Skocz do zawartości

3XX Touring - szyba w tylnej klapie sama się otwiera, POMOCY


Bobo

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge zlokalizowac bezpiecznika od tej szybki. pomożecie?????

tez mi ten element wariuje,a nie mam czase zeby tam teraz pogrzebać. zreszta ten caly tyl mam jakis felerny. silniczek wycieraczki chodzi nie cyklicznie, nie cala szyba sie podgrzewa(martwe wiazki). chyba mam pecha albo to wielka niedoróbka BWM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bezpiecznik nr 58.

moja szyba tez nie grzeje bo poprzecierane wiazki.teraz sie zastanawiam czy jest jakis specyfik do "latania" tych wiazek czy trzeba szybki nowej szukac?

 

 

 

 

Dzieki serdeczne za pomoc. nie drazni czlowieka przynajmniej. a jak znajde chwile to sie za to zabiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwo jak naprawisz to czekam na pw z linkiem do opisu ! :mrgreen:

 

Mam to samo, od momentu zakupu samochodu, wyjalem wtyczke z tego przycisku na tylnej szybie i tak jezdze (otwieranie z pilota wciaz dziala) :) . W sumie i tak nie uzywam opcji otwierania szyby ale milo by bylo miec wszystko w 100% sprawne w aucie :)

 

Pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taka awarję, tzn też mi się samoczynnie otwierała szyba sama - nie klapa. Moj mechanik wymienił taką płytkę która znajduje się pod podsufitką i po problemie. Koszt płytki w aso ok 130 zł. Nie wiem jak się ta płytka dokładnie nazywa. Jeśli chcecie to sie dowiem.

 

Pozdo

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKej mam już ten kod produktu:

65206949922

 

filtr przeciwzakłóceniowy. U mnie jak już mówiłem otwierała się samoczynnie szyba. Po wymianie jak ręką odjął. Jak będziecie sami wymieniali to uważajcie na podsufitkę jeż jej nie nadłamać. Musicie też zdjąć plastikowe słupki.

 

Pozdro

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się plodz1. Fajnie, że umieszczamy tutaj swoje doświadczenia iewentualnie spostrzeżenia. O to chodzi przecież. Prędzej czy później uwagi zostaną zweryfikowane i nie chodzi o to czy ktoś "prawi słusznie" czy też nie. Ciekawą uwagę wrzuciłeś, godna jest sprawdzenia ponieważ tam nie szukałbym nigdy :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik u który mi to znalazł pracował w ASO BMW u Tłokińskiego. Jeśli ktoś z Łodzi to mówię o chłopakach ze Zgierza.

 

Mówił mi ze sie kiedyś naszukali w takim samym aucie co może być przyczyną tego samoistnego otwierania szyby tylnej i w końcu doszli.

U mnie wymiana trwała 10 min.

 

Nie starałem się zgłębić dlaczego ten filtr wpływał na otwieranie sie szyby - byłem porostu zadowolony ze sprawa załatwiona.

 

Pozdro

Plodz1

 

p.s. nie obrażam się ;)

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mam ten sam problem, zauważyłem że oprócz tego że szyba sama sie otwiera to również nie działa ten przycisk przy wycieraczce do jej otwierania (choc nie ma na to regóły bo raz na sto przycisk zadziała) najbardziej wkurzające jet to że szyba sie otwiera podczas jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie cyklicznie, nie cala szyba sie podgrzewa(martwe wiazki). chyba mam pecha albo to wielka niedoróbka BWM!!!!

 

Kurde, poruszyliscie temat podgrzewanej szyby i przestały mi grzać trzy dolne wiązki w tylnej szybie :evil: Przecierają się w miejscu, gdzie szyba styka się z uszczelką. Kupiłem klej przewodzący z domieszką srebra i po kłopocie, wystarczyły trzy krople :mrgreen: . Niestety szyba nadal otwiera się sama :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A więc od początku. Jak dobrze rozumiem chodzi ci o miejsce przejścia z taśmy przyklejonej na szybie na dwa kabelki z których jeden jest przykręcony do masy koło zawiasu a drugi idzie pod obudowę 3 światła stopu.

U mnie właśnie w tym miejscu dochodziło do zwarcia pomiędzy żyłami i otwierała się samoistnie szyba. Gdzieś już czytałem na forum że w tą czarną kostkę (przejście) wchodzi wilgoć i łączy żyły. Przeciąłem tą kostkę wzdłuż i zaizolowałem by nie dochodziło do takiego zwarcia. Od tej pory mam spokój z samoistnym otwieraniem szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzebie starego kotleta

Do tego przycisku co otwiera tylna szybkę w tauringu idą 2 kabelki jeden to masa a drugi plus i tu moje pytanie ile ten + ma volt ? bo u mnie jest około 3v i jak naciskam przycisk to ginie napięcie i nie otwiera szybki?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.