Skocz do zawartości

Dziwne wibracje silnika


ArturGrantham

Rekomendowane odpowiedzi

javascript:emoticon(':mad2:')Witam,Od mniej wiecej tygodnia dzieje sie cos dziwnego,mianowicie na wolnych obrotach silnik wpada w dziwny rezonans.Dzieje sie tak,ze co 3 - 4 sekundy pojawiaja sie dziwne drgania cos jakby tracil obroty trwa to doslownie sekunde.Dzieje sie to na zimnym jak i na goracym silniku z tym ze na goracym jest mniej odzczuwalne.Swiece i Kable WN sa nowe,poduszki pod silnikiem sa ok bez wyciekow,Wiatrak pracuje rowno a jego lopatki sa cale.Silnik M42 1.8 IS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak się działo jak miałem minimalną na prawdę małą nieszczelność przy silniczku krokowym (leciutko uszczerbiona uszczelka) i także wskazówka w miejscu stała a budą telepało-uszczelkę sam wyciąłem, ciutke czerwonego sylikonu i obroty na zegarze spadły o około 100 a budą telepać przestało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko o jakiej uszczelce mowisz?Do krokowca dochodza trzy gumowe weze zabezpieczone opaskami zaciskowymi.Wiec gdzie ta uszczelka?

 

:worried:

U mnie to wygląda tak i do silniczka krokowego dochodzi tylko jeden kabel (trzy żyły), uszczelka to ta między silniczkiem krokowym a silnikiem (dałem strzałkę)

 

http://img132.imageshack.us/img132/2849/icvfi1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,tylko ja mam silnik M42 i silniczek krokowy jest pod dolotem.Druga sprawa ze w nim nie ma zadnych uszczelek tylko dochodza do niego trzy weze gumowe zabezpieczone opaskami zaciskowymi wiec nie moze byc mowy ze gdzies zaciaga lewe powietrze bo wszystkie polaczenia sprawdzilem.weze sa cale,bez pekniec,opaski podokrecane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.