Skocz do zawartości

Firenza St-08=Yokohama s.drive =falken 452?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie interesuje mnie to czy to dobre czy zle.Wiem że tanie opony to chłam ale nie o to pytam - to informacja dla tych co maja ochote posty nabić.

 

Szukam opony 200-230zl/szt nowe

Planuje nabyć 205/50/16 i 215/55/16 Myśle o firmie sunny np tych oczywiscie nie reklamuje tej firmy tylko podaje przyklad:

 

http://opony.pl/opony_pl/opona.aspx?oid=109388&rodzaj=1

 

Ewentualnie co z tych tanich w tym przedziale moglo by być lepsze?

 

Dla ciekawskich dlaczego chce kupić takie opony:Bo narazie nie mam kasy mam inne wydatki , chcialem usprawnic,hamulce wymienic aparat zaplonowy,silniczek krokowy i jeszcze kilka innych rzeczy kosmetycznych.Jeśli bede mieć kase bo bede miał ale nie w tym terminie w ktorym bede potrzebować opony , to być może na przyszly sezon jak te beda fatalne kupie inne.Musze też dla kobiety odlozyć kase na jakiegoś swifta czy coś w tym stylu :mad2:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ben_sage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E34 kupowałem 205 R16 firmy vanili było ok scieralnosć bardzo dobra trzymanie na zakretach eleganckie odprowadzenie wody swietne (własnie z takim bieżnikiem jak ty pokazujesz) lecz były głośne przy 80 90 km/h ale nie spodziewaj sie po tanich oponach cichej jazdy, ale widze ze poziom halasu tutaj oceniaja na 5,5 czyli powinnienes sie nimi cieszyc przez jakies 3 sezony zależy oczywiscie od twojego stylu jazdy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że tanie opony to chłam ale nie o to pytam

Masz dziwne podejście do sprawy. Wiesz, że to badziew a pytasz o opinię innych osób - nie wiem co chcesz przez to osiągnać - myślisz, że ktoś ci odpisze iż to świetne opony, co utwierdzi cie w przekonaniu aby je nabyć???

Ewentualnie co z tych tanich w tym przedziale moglo by być lepsze?

Ja jestem przeciwnikiem używek bo się raz już naciąłem ale jeśli masz gdzieś dobrego wulkanizatora, który ma szeroki wybór opon używanych - to 100 razy wolałbym markowe używki (Michelin, Pirelli) niż jakiś wyrób z CHRL (nie wiem jaki jest kraj produkcji SUNNY - założyłem)

Dla ciekawskich dlaczego chce kupić takie opony:Bo narazie nie mam kasy mam inne wydatki , chcialem usprawnic,hamulce wymienic aparat zaplonowy,silniczek krokowy i jeszcze kilka innych rzeczy kosmetycznych.?

Pamiętaj jest jedna zasada - "biednego nie stać na SHIT". Nie chodzi mi o to, czy jesteś biedy czy bogaty lecz o to, że lepiej wydać jest normalną cenę za normalny wyrób niż kupować najtańszy odpad tylko po to, aby go kupić.

Dlatego za kwotę do 300zł/sztukę polecam ci markowe dobre używki sprawdzone u wulkanizatora.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze kup sobie używki? starczą ci na sezon moze 2 a potem sobie kupisz nowe jak uskładasz :D przeciez jak ci zalozy i okazą sie niesprawne to mu oddasz :8) a za 4 zaplacisz pewnie ok 300zł :8)

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez w tym przedziale cenowym masz Barum Bravuris , ok 230 zlotych za sztuke, renomowana grupa producencka, od wielu lat na naszym rynku, swietna propozycja ekonomiczna. mysle, ze znakomita wiekszosc osob zgodzi sie, ze producenci chinscy nie rozpracowali jeszcze "hamowania na mokrym" - to zdecydowanie najwieksza slabosc ich propozycji. z tak sztywno ustawionym parametrem cenowym Barum Bravuris wydaje mi sie idealnym rozwiazaniem. nie kupuj uzywanych opon (te ciekawe z aut leasingowych beda naprawde drogie i to "dla znajomych", reszta (zdecydowana wiekszosc) niebezpieczna lotera). jeszcze raz Barum Bravuris.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myśle o nexen to ponoc grupa bridgedstone i kosztuja 250zl 205 i 280zl 215?

 

Albo firenza St-08 to japonskie oponki przod 220zl i tyl 300zl

 

Które z tych lepsze?

 

Kup dobre używki, akurat w rozmiarze 205/50/R16 sa dużo droższe od 205/55/R16 których ceny omyłkowo chyba niektórzy przytaczają.

Jak jakaś nazwa np"FIRENZA" nawiązuje do uznanej marki to nic dobrego to nie wróży. Poszukaj dobrych używek, za 100-150zł/szt kupisz coś na 2 może 3 sezony.

Zgadzam się z życiowa prawdą, ze "biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy" ale też nie będę doradzał człowiekowi, który ma auto za np: 8000 zł aby kupował komplet opon za 1500-2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal kupic pewne uzywki z wysokiej polki niz jakis totalny szajs na ktorym mozna sie zabic po pierwszym deszczu ...

 

mam barumy bravuriss w innym samochodzie ( dostalem je w ramach gwrancji w wulkanizacji ) i nie jestem z nich zadowolony - tzn ogolnie sa ok - dosc dobrze sie trzymaja na suchym i makrym ale sa jak dla mnie zdecydowanie za miekkie i samochod robi sie jak ponton...

 

 

co do lezakow - to bardzo dobre rozwiazanie - czasem moza kupic lezaki w cenie uzywek - a lepiej miec opone np 5-cio letna która jest całkowicie nowa niz 5-cio letnią używke , ktora stala na słoncu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ponawiam prosbe podnosze cene 310zl za sztuke tył 215/55/16

i do 245zl za tansze 205/55/16 juz te 205/50 odpuszcze bo faktycznie ciup droższe.

 

I chcialbym jednak kupić opony nowe nieuzywane z dowolnego sklepu w necie.Co daje około 1100zl wiem że to nie super bedzie ale napewno nie beda już to najgorsze chlamy za 800zl bo za ta cene mozna już upatrzec markowe z niższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myśle o nexen to ponoc grupa bridgedstone i kosztuja 250zl 205 i 280zl 215?

 

Albo firenza St-08 to japonskie oponki przod 220zl i tyl 300zl

 

Które z tych lepsze?

 

Kup dobre używki, akurat w rozmiarze 205/50/R16 sa dużo droższe od 205/55/R16 których ceny omyłkowo chyba niektórzy przytaczają.

Jak jakaś nazwa np"FIRENZA" nawiązuje do uznanej marki to nic dobrego to nie wróży. Poszukaj dobrych używek, za 100-150zł/szt kupisz coś na 2 może 3 sezony.

Zgadzam się z życiowa prawdą, ze "biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy" ale też nie będę doradzał człowiekowi, który ma auto za np: 8000 zł aby kupował komplet opon za 1500-2000zł.

 

Ta opona firenza jest produkowana w chinskiej fabryce falkena.

A odnosnie tej opony firenza st-08 to to samo co yokohama S-drive wlasnie sie dowiedzialem :)

Przetestuje te opony.Na zagranicznych stronach i polskich bardzo dobre opinie są o tej oponie porownywalem tez z innymi za ok.350/szt i ta opona wypada dużo lepiej przy tych droższych.

 

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1224438

Gosciu chwali opone i zalożyl ją do subarki - o czymś to świadczy

Bierznikiem przypomina też Falken 452 oraz dunlop http://www.jaxquickfit.com.au/images/dunlop-may07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1224438

Gosciu chwali opone i zalożyl ją do subarki - o czymś to świadczy

Sądząc po bekzrytycznie entuzjastycznych opiniach może to świadczyć o jego niewielkim doświadczeniu i podobnych umiejętnościach.
Bierznikiem przypomina też Falken 452 oraz dunlop http://www.jaxquickfit.com.au/images/dunlop-may07.jpg
Nawet nie przypomina tylko jest niemal identyczna jak FK452. A te oponki maja kiepskie opinie na mokrym.

 

A teraz pytania do Ciebie:

 

Po co ci 215/55 na tył? Są dużo droższe od 205/55. Nie lepiej kupic komplet takich samych? Za te same pieniądze co zestaw słabszych 205/55 + 215/55 kupisz komplet lepszych 205/55.

 

I czy naprawde jest sens kombinować z dziwnymi niesprawdzonymi markami skoro na rynku jest wiele marek sprawdzonych, które mogą się okazać lepsze niż te wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kupować uzywanych(mam zasady których nie złamię) a uważam ze 1000zl na opony do auta z 91r to wystarczająca kasa... jak na przeciętnego obywatela, jesli chodzi o 205 i 215 boje sie ze: bedzie na 205 slaby zryw(koła beda buksować) to silnik który trzyma serie 200hp(325 bez vanosa) po hamowni od klubowicza z forum bmw-sport.Jak bede mial ochote dać gazu, Chodz 205 to niby opona sugerowana tyle ze w 15 calach.

 

Przyznam że czasem wieczorkiem zdarzy mi sie stanąć na swiatelkach z kims, oczywiscie nie robie tego caly czas,zeby nie było ze autko katuje :)

 

Odnosnie 205 i 215 na tył mam dylemat też o tym myślalem ale polecali mi 215 lub tez 225 O_O te ostatnie napewno odpadaja... a o 205 wogole nikt nie wspomniał,oczywiscie nie jezdzilem jeszcze bo mam autko od 2 miesiecy i trudno mi ocenic jak jest na 205 , teraz mam zimowe 195 i masakra mieli na kazdym biegu powyzej 4,5tys obr i to na suchym nawet a o zmianie biegow nie wspomne gdzie auto buja wtedy mocno na boki - aż serce wali :) wydaje mi sie ze na szerszych kapciach z tyłu bedzie bardziej trzymać się.

 

A jak nie to prosze o korekte informacji i poprawke bo w sprawach dopasowywania opon w bmw nie mam doswiadczenia a wczesniej mialem 1.6 mx-5 i na 195 byl tylko pisk ale nigdy nie fruwało tak :)

 

Za tą cene z nowych opon to nawet barumy bravurisy są czy daytony ktore wcześniej mialem i okazały się fatalnymi oponami.Jednak do dziś te firenzy nie są dokladnie zbadane lecz znalazlem kilka opini które sie ze sobą potwierdziły na PL forach i zagranicznych.Oczywiscie opisywane są przez ludzi ktorzy są ograniczeni finansowo.Bo napewno wypadają blado czy goodyear eagle czy innych. Chodzi mi bardziej o stosunek jakosci do niskiej ceny.Jeszcze hamulce,silniczek krokowy,filtr paliwa + moja fanaberia tłumik :norty: a na tym nie przytne :dance:

Powiem wprost : stac mnie na oponki ale nie w tym terminie mam stała prace ale do wiosny mam jeszcze inne wydatki i nie zdarze odlozyć do tego czasu na lepsze oponki , ale zawsze moge zmienić je po sezonie wiosennym , chodz na tych zimówkach tak fatalnie sie jezdzi ze chyba nabralem sporej wprawy i na tych letnich powinno byc cud.

 

Generalnie zaryzykuje te firenzy tylko jeszcze pytanie jak mowisz 205 czy 215 :)

 

pzdr

Edytowane przez Ben_sage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczny start bardziej zależy od umiejętności kierowcy niż od różnicy pomiędzy oponą 205, a 215.

 

A poza tym dobra 205 ruszy lepiej niż słaba 215. Szczególnie na gorszej lub mokrej nawierzchni.

 

No i pamiętaj, że szersza opona i wyższe koło to większy ciężar i większe opory.

 

Koniec końców może się okazać, że na 215 będziesz miał słabsze przyspieszenie (i prawie na 100% tak będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku 205 ale w przypadku 195 to raczej nikt sie nie znajdzie kto by lepiej ruszył 195 niz ja 205 :) po prostu na kazdym biegu auto mi fruwa i trace kupe , teraz mam 195/65/15 a czy majac 205/55/16 bedzie faktycznie taka roznica w tej szerokosci ze bedzie auto caly czas do przodu szlo ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.