Skocz do zawartości

Czyszczenie silniczka Krokowego


przemoqs

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy mowi jesli faluja ci obroty wyczysc sobie silniczek krokowy .A sprawa wyglada niezbyt ciekawe bo jesli wyczyscimy go jak niektorzy proponuja wd 40 badz ropa to moga sie zalac czesci takie jak silniczek.nie polecam ogólnie tego sposobu wiem z doswiadczenia sam sobie tak posułem tylkoz e dodalem do tego aceton.silniczek fakt pochodzil 1 dzien fajnie ale nastepny dzien byll jego smierca nie dosc ze zaczal sie blokowac i auto nie chcialo sie wkrecic na obroty to wogole zaprzestal swego działania.najlepiej go wyczyscic jakims spirytusem i to delikatnie zeby nie zalac.Pozdrawiam a najlepiej chyba kupic inny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, myślę, że poprostu miałeś pecha. Abstrach ując od faktu, że czyszczę swój silniczek raz na pół roku topiąc go w benzynie lub ropie wlanej do myjki ultradźwiękowej (hahahaha, siła reklam) to jeszcze nie słyszałem, żeby tego rodzaju urządzenie przestało działać po takiej terapii. Może mało wiem, ale koledzy, którzy m20 i m30 rozgrzebują od lat stosują te praktyki również z powodzeniem.

 

P.s. Abstrach ując jest osobno specjalnie, bo jak napiszesz razem, to automat forumowy wywala [bAD] :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zz tego co wiem to cyba wy macie silniczki takie z igliwiem bo ja mam calkiem inny w silniku m60 taki jak silniczek do spryskiwaczy hehe.Pozdrawiam .

 

P.S nie chcialem nikomu zaszkodzic ze sie nie da ropa czy cos ale podaje co sie stalo po takiej terapi z moim moze z czyms przesadzilem w znaczeniu za duzo acetonu i tkich tam bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
ale acetonem bym tego nie czyscil - bo on może rozpuścić plastik chyba...

aceton nie rozpuści plastiku, po prostu aceton pozostawia suchą powierzchnie tak jak benzyna ekstrakcyjna i się nie nadają,

później po nich trzeba zastosować coś co ma większe właściwości smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
A raczej aceton. Weś troche zmywacza do paznokci ktury jest na znikomej ilości acetonu i wylej na jakiś plastik ,poczekaj az odparuje i zobaczysz jego dzialanie . A w krokowcu nie masz łożysk tylko tulejki z miękkiego plastiku i teflonu który pierw puchnie i posów jest idealny a na drugi dzień po dokładnym odparowaniu sie zaciska i następuje problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.