Skocz do zawartości

320d e46 '02 150KM Długo kręci i nie odpala na ciepłym


dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatniiomi czasy auto boryka sie z problemem, ze dlugo kreci i nie odpala na cieplym... a jak odpali to na prawde po długim kreceniu...

 

na zimnym z kolei odpala w miare szybko.. powiedzmy po 3-4 obrotach...

 

Ktos mi powiedział ze to wina tej pompki co jest przy filtrze paliwa... prawda ?

 

 

PS. Jak by co to używałem opcji szukaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik kreci normalnie, zadne dodatkowe kontrolki sie nie pala...

 

jedynie kontrolna od od DDE z tego co pamietam... ale to jak krtece juz chyba z 10s i nie odpala :)

 

Tak dla jasnosci z akumulatorem wszystko ok ;)

na zimnym odpala.. na cieplym czsami nie odpala a czsasmi trzeba długo krecic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski. Mialem to samo, nagrzany nie odpalal, a jak cos to po dlugim kreceniu. Wtryskiwacze laly na przelewie. Po sprawdzeniu u mechanika 2 szt do wymiany. Koszt ok 800 szt. za nowke w IC, oryginalne Boscha na zasadach wymiany. Pomoglo jak reka odjal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze tego nie zobaczysz. Musisz podlaczyc takie menzurki na przewodach do przelewow na kazdym wtrysku i odpalic. Tam gdzie wrtysk bedzie najwiecej przelewac (najwiecej paliwa w menzurce) to znaczy ze jest do wymiany. Test robisz na cieplym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w serwisie mówią, że przy takich objawach wina moga byc trzy rzeczy :

 

1.) czujniki na listwie wtryskowej (ale jest to mało prawdopodobne)

2.) pompa (koszta!!!)

3.) wtryskiwacze (j.w)

 

Najbardziej prawdopodobne przy długim kreceniu na ciepłym są wtryskiwacze, które często pusząją o dziwo górą.....

 

Cena nowego Bosch-a od 600-1200 :-) /1szt

Wtryski kupuj tylko z takim samym numerem co masz obecnie! :mrgreen:

 

P.S.

Jak to dobrze, że w 330ci nie ma tego problemu..... :roll2:

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanko odnośnie tego jeżeli świecą sie kontrolki ?

 

bo ja jak czasami po nocy odpalam gdy jest zimno to odpala po 2/3 sekundach albo 1 nie wiem to jest tak że wkładam kluczyk zagrzeją się świece kręce pyk i zapalił ale gdy jest te pyk chwilowe mignie lampka od asc czy dsc ta na środku kontrolka od hamulca nie zauważyłem bo to jest chwila ale być może też mignie :roll:

czy to ta sama przyczyna czyli wtryski ?

na ciepłym odpala normalnie, kopci przez chwilę po odpaleniu jak jest wilgotno lub pada deszcz i nie jest tego dymu strasznie dużo więc to chyba normalka bo inne auta też dymią

 

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :)

czasami na drogach można spotkać wariatów co pędzą ponad swoje umiejętności na złamanie karku no na prawdę, aż czasami ciężko ich wyprzedzić.....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) czujniki na listwie wtryskowej (ale jest to mało prawdopodobne)

3.) wtryskiwacze (j.w)

 

Najbardziej prawdopodobne przy długim kreceniu na ciepłym są wtryskiwacze, które często pusząją o dziwo górą.....

 

No jak sie diesel zacznie krzaczyć to juz kiszka :P heh;)

 

ale powiedz mi ... czujnik na listwie to wyskoczy pewnie na kompie nie ?

a co do krecenia to jest to tak ze czsami trzeba czekac az ostygnie bo na cieplym w ogole nie odpali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub, one leja przez przelew. Komputer nie pokaze ani bledu ani zlych wskazan po korekcji. Jedynie sprawdzajac je mechanicznie zauwazysz ze cos jest nie tak.

 

Dokładnie jest tak jak kolega powyżej pisze.

Problem jest taki sam, chyba tylko w poczatkach seri M47N do połowy 2003, pozniej sie z tym nie spotkałem a temat też przerabiałem :mrgreen:

 

Czujnik na listwie wtryskowej może byc sprawny, ale komputer który nie wychwyci błedu wtryskiwaczy prawdopodobnie przekazuje go na własnie na czujnik - więc, żeby nie dac wrobic się w dodatkowe koszta w tym przypadku najpierw sprawdza się wtryskiwacze, metodą wyżej opisaną..

Co do mojego przypadku to faktycznie przy dodadniu gazu np na 3biegu puszczał ciemna chmurkę, wymiana wtryskiwaczy ten "problem" po częsci wyeliminowała.....

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze pali tyle samo a wtryski przelewaja ?

 

nie zauwazylem zeby samochod nadto kopcil.. ewentualnie jak jest zikny to dosc duza chmure zostawia ale jasna :) a jak sie rozgrzeje to nic czarnego z tyłka nie leci... zebym nie widział nic w lusterkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze pali tyle samo a wtryski przelewaja ?

 

nie zauwazylem zeby samochod nadto kopcil.. ewentualnie jak jest zikny to dosc duza chmure zostawia ale jasna :) a jak sie rozgrzeje to nic czarnego z tyłka nie leci... zebym nie widział nic w lusterkach :P

 

Model modelowi nie równy....

 

Sprawdz wtryskiwacze, bedziesz wszytsko wiedział.... :mrgreen:

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski mozna sprawdzic na kompie. Wchodzisz w opcjie cisnienia na listwie i wciskasz test ( cos tak pamiętam ) i po 40s masz odczyt z testu i wszystkie dane jakie powinno byc i jakie jest na poszczególnym cylindrze.

Metoda menzurek tez jest dobra. :-) Co do wtrysków z IC to nie masz nowych tylko regenerowane :-) oddajesz stare i dostajesz drugie i płacisz 900pln

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski mozna sprawdzic na kompie. Wchodzisz w opcjie cisnienia na listwie i wciskasz test ( cos tak pamiętam ) i po 40s masz odczyt z testu i wszystkie dane jakie powinno byc i jakie jest na poszczególnym cylindrze.

 

powiedz mi w jakim programie to idzie sprawdzic ? sprawdzałem parametry LIVE data w carsoft i INPA... ale pokazywalo podobne wartosci e takie jakie powinny byc takie jakie sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% na takim urządzeniu jakie ma serwis. Moj kumpel mam zwykłego laptopa z jakims tam programem ( niestety nie wiem jak sie nazywa ale postaram sie dowiedzieć ) i na pewno pokazuje. Dam znać jak dowiem się jaka to nazwa programu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% na takim urządzeniu jakie ma serwis. Moj kumpel mam zwykłego laptopa z jakims tam programem ( niestety nie wiem jak sie nazywa ale postaram sie dowiedzieć ) i na pewno pokazuje. Dam znać jak dowiem się jaka to nazwa programu.

 

Sorry za OT, ale to trochę śmieszne co czytam......

 

....zwykły laptop i do tego "jakiś" program...... :mrgreen:

 

Proponuje poszperać w internecie i poszukać w/w cudów techniki, wtedy każdy posiadacz marki bedzie sam sobie robił dobrze.... z autem.... :mrgreen:

 

Owszem są programy, ale nie wierzę, że te najbardziej dokładne od strony technicznej można ot tak sobie dostać od kolegi, z internetu czy na giełdzie.... :mrgreen:

 

Wracajac do tematu, jedz do mądrego mechanika niech sprawdzi Ci wtryski tak jak w postach wyżej kolega Ci radzi, nie kombinuj nic z "jakimiś" programami...

Nie jest to tylko problem twoj, kilka ludzi juz przez to przeszło (widać jest to stały problem z M47N), więc nie warto szukac dziury w całym tylko konkretnie podejść do usunięcia problemu... Chyba, że wolisz inaczej.

Tak czy siak, życze powodzenia :wink:

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wróce do tematu...

 

samochod został podłączony pod INPE i wyszło w sterowniku silnika takie cos:

 

4B90 (0) Raildruckueberwachnung Start

4630 (135)Raildruck-Plausibilitaet druckgeregelt MinP

46D0 (0) Steuergeraet intern 4

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły ?

Pompka pod samochodem pompuje paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.