Skocz do zawartości

Wymiana lamp przed liftem na ksenony


bonzo320i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Na początku zaznacze że korzystałem wcześniej z wyszukiwarki ale nie mam już do niej siły!!! A więc tak jak w temacie sprawa dotyczy zmiany lamp przed FL na ksenony czy ktos z was już to przerabiał??? Kumpel chce sprzedać kompletne lampy Hella ksenon za dobrą cenę, tylko nie wiem czy mocowanie jest takie same w lampach po liftingu jak w tych przed i czy rozmiary są takie same??? Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy tobie chodzi o wymianę lamp z przed FL na po FL?

Bo xenony były też i przed FL , < sam mam takie >

 

Przy takiej wymianie trzeba zmienić dolne mocowanie pod lampami < bo będzie siedziała tylko na trzech śrubach.>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tobie chodzi o wymianę lamp z przed FL na po FL?

Bo xenony były też i przed FL , < sam mam takie >

 

Przy takiej wymianie trzeba zmienić dolne mocowanie pod lampami < bo będzie siedziała tylko na trzech śrubach.>

 

Jak narazie zbieram tylko informacje bo nie widziałem tych lamp i sam nie wiem jak one wyglądają jedynie co mi powiedział to że firmy Hella ksenon z białym kierunkiem i ringami

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka sam to przerabialem:

1. lampy po lifcie przykrecasz na 3 śrubach a nie na 4 inne mocowanie dołu (można kupić adapter i przykrecisz na 4)

2. inne koncowki w lampie po lifcie na Allegro przejściówki po 100,00 w ASO chyba 180,00 PLN

3. W czasie montażu ciężko dostać się później do kierunkowskazów wiec koncowki w kierunkach zamontuj przed przykręceniem lampy

4. Musisz odgiąć przy prawej lampie przwód aluminiowy do nabijania klimatyzacji ponieważ przeszkadza i nie pozwala wsunąć lampę na swoje miejsce

5. Łączysz do kupy i luzik

 

U mnie wyszło tak :) chciałem założyć jeszcze spryskiwacze bo poziomowanie (nivo było) ale auto sprzedałem

 

Jak kupiłem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d59866188a4b7f23.html

 

Jak sprzedawałem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76807f4ebd5f0dca.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/190f27839ef2fd77.html

 

Obecna zabawka

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0676bcbf60478ac0.html

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem założyć jeszcze spryskiwacze bo poziomowanie (nivo było)

a co ma poziomowanie ksenonów do nivo?przecież to dwie odrębne instalacje nie mające ze sobą nic wspólnego

 

Przecież kolego jak masz Nivo to auto cały czas trzyma poziom i nie masz już poziomowania :).

Jezeli nie masz nivo musisz miec poziomowanie lamp ponieważ jak ktoś usiądzie z tylu lub załadujesz bagażnik to lampy świecą w kosmos :) :dance:

Poczytaj zasadę działania nivo mistrzuniu a później zacznij krytykować innych :)

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej zasadzie działa nivo w bmw bo nie mam ale sugerowałem się na podstawie omegi gdzie nivo zaczyna działać dopiero po obciążeniu auta określonym ciężarem,wtedy pompuje dopiero amory,przy normalnej eksploatacji bez obciążania tyłu poprostu nie działa,a poziomowanie ksenonów jest w każdej z ksenonami niezależnie czy ma nivo czy nie i tam to działa błyskawicznie bo reflektory ustawiają się w momencie tak jak sterują nimi czujniki na wahaczach a w bmw jeśli jak twierdzisz że tylko nivo reguluje nimi no to lipa bo nivo nie działa błyskawicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej zasadzie działa nivo w bmw bo nie mam ale sugerowałem się na podstawie omegi gdzie nivo zaczyna działać dopiero po obciążeniu auta określonym ciężarem,wtedy pompuje dopiero amory,przy normalnej eksploatacji bez obciążania tyłu poprostu nie działa,a poziomowanie ksenonów jest w każdej z ksenonami niezależnie czy ma nivo czy nie i tam to działa błyskawicznie bo reflektory ustawiają się w momencie tak jak sterują nimi czujniki na wahaczach a w bmw jeśli jak twierdzisz że tylko tył reguluje nimi no to lipa bo nivo nie działa błyskawicznie

 

To Wytłumacz mi dlaczeg w starej nie mialem ksenonów jak opuściłą fabrykę, a na wahaczach z przodu i z tylu byly czujniki z poziomowania ? Jezeli tak zwracam honor

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem założyć jeszcze spryskiwacze bo poziomowanie (nivo było)

a co ma poziomowanie ksenonów do nivo?przecież to dwie odrębne instalacje nie mające ze sobą nic wspólnego

 

Przecież kolego jak masz Nivo to auto cały czas trzyma poziom i nie masz już poziomowania :).

Jezeli nie masz nivo musisz miec poziomowanie lamp ponieważ jak ktoś usiądzie z tylu lub załadujesz bagażnik to lampy świecą w kosmos :) :dance:

Poczytaj zasadę działania nivo mistrzuniu a później zacznij krytykować innych :)

 

Ja mam samo poziomowanie i mam nivo !!!! :D może mam jakąś lepszą wersje :D NIVO a SAMO poziomowanie nie ma nic ze sobą wspólnego są to dwa osobne systemy !!!!! masz racje musisz o tym poczytać !!!! nivo jest od czegos innego niz samo poziomowanie !!! nie chce mi się z Tobą kolego wdawać w dyskusje ( wielki szacunek do Ciebie ) ale co do Nivo i samo poziomowania się mylisz !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.