moze mu pomoze .

 

wie ktos moze jeszcze dlaczego - jak holowałem auto to mogały na zmiane kontrolki (żółte) abs i ręcznego ?? mam nadzieje ze niczego więcej nie uszkodziłem , bo niby na to nie wygląda ... i płyn wyciekł z układu wspomagania - ale mechanik mówi , że to dlatego ze na wyłączonym zapłonie kręciłem kółkiem podczas holowania .

 

masakra - jak mogło mi sie to przydarzyć :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie plastiki do chłodnicy kupuj w serwisie, TAM BĘDZIE NAJTANIEJ!!

wiem bo kupowałem do e39 i na giełdach za byle badziew wołali 200zł

 

to prawda że płyn mógł wyciec przez kręcenie kierownicą na zgaszonym silniku

 

jak masz takiego kiepskiego mechanika to szybko go zmień, bmw jest wredne w serwisowaniu i będziesz później miał problemy

 

co do schematów to pewnie chodziło ci o realoem

wpisz tam swój vin (7 ostatnich znaków) i poszukaj czego potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przemo... jeśli chodzi o plastiki to obowiązkowo pytaj o ceny w najbliższym ASO, sam teraz naprawiam e46 po małym dzwonie i ceny jakie wołają np. na allegro za różne używane plastiki pod maskę, są porównywalne, a często nawet wyższe niż w ASO...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Troche trwało kompletowanie części ale mam wszystko

zbiorniczek do płynu chłodniczego -230pln ASO- 140 allegro - kupiłem w ASO

stelaż do zbiorniczka - 150 e ASO - ciężko znaleźć na allegro

2 listewki pod zderzak i intercooler - ok 50 pln

ALE wiatrak z obudową - 1200pln w ASO - a na allegro 250 pln !!! czasem warto poszukać.

 

W pon będzie wszystko składane do kupy.

 

Ale pojawił się nowy problem i prosze was o pomoc. Otóż podczas holowania auta świeciły się cały czas kontrolki ABS i ręcznego na żółto. Migały naprzemiennie z awaryjnym w czasie holowania.

Podejrzewam , ze to z winy mojej kochanej kobiety, która po tym jak pchnąłem auto na miejsce - zaciągnęła hamulec ręczny (czemu ja tego nie usłyszałem) kilka dni auto stało (były to właśnie największe mrozy)- a potem po opuszczeniu ręcznego i podczas rozpoczęcią holowania coś chrupnęło ... Co z tym zrobić ?? może ktoś wie co teraz trzeba zrobić zeby było ok.

 

dzięki 1!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.