Skocz do zawartości

Czujnik deszczu po wymianie szyby


GR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Wymieniałem szybę czołową w 330tce.

Mam teraz problem z czujnikiem deszczu. Może coś poradzicie...

 

Za każdym razem po odpaleniu auta i przełączeniu wycieraczek w tryb automatyczny, chodzą ciągle - bez przerw, nawet gdy stoję w miejscu.

Muszę je kilka razy włączyć i wyłączyć (dziś policzę ile razy, bo wydaje mi się, że zawsze tyle samo), żeby zaczęły pracować okresowo.

Ale i tak jest źle, bo jak zaczną działać okresowo, to mam wrażenie, że nie działa zwiększanie\zmniejszanie czułości czujnika pokrętłem na manetce...

 

Szybiarze oczywiście mówią, że oni tylko przeklejają z szyby na szybę, więc o co mi chodzi. Ale muszę do nich podjechać i im pokazać jeszcze raz...

Jak odbierałem auto był mróz i się wykpili. Zwłaszcza, że jak po przełączaniu kilka razy zaczęły działać okresowo, to czujnik reagował na pojawienie się wody (psik, pisk z butelki).

 

Czyżby trzeba było podpiąć do kompa? Trochę wierzyć mi się nie chce, ale... czy zwyczajnie spartolona robota?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
no właśnie coś cienko z info na ten temat... natknąłem się już na wątek, że czasami trzeba na komp z tym, ale jakoś mi się w to wierzyć nie chce...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Byłem w sobotę, żeby obejrzeli...

zdziwili się trochę jak to działa, ale powiedział, że mechanicznie jest OK - znaczy się czujnik prawidłowo przeklejony i "stawia na elektronikę"...

muszę podjechać gdzieś na kompa, żeby ewentualnie chociaż to wykluczyć i męczyć ich dalej...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze GR ... z tego co widac na bmwfans.info szyby sa wlasnie z lub bez czujnika ... nie wiem jak oni to odkleili ale zapewne tak jak naklejke rejestracyjna czyli na goraco ... mam nadzieje, ze Ci tego za bardzo nie przygrzali :?

 

PS a jesli masz nowy czujnik to z tego co kojarze czeka Cie wizyta u kogos z kompem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mam nadzieję...

Jutro zadzwonię do kumpla i może uda się sprawdzić na kompie.

 

Jak masz jakieś linki do poczytania, to chętnie popatrzę...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam

Dziś odebrałem autko , po wymianie przedniej szyby.

Czujnik deszczu nie pracuje, nie było tego problemu wcześniej, panowie od szyby zalecili kalibracje na kompie.

Ja myślę że , wina jest po ich stronie , gdyż założyli szybę z pasem przeciw słonecznym , a oryginalnie go nie było.

Czy ma to wpływ , czy może jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.