Skocz do zawartości

opłata za drogi w niemczech


Rekomendowane odpowiedzi

A jest ktoś kto może się wypowiedzieć jak to wygląda w Holandii, Belgii i Francji? Wybieram sie do Anglii w czerwcu. Bede wdzieczny za wszelkie info. Trzeba kupować winiete na granicy, sa bramki na autostradzie, czy nie ma nic?

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce jechac do hiszpanii,tam juz jezdziłem i bez problemu mozna sie poruszac po drogach niepłatnych i nie jest to uciazliwe,a jak jest we francji? Bede leciał jak najdalej niepłatnymi w niemchech,potem francją niepłatnymi-znajde gazidło na tych drogach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

We Francji wiekszosc autostrad jest platnych, poza odcinkami obwodnic miast. Placi sie na bramkach jak we Wloszech. Z tego co wiem to w Belgii i Holandii nie ma oplat za korzystanie z autostrad (w Belgii chyba, wszystkie autostrady sa w nocy oswietlone :) )

Co do dostepnosci gazu to nie wiem, domyslam sie ze jest tak jak we Wloszech i Austrii- mozna kupic ale zazwyczaj nie przy autostradzie tylko w miastach/miasteczkach, co zmusza do odbicia z trasy (jesli jedzie sie autostrada).

Pamietajcie tylko o roznych koncowkach wlewu gazu, potrzebne sa przejsciowki, ktore nie zawsze sa w wyposazeniu stacji beznynowej

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji wiekszosc autostrad jest platnych, poza odcinkami obwodnic miast. Placi sie na bramkach jak we Wloszech. Z tego co wiem to w Belgii i Holandii nie ma oplat za korzystanie z autostrad (w Belgii chyba, wszystkie autostrady sa w nocy oswietlone :) )

Co do dostepnosci gazu to nie wiem, domyslam sie ze jest tak jak we Wloszech i Austrii- mozna kupic ale zazwyczaj nie przy autostradzie tylko w miastach/miasteczkach, co zmusza do odbicia z trasy (jesli jedzie sie autostrada).

Pamietajcie tylko o roznych koncowkach wlewu gazu, potrzebne sa przejsciowki, ktore nie zawsze sa w wyposazeniu stacji beznynowej

Z tymi koncowkami nie jest tak zle, jeszze nie spotkalem sie zeby nie bylo- no ale faktycznie lepiej miec z soba jakby akurat nie bylo. Z w Belgii faktycznie- w nocy nie ma ciemnej autostrady... tam w ogole- pracuje sie 3-4 dni w tyg..itd :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERICSON ja osobiscie jezdzilem z hiszpani do pl we francji lokalna drozka,tylko zawsze planuje tak aby francje pyknac noca wtedy jest spokojnie.Ale ostatnim razem pojechalem autostrada bo sie spieszylem i obliczylem ze nie warto smigac lokalna.Odcinek z niemiec do granicy Hiszpanskiej wynosi 60€ i lecisz spokojnie nie martwisz sie o przyspieszanie itp nie wspomne o czasie.Natomiast jadac lokalna tracisz cholernie na czasie uwierz musisz pyknac jakies 1000 km po francji.

Reasumujac jadac lokalna droga zaoszczedzilem 20 € bo niestety na lokalnej gaz hamulec gaz hamulec co wiaze sie z spalaniem i nie ekonomiczna jazda.

Odcinek granica francja do Barcelony 11 €

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanach ( przynajmniej w NJ) sa tylko dwie platne autostrady Parkway i Turnpike.

Parkway mniej wiecej co 5 mil ma bramki tak ze faktycznie nie mozna sie nawet dobrze rozpedzic bo zaraz trzeba hamowac.

Turnpike ma sie pod tym wzgledem zdecydowanie lepiej bo placi sie tylko przy wyjezdzie z niego.

Rozwiazane jest to bardzo fajnie: wjezdzasz bierzesz karteczke, wyjezdzasz oddajesz karteczke i placisz. Jedyna chyba niedogodnoscia jest dozwolona predkosc maksymalna 65mph (107km/h) ktora jak na 3 pasmowe drogi, czasami nawet pieciopasmowe w jedym kierunku jest troche porazka. :mad2: Jak przystalo na policyjne panstwo, policji jest tutaj pod dostatkiem i na kazdym kroku wlepiaja mandaty za szybka jazde na drogach na ktorych wedlug mnie nie powinno byc limitu predkosci. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ericson ja jezdze na Bp ale wiem ze jest gaz w Francji kosztuje od 0.50 - 0.60 € tak widzialem na autostradzie jak jechalem w marcu tego roku.

Do Francji wlatuje w miejscowosci Mulhouse to jeszcze niemcy ale na tej wysokosci.Pozniej na BESANCON droga nr N73 / CHALON N73 / LYON N 6 / AVIGNON N7 / MONTPELLIER N113 / PERPIGNAN N9

tak wyglada trasa co do tych koncowek to nie wiem nic.

Wiem ze na Majorce jest zabronione i gazu nie zatankujesz a stacje sa :jawdrop:

Dorzucam ci link tam ewentualnie zapytaj na forum jak wyglada sprawa z tymi koncowkami :D

http://www.forum.hiszpania-online.com/

Pozdrawiam - Respect :D

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! tak apropos tematu!

słyszałem ostatnio ze do angli nie dojade autem na gaz? podobno jak mam gaz to nawet na prom mnie nie wpuszcza czy to prawda? powoli szykuje sobie wyjazd do irlandi wiec mogę mniec problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.