Skocz do zawartości

[e36] Problem zamarzająca przednia szyba od wewnątrz!!! ;/


Pujus5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko!!! Wczoraj zauważyłem ze po dłuższym nie użytku auta (w moim przypadku 2 dni) marznie przednia szyba od wewnątrz tzn.tak jak na zewnatrz i trzeba skrobac! Ja nie skrobię eheh tylko nawiew na szybe ale troche dlugo trzeba czekac nie ukrywam że jest to dość uciążliwe jesli ma ktoś jakieś wskazówki jak ten problem zwalczyć prosze pisać.Z góry dziekuje !!! I Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo i najprawdopodobniej dzieje się tak przez dywaniki, które namokną przez naniesiony śnieg. Na zime najlepiej wrzucić gumowe wycieraczki.

 

Jak mozna miec wogle w zimie nie gumowe dywaniki ??

 

Przecierz co chwila jest bloto, snieg .. woda ... to potem wsiaka w dywaniki, wilgoc w calym aucie sie robi, jak jest obfite blotko to potem wsiaka pod dywaniki i robi sie w samochodzie bagienko !

 

Dbajcie o auta Panowie i zainwestujcie w ladne gumowe.

 

 

Jedyna opcja to jak sie da dostac do autabez deptania po sniegu i tak samo w 2 strone... innaczej sobie nie wyobrazam.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest to parująca woda i najprawdopodobniej tak jak pisano wcześniej z dywaników lecz może też być dziurka w uszczelce szyby (to samo przerabiałem w VW passat) po uszczelnieniu problem znikł ... kup odmrażacz w sprayu i po problemie czekania na rozgrzania auta ... Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna miec wogle w zimie nie gumowe dywaniki ??

...

Dbajcie o auta Panowie i zainwestujcie w ladne gumowe.

 

Ja tylko dorzuce swoje 3 grosze że wg. mnie oryginalne gumowe dywaniki są okropne na zime, strasznie dziwnie na nich woda zamarza i się strasznie noga ślizga, najgorsze jakimi dysponowałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pujus5 ja bym Ci proponował jak kończysz jazde samochodem to minute przed zatrzymaniem nie mieć nawiewu na szybe oraz po zatrzymaniu się już otworzyć drzwi na 30-60 sekund.

Kiedyś takie wskazówki usłyszałem, może Tobie będą pomocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna miec wogle w zimie nie gumowe dywaniki ??

...

Dbajcie o auta Panowie i zainwestujcie w ladne gumowe.

 

Ja tylko dorzuce swoje 3 grosze że wg. mnie oryginalne gumowe dywaniki są okropne na zime, strasznie dziwnie na nich woda zamarza i się strasznie noga ślizga, najgorsze jakimi dysponowałem :roll:

 

 

 

Nie wiem jakei kupiles, tez takie mialem w E36 jakis czas, na szczescie orginalne sa zrobione z gumy ktora sie tak nie slizga, ciezko to okreslic ale jest dosc miekka, a nie zbita i twarda. Zreszta nikt po tym nie chodzi i nie biega :) tylko stopa sie opiera.

 

Pozatym jak kto woli, ale ja wole wywalic lod z gumy nic miec potem przesiakniete woda wnetrze auta, tj. pod welurowym dywanikiem.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyj szybę wewnątrz dobrze ją odtłuść trochę pomoże.

Mój sąsiad jest taksówkarzem i mówi ze najlepiej to umyć szamponem do włosów

 

Mozna tez odtluscic czystym spirytusem i nowa, bawelniania szmatka :wink:

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to nie wilgoć z dywaników, tylko poprostu wilgoć która zostaje po nas. Jadąc samochodem oddychamy, mamy zamknięte szyby i wilgoć z powietrza nie odparowuje. Wystarczy zostawić uchylone okno na parę minut lub otworzyć drzwi na minutę lub dwie po jeździe i gwarantuję szyby nie zamarzną od środka. A dywaniki zostawcie w spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie dywaniki - ja mam gumowe i na nich zero wody, a szyba od środka zamarza - w sobotę biorę się za czyszczenie i odtłuszczanie - najgorsze, że jutro rano znowu muszę się pomęczyć z odmrażaczem.

Przeczytaj dokładniej post nad twoim, nic nie trzeba odtłuszczać i oczyszczać, nie wiele to da w 15st mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.