Skocz do zawartości

Zamiana samochodu przez komis


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Jeżdżę obecnie Audi 80, Znalazłem Bmw i mam takie pytanie w sprawie zamiany na komisie. Ugadujemy się, koleś wstawia Bmw na komis a ja przychodzę z propozycją zamiany, i stąd moje pytanie jak to wygląda, czy koleś od razu dostaje kasę za bmw czy dopiero jak zostanie sprzedane moje Audi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Jeżdżę obecnie Audi 80, Znalazłem Bmw i mam takie pytanie w sprawie zamiany na komisie. Ugadujemy się, koleś wstawia Bmw na komis a ja przychodzę z propozycją zamiany, i stąd moje pytanie jak to wygląda, czy koleś od razu dostaje kasę za bmw czy dopiero jak zostanie sprzedane moje Audi?

 

Hmmm - aby koleś dostał kasę od razu - komis musiałby kupić owe BMW.

Nie wiem natomiast czy komis zechce potem owe BMW wymienić bez dopłaty na twoje audi.

Musisz się zapytać o to w owym komisie.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem podobną sytuację z busem. Klient chciał kupić moje auto wstawione w komisie i zostawic w rozliczeniu swoje, komis wycenil mu auto na np. 10 tyś zł, auto które chciał wziaść kosztowało 30 tyś zł, dopłacił 20 tyś zł + samochód i odjechał moim autem. Komis jego auto wystawia do sprzedaży, a mi od razu wypłacił 30 tyś.
BMW i wszystko jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem auto i moj znajomy chcial sprzedac BMW.( ktore tez kupilem) aby nie mieszac i nie miec dwuch aut na glowie , zrobilismy Umowe Komisowa( bylo to w 2004 r, wiec teraz moze sa inne przepisy na takie sprawy)

on wstawil w komis BMW ja zamieniłem moje auto na to BMW z doplata.

Rezultat byl dziwny bo ja mialem BMW, moj Opel byl wlasnoscia tego co mi sprzedal BMW i czekal na kase za tego Opla do chwili az sie nie sprzedalo. Tyle ze ja nie moglem zglosic w urzedzie sprzedazy Opla bo nie mialem Umowy kupna sprzedazy, dopiero jak sie opamietałem to mi dali umowe pomiedzy mna a jakims facetem co kupil mojego opla. Tak wiec dziadostwo bo Opel byl ciagle na mnie. Teraz juz bym nie popelnil takiego bledu. Trzeba takie cos DOKŁA\dNIE dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem podobną sytuację z busem. Klient chciał kupić moje auto wstawione w komisie i zostawic w rozliczeniu swoje, komis wycenil mu auto na np. 10 tyś zł, auto które chciał wziaść kosztowało 30 tyś zł, dopłacił 20 tyś zł + samochód i odjechał moim autem. Komis jego auto wystawia do sprzedaży, a mi od razu wypłacił 30 tyś.

 

tak , ale jego auto tak naprawde musialo byc warte conajmniej 14-15tys. inaczej komis nic by na tej tranzakcji nie zarobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem podobną sytuację z busem. Klient chciał kupić moje auto wstawione w komisie i zostawic w rozliczeniu swoje, komis wycenil mu auto na np. 10 tyś zł, auto które chciał wziaść kosztowało 30 tyś zł, dopłacił 20 tyś zł + samochód i odjechał moim autem. Komis jego auto wystawia do sprzedaży, a mi od razu wypłacił 30 tyś.

 

tak , ale jego auto tak naprawde musialo byc warte conajmniej 14-15tys. inaczej komis nic by na tej tranzakcji nie zarobil

Normalne, przecierz komis nie bedzie wymienial sie na samochod nie przyszykowany do sprzedazy jak nie bedzie mogl pare zlotychy zarobic. No chyba ze samochod juz dluuugo stoi i komis jest zdesperowany. Taka zamiana w komisie nigdy nie jest dobrym interesem dla kupujacego bo kupuje drogo, a sprzedaje tanie. Jedyny zysk to zaoszczedzony czas. No ale jak kogos czas jest duzo warty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.