Skocz do zawartości

zawory albo przepływka??????


marjok1000

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wczoraj wracałem do domu i podczas jazdy tak jakby auto sie przydusiło

i od tego czasu słychać taki metaliczny stukot,ja zegarek

po silniku niesie i tak myśle zawór,ale moc ma ,albo w przepływce ?kolektorze sie coś obluzowało ???

może ktoś już to miał w M43??

Wszystkim do siego roku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki w silniku nigdy nie wróżą niczego dobrego i niestety są sygnałem, że w najbliższym czasie czekają cie spore wydatki.Silnik jest bardzo złożonym mechanizmem i miejsc usterek jest w nim bardzo dużo. Jedną z oznak uszkodzenia są stuki, które nie kwalifikują się do normalnych hałasów pracy silnika.Powodem takiego stanu może być niewłaściwy lub dawno nie wymieniany olej. Takie stukanie może być również słychać, gdy nie ma hydraulicznej regulacji. Wówczas trzeba wyregulować luzy zaworowe.

Niestety może się okazać, że przyczyną stuków w okolicy pokrywy zaworów jest uszkodzony wałek rozrządu, a ściślej krzywki otwierające zawory.Metaliczne stuki mogą się również pojawić przy nagrzanym silniku. Jeśli występują przy obciążeniu i niskich prędkościach obrotowych, jest to spalanie stukowe, które pojawia się w silniku benzynowym zasilanym złym paliwem lub gdy nieprawidłowy jest kąt wyprzedzenia zapłonu. Również pod obciążeniem i to niezależnie czy silnik jest nagrzany czy nie, dają znać o sobie panewki i sworzeń tłokowy. Dźwięk będzie głuchy i stłumiony i będzie bardziej wyraźny pod obciążeniem, natomiast po puszczeniu nogi z pedału gazu zupełnie zniknie. Sworzeń będzie słychać wyżej, natomiast panewki w dole silnika.Różne hałasy mogą pochodzić także od urządzeń pomocniczych, łożysk napinaczy, czy luźnych pasków klinowych. Ale dźwięki te są dość charakterystyczne, więc dobry mechanik nie powinien mieć trudności z postawieniem właściwej diagnozy.

STUKI W SILNIKU

Miarowe stukanie lub klepanie słyszalne najwyraźniej na wolnych obrotach

 

* Niewłaściwe luzy zaworowe (częstotliwość proporcjonalna do obrotów silnika). Zwiększenie obrotów silnika powoduje przejście klepania w równomierny hałas mechaniczny.

* Zużyty mechanizm napędu zaworów. Pęknięta sprężyna zaworowa powoduje metaliczny stuk o częstotliwości mniejszej o połowę od obrotów wału korbowego.

* Zużyty łańcuch rozrządu. Szeleszczący hałas zanikający po zwiększeniu prędkości obrotowej silnika.

* Pęknięty pierścień tłokowy (stuk o matowym szeleszczą-cym odgłosie słyszalny tylko przy małej prędkości obrotowej silnika).

Głuche uderzenia

 

* Zużyte panewki korbowodowe (regularne głuche stukanie, które może zmniejszyć się po dodaniu gazu). Najbardziej słyszalne jest przy gwałtownych zmianach prędkości obrotowej silnika. Częstotliwość proporcjonalna do obrotów wału korbowego.

* Zużyte panewki główne (głuche pojedyncze uderzenia nasilające się podczas zmiany obciążenia i prędkości obrotowej silnika)

* Stuk tłoka (najbardziej zauważalny przy zimnym silniku i niskiej prędkości obrotowej) Luz sworznia tłokowego słychać jako metaliczne stukanie proporcjonalne do obrotów wału korbowego. Stuk jest słyszalny przy prędkości obrotowej biegu jałowego. Po zwiększeniu prędkości obrotowej zwykle zanika.

NIE DZIEKUJ KLIKNIJ POMÓGŁ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz a ja myślę że skopiowałeś odpowiedż z innego forum,mogłeś przecież wyedytowac ostatnie zdanie :8) swoją drogą przykre dla autora tegoż zapytania jest dowiedziec się że inni chętnie pomogą ale w zamian oczekują premii która mile łechce ego :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle myslisz,KLIKNIJ POMÓGL sam napisałem a tego tekstu nie skopiowałem z innego forum,a marjok sie napewno nie obrazi

 

Skopiowałeś go ze strony internetowej:

 

http://www.tuningmania.pl/art/content/view/100/37/

 

Wątpię abyś był Grzegorz Burda i pisał na stronie www.motofakty.pl !!!

 

Nie wiem jak koledzy ale ja nie lubię, gdy ktoś popełnia plagiaty podpisując się pod nimi jako AUTOR.

 

Pzdr,

 

P.S. Na innym forum także ktoś skopiował ten tekst ale przynajmniej wpisał iż autorem jest G.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.