Skocz do zawartości

tuner bm54 mozliwa naprawa - modyfikacja ?


orlik

Rekomendowane odpowiedzi

W tunerach BM54 Beckera to nie problem zimnych lutów w tunerze. Albo końcówka mocy, albo cały procesor. Wiem, że trzy firmy to naprawiają. Ja właśnie jestem po takiej naprawie. U mnie poszedł procesor. Sama końcówka mocy to 280zł, z procesorem 400zł.

Ja swoje oddałem tutaj i jestem raczej zadowolony - na razie działa. http://www.vgaraz.pl/

Na tą firmę ludzie raczej narzekają - opinie na forum: http://bm54.pl/

Wiem, że była jeszcze jedna ale nie mogę jej teraz znaleźć.

 

Dodam, że nie we wszystkich BM54 da się wyciągnąć chincha aby mieć aux'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich.

Jestem po przejściach z naprawą tunera BM54

Jak inni zostałem oszukany przez niby firmę (bo prawdopodobnie działają na czarno) z Krakowa bm54.pl

Nie będę się rozpisywał na ten temat , chciałem tylko wszystkich uświadomić aby unikali naprawy tunera w Krakowie.

Z tego co znalazłem w Allegro człowiek ten nie skończył swojej działalności i nadal bezkarnie naciąga ludzi

http://allegro.pl/tuner-becker-bmw-bm54-bm24-naprawa-koncowki-mocy-i3733783403.html

użytkownik allegro aniagan123

Tuner po ich naprawie nadal nie działał prawidłowo a na dodatek naprawa była wykonana bardzo amatorsko.

Na szczęście znalazłem firmę która się tym profesjonalnie zajęła i przywróciła mój tuner do użytku.

Polecam ich bardzo basaudio.pl

Dają rok gwarancji i jest to legalna firma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tak się popsuli? Ja u nich osobiście naprawiałem radyjko. umówiłem się na określoną godzinę. Naprawa trwała 2h i byłem przy naprawie i widziałem jak to gościu robił i widziałem również radyjka które przychodziły z Niemiec i też je robili. A radyjko po ich naprawie hula 3rok i wszystko jest ok :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Panowie,

Problem dosięgnął i mnie ... niestety.

Nie gra mi prawa strona z przodu i lewa z tyłu.

 

Czy znacie kogoś/firmę ze śląska a najlepiej z okolic Katowic, która specjalizuje się w takich naprawach po rozsądnych cenach.

Sam nie chcę się za to chwytać bo z jednego radia mogę zrobić dwa. Tak w ogóle to nie wiem nawet co i skąd miałbym wymontować, jeśli miałbym coś komuś wysłać - mam sedana z 2002r z dużą Navi.

 

Na allegro znalazłem dwóch gości, jeśli nikogo nie będziecie mi w stanie polecić z okolic to zerknijcie proszę na linki i polećcie którąś ofertę:

- http://allegro.pl/tuner-bm54-naprawa-koncowek-4x50w-gwarancja-jakosc-i4326619447.html

- http://allegro.pl/bmw-professional-bm54-back-e39-becker-audio-napraw-i4323314909.html

 

Jeśli oczywiście ktoś z forum się tym zajmuje to będę chętny za namiary - oczywiście chodzi mi tylko o pewne osoby.

Czytałem, że zajmuje się tym 'orlik' ale opinie bywają różne.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w Vgaraż w Ząbkach koło Warszawy - to jeden z Twoich linków. Tylko osobiście im zawoziłem i odbierałem. Jestem bardzo zadowolony. Wizyt było więcej bo chciałem pozbyć się "locali" zamiast nazw stacji - nie jest to mozliwe. Do tego wymieniany miałem procesor dźwięku w tym radiu więc za całość zapłaciłem więcej.

W moim przypadku mogę ich polecić z czystym sumieniem.

Radio dostajesz zaplombowane i masz gwarancję na rok. Jak dobrze z nimi pogadasz to Ci jeszcze dodatkowo wyciągną aux'a - małego jack'a

 

http://allegro.pl/bmw-professional-bm54-back-e39-becker-audio-napraw-i4323314909.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. Poczekam jeszcze trochę, może ktoś wskaże mi kogoś z bliższa tak bym mógł też osobiście podjechać bo do Wa-wy mam kawałek.

Orientujesz się może czy naprawa może być wykonana na miejscu? Pytam bo czasem jeżdżę do Warszawy i mógłbym do nich podskoczyć ale zazwyczaj bywa tak, że wracam tego samego dnia.

 

No i ostatnie bardzo ważne pytanie: Co i skąd tak naprawdę mam wymontować? Bo z tego co już się dowiedziałem to nie jest element przedniego panelu tylko inny klocek umieszczony gdzieś w aucie. Z góry dzięki za info gdzie mogę tego szukać w swoim sedanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naprawy na miejscu to najlepiej do nich zadzwoń.

To się schodzi parę godzin, więc jak byś się z nimi umówił to pewnie da radę. Choć nie rozumiem strachu przed wysyłką?

 

W sedanie masz to w bagażniku z lewej strony za osłoną na której jest rączka i można ja położyć na dno bagażnika. Zdjęcie poniżej. To jest to co jest najbliżej świateł. Prawie dotyka żarówek. 1 srebrny element to tuner TV - za zmieniarką cd - tego nie ruszasz. A drugie srebrne przy światłach to właśnie tuner radiowy. Spoko poradzisz sobie z wymontowaniem tego.

 

http://dray.pl/bmw/navi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Mnie niestety też dopadła usterka :cry: ,oddałem do Bas Audio zobaczymy co z tego wyjdzie dodatkowo ma mi koleś zrobić wyjscie 2x RCA i kabel sygnałowy :D

 

zdam relacje jak już będe po tej operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mnie niestety też dopadła usterka :cry: ,oddałem do Bas Audio zobaczymy co z tego wyjdzie dodatkowo ma mi koleś zrobić wyjscie 2x RCA i kabel sygnałowy :D

 

zdam relacje jak już będe po tej operacji

 

Czekam na info, bo też zamierzam do nich wysłać swój tuner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że padł mi procesor dźwięku i bas audio tego nie ogrnia niestety

Wysłałem do Vgaraz naprawili błyskawicznie ale jeszcze nie sprawdziłem bo wyjechałem na wakacje jak wrócę to napiszę co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dalem do naprawy do V garaz mistrzowie swiata wszystko chodzi jak talala I do tego wgrany najnowszy soft

 

Polecam goscia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja również naprawiałem w Vgaraż w Ząbkach wysłałem im uszkodzony tuner i po tygodniu otrzymałem z powrotem naprawiony w moim przypadku całkowity koszt tej zabawy to 310 zł (270 zł naprawa końcówki mocy + 40 zł 2x wysyłka), za 100 zł potrafią również wyprowadzić AUXa na czynczch ale nie w każdym modelu się ponoć jest to możliwe. Dlatego z pewnością firmę można polecić jak poprzednicy już pisali w razie uszkodzenia procesora dźwięku też potrafią to naprawić towar dostajemy zaplombowany wraz z gwarancją chyba koło roku z tego co pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również jestem po naprawie końcówki mocy.

Najpierw próbowałem coś z znajomym elektrykiem wymyśleć ale się poddał.

Wysłałem do BasAudio i to był dobry wybór :)

Jestem bardzo zadowolony z usługi jak i szybkości wykonania naprawy.

Paczkę wysłałem kurierem w poniedziałek a w piątek już cieszyłem się dźwiękiem z wszystkich głośników

Wyprowadzili AUX bez problemu w cenie 50zł razem z 5m kablem jack.

Osobiście z doświadczenia polecam tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Również jestem po naprawie końcówki mocy.

Najpierw próbowałem coś z znajomym elektrykiem wymyśleć ale się poddał.

Wysłałem do BasAudio i to był dobry wybór :)

Jestem bardzo zadowolony z usługi jak i szybkości wykonania naprawy.

Paczkę wysłałem kurierem w poniedziałek a w piątek już cieszyłem się dźwiękiem z wszystkich głośników

Wyprowadzili AUX bez problemu w cenie 50zł razem z 5m kablem jack.

Osobiście z doświadczenia polecam tą firmę.

 

Ale procesora dzwięku już Ci ten gość nie naprawi

 

Wiem bo byłem u niego osobiście i gadałem z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam problem z niedziałającym ekranem w bmw x5 2005 z tunerem BMW professional Bm54 . Ekran wcześniej działał bez problemu (jedynie po jakims czasie niebieski kolor na ekranie robił się żółty nie wiem czy ma to jakiś związek ze sprawą ) Po jakims czasie ekran zaczął się notorycznie restartować a nawet był efekt " zamrożenia " czyli ekran się zacinał i nic się nie zmieniało np. zasięg kilometrów. ostatnio ekran przestał działac są tylko jakies dziwne cykliczne błyski. Muzyka działa sterowanie z kierownicy tez. I teraz pytanie czy ten Tuner może być winowajcą nie działającego ekranu ? Rozebrałem Tuner by sprawdzić czy nie ma tam spalonych elementów i zobaczyłem to : http://postimg.org/image/6kur7120x/

 

Najprawdopodomniej jarał się element wskazany strzałką .

 

z góry dziekuje za informacje

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Pewnie dostanę złotą łopatę za odkopywanie tak starych tematów, ale nie gra mi głośnik lewy tył, reszta wszystko cacy poza nim. Ponawiam pytanie bo nie było konkretnej odpowiedzi - czy można to naprawić? Mam ogarniętego gościa który naprawia komputery, lutuje i robi cuda z tymi małymi kosteczkami i kabelkami, więc może z tym by sobie poradził jakbym mógł mu przekazać jak się z tym uporać :) Ktoś sobie z tym poradził? Da się wymienić te końcówki na jakieś inne czy to jest totalnie niewykonalna sprawa i tylko specjalistyczny serwis jak jeden z tych opisanych?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wychwalał bym aż tak V-garaz , kolega jest po ich naprawie i za długo działającymi końcówkami mocy się nie nacieszył. Po jakimś czasie znów zaczynają się palić. Jak ktoś ma szczęście to może z 2 lata podziałają. NA naprawę gwarancyjną nie ma co liczyć.

Nie ładnie tak "marko0424" wrzucać wszystkie firmy do jednego worka bo raczej nie korzystałeś z usług wszystkich więc taki tekst jest nie na miejscu.

A może jesteś pracownikiem V-garaz i to twój cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.