Skocz do zawartości

przegrzany silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam. mam maly problem dzisiaj rano pierwszy raz od tygodnia odpalilem auto temperatura silnika po przejechaniu 10 km. wzrosla do 130 co mnie bardzo zdziwilo bo mam do wymiany termostat.(wczesniej silnik sie nie grzal). zajrzalem do chlodnicy i okazalo sie ze brakuje 5 l. plynu chlodniczego.jak dolalem plunu temperatura spadla do 90 c . po pracy wsiadlem w auto zrobile nie cale 10 km. i silnik sie zagrzal do 90 czy to normalne.???????????
Opublikowano

130st - to czerwone pole przeciez... chyba go az tak nie przegrzales?

5l braku plynu to dosc duuzy brak, wyglada na to ze przepala plyn, a wtedy to uszczelka...

Czy teraz wskazowka jest w pionie i plyn nie znika i nie grzeje sie silnik?

Poobserwuj i daj znac.

Pozdrawiam
Opublikowano
  • Autor
130st - to czerwone pole przeciez... chyba go az tak nie przegrzales?

5l braku plynu to dosc duuzy brak, wyglada na to ze przepala plyn, a wtedy to uszczelka...

Czy teraz wskazowka jest w pionie i plyn nie znika i nie grzeje sie silnik?

Poobserwuj i daj znac.

tak dodszlo do polowy czerwonego pola. teraz po 10 ,15 min.silnik ladnie sie nadrzewa (czy to nie za szybko)? . wskazowka jest prawie w pionie plynu nie ubywa ogrzewanie dziala jak nigdy

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Cokolwiek się do tej pory stało nie naprawiło wycieku tych pięciu litrów płynu.

 

Szukaj wycieku.

 

I nie wlewaj zimnego płynu do gorącego silnika < bo chyba właśnie tak zrobiłeś jak się przegrzał ?>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
Na razie jeździj.Ale chyba nie dolałeś zimnego płyn jak wskazówka była na czerwonym?Kiedyś tak miałem z 528A,też mi doszła do czerwonego i się zapaliła czerwona kontrolka.Jak silnik ostygł dolałem płynu,zmieniłem termostat bo też był nie halo i kolega nią smiga do dzisiaj.A czy silnik nie stracił mocy?

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
zajrzalem do chlodnicy i okazalo sie ze brakuje 5 l. plynu chlodniczego.

 

cos krecisz kolego, jak mogles zobaczyc ze ubylo 5 litrow plynu? przeciez to polowa calego obiegu, jakby tak bylo to nie mialbys plynu, w calej chlodnicy wezach. Pozatym uklad bylby zapowietrzony, wiec nie wlalbys tak latwo 5 litrow za jednym zamachem, a juz napewno, musialbys odpowietrzyc uklad. :duh:

Opublikowano
  • Autor

z kad wiem ze 5 litrow bo tyle dolalem i lalem to jak troche ostygl.

na chwile obecna silnik trzyma temperature plynu nie ubywa wczesniej byl zamulony teraz sie odmulil i nie przekracza 90 stopni

Opublikowano
w takim razie na razie śmigaj.Obserwuj wszystko i jak coś się będzie działo daj znać :wink:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
wskazowka ma byc idealnie w pionie, a nie 90 czy milion stopni. jesli sytuacja sie powtorzy to poszukaj nieszczelnosci, najczesciej przy chlodnicy lub do wymiany uszczelka pod glowica.

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Opublikowano
  • Autor
szukalem nieszczelnosci i nic nie znalazlem
Opublikowano
wskazowka ma byc idealnie w pionie, a nie 90 czy milion stopni.

 

a u mnie w E32 jest 1mm za środkiem i tak już jest od trzech lat(odkąd kupiłem auto)czy zima -25C czy lato +35C wskazówka stoi tak samo.Wymieniałem już wszystko i dalej tak jest...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
  • Autor
:) a umnie na odwrut przed srodkiem 1 milimetr
Opublikowano
kiedyś jak mi nie dochodziła do pionu to była wina termostatu.niby nic ale grzało słabiej i mnie to drażniło :?

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
  • Autor
a termostat i tak wymienie po wyplacie. chcial bym poruszyc temat alarmu,tak przy okani
Opublikowano

leszek 030584, sprawdz ten wezyk co idzie od chlodnicy po lewej stronie, taki cienki odplyw. jak jest zatkany tu sie zagrzewa. mozesz termostat sprawdzic czy sie w ogole otwiera. no i uszczelki nie wykluczaj, bo to czesta awaria w m21d24.

 

jak chcesz zapytac o alarm to lepiej poszukaj, bo jest pare tematow o tym, ewentualnie jesli nie znajdziesz to zaloz nowy.

 

Łukasz735, milimetr w ta czy w tamta chyba nie robi roznicy. mozliwe ze masz zalozony zly termostat i za pozno sie otwiera - tak tylko pomyslalem ;p

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Opublikowano

Właśnie tego czujnika temp nie zmieniałem.ale zrobię w weekend i dam znać :) dzięki

 

pozdrawiam

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
  • Autor
disiaj przez przypadek uruchomilem alarm i teraz niemogo go wylaczyc (nie mam pilota ) jest jakis sposub na wylaczenie alarmu zablokowal mi drzwi i nie da rady ich otworzyc
Opublikowano
  • Autor
leszek 030584, sprawdz ten wezyk co idzie od chlodnicy po lewej stronie, taki cienki odplyw. jak jest zatkany tu sie zagrzewa. mozesz termostat sprawdzic czy sie w ogole otwiera. no i uszczelki nie wykluczaj, bo to czesta awaria w m21d24.

 

jak chcesz zapytac o alarm to lepiej poszukaj, bo jest pare tematow o tym, ewentualnie jesli nie znajdziesz to zaloz nowy.

 

Łukasz735, milimetr w ta czy w tamta chyba nie robi roznicy. mozliwe ze masz zalozony zly termostat i za pozno sie otwiera - tak tylko pomyslalem ;p

ten cienki werzyk idzie do zbiornika gdzie sie wlewa plyn chlodnicz ?

Opublikowano
leszek 030584, sprawdz ten wezyk co idzie od chlodnicy po lewej stronie, taki cienki odplyw. jak jest zatkany tu sie zagrzewa. mozesz termostat sprawdzic czy sie w ogole otwiera. no i uszczelki nie wykluczaj, bo to czesta awaria w m21d24.

 

jak chcesz zapytac o alarm to lepiej poszukaj, bo jest pare tematow o tym, ewentualnie jesli nie znajdziesz to zaloz nowy.

 

Łukasz735, milimetr w ta czy w tamta chyba nie robi roznicy. mozliwe ze masz zalozony zly termostat i za pozno sie otwiera - tak tylko pomyslalem ;p

ten cienki werzyk idzie do zbiornika gdzie sie wlewa plyn chlodnicz ?

tak, cienki czarny wezyk od zbiorniczka do chlodnicy.

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Opublikowano
  • Autor
postaram sie to dzisiaj sprawdzic. jak na razie auto jezdzi
Opublikowano

Dołączę się do tematu... Co jeśli u mnie wskazówka rzadko kiedy dochodzi do pionu? Hmm, w sumie nawet nie pamiętam czy tam kiedyś była. Najczęściej jedną kreskę przed pionem. Mam się martwić?

I drugie pytanie - jakieś 2tyg. temu dolewałem mniej więcej 10cm płynu do chłodnicy, dzisiaj znów był podobny brak i musiałem uzupełnić. Wycieku nigdzie nie widzę. Coś jest nie tak, czy po prostu tak ma być?

Opublikowano
Dołączę się do tematu... Co jeśli u mnie wskazówka rzadko kiedy dochodzi do pionu? Hmm, w sumie nawet nie pamiętam czy tam kiedyś była. Najczęściej jedną kreskę przed pionem. Mam się martwić?

I drugie pytanie - jakieś 2tyg. temu dolewałem mniej więcej 10cm płynu do chłodnicy, dzisiaj znów był podobny brak i musiałem uzupełnić. Wycieku nigdzie nie widzę. Coś jest nie tak, czy po prostu tak ma być?

 

nie jest to bardzo, nie pokojace, ale masz termostat do wymiany, koszt smieszny jak na BMW :)

 

masz gdzies wyciek napewno delikatny, tylko nie mozesz zlokalizowac, to podobnie jak termostat, sprawa malo istotna acz wkurzajaca, wazne zeby w pore dolewac

 

pozdro!

Opublikowano
Adzio - A jakie mogą być skutki jazdy z tym termostatem? Szczerze to za bardzo się na tym nie znam...
Opublikowano
Np masz słabsze grzanie...Wymień ten termostat jest to koszt ok 30-40zl + wymiana a będziesz miał problem z głowy...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.