Skocz do zawartości

Fotele


arturro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniał ktoś fotele z manualna na elektryczne w e46 320d 2000r? Czy potrzebna jest duża ingerencja w wiązkę elektryczna czy jest podobnie jak w e39 gdzie wystarczy tylko podpiąć kostkę pod fotelem ?? Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci ze moja jest chyba w wersji "standard" a przywieziona była z Francji. W tych fotelach skórzanych mam jeszcze pamięć ale podejrzewam ze to grubsza sprawa. No i jeszcze jeden bonus :roll: fotele które chce założyć pochodzą z anglika. A możesz mi jeszcze powiedzieć w którym miejscu trzeba szukać kostek do fotela??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych fotelach skórzanych mam jeszcze pamięć ale podejrzewam ze to grubsza sprawa. No i jeszcze jeden bonus :roll: fotele które chce założyć pochodzą z anglika. A możesz mi jeszcze powiedzieć w którym miejscu trzeba szukać kostek do fotela??

 

W zasadzie pamięć i całe sterowanie jest w fotelu więc wtyczka powinna być taka sama. Nie wiem jak w BMW ale w Alfie mój tata wymieniał zwykłe fotele na grzane, elektryczne z pamięcią i wystarczyło tylko wpiąć sie pod kostkę. Wersja angielska pod względem podłączeń nie różni sie od europejskiej. Z technicznego punktu widzenia wystarczy podłączyć tylko + i - żeby fotel działał

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info ze wystarczy podpiąć. Chyba że mówimy o jakimś e46 z oczątku produkcji
.

wlasnie to e46 z poczatku lat produkcji wychodzily na wypasie ,a potem zaczeto oszczedzac ,zeby bylo taniej i jak patrze na roczniki 2002 to bida aż piszczy z tym wyposażeniem.Wracając do tematu podpinaj kostki bedzie banglac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no wiec wygląda to tak : cala instalacja nie jest przystosowana do elektryki :worried: natomiast faktycznie wystarczy podłączyć "+" i "-" do zasadniczej pracy foteli. Natomiast cala operacja jest dość skomplikowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Długo się do tego zabierałem, ale w końcu w zeszłą sobotę podziałałem z tymi fotelami i mam już elektryczne skórki. Premier dzięki za link ze schematem połączenia - bardzo mi się przydał:d Pracy było sporo, ale efekt warty poświęconego czasu. Mam tylko pytanko jak podłączyć pamięci, w opisie niby pisze, ale nic mi to nie mówi. Zna ktoś ten temat? Gdzie dokładnie podłączyć kabel, który idzie od fotela kierowcy a jest odpowiedzialny za pamięci?
BMW - Nie dla idiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

witam ja tez walcze z ta pamięcią fotela

 

pomysły plus jest minus jest dwa kolejne to napinacz pasów i zostają dwa biało z czerwonym paseczkiem kropkowany na żółte cętki i brzozowy z czarnym paskiem i gdzie one idą

 

u mnie tez nie działa skoro ma ty sterować moduł komfortu pewnie do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.