Skocz do zawartości

wymiana czujnika ABS-czy mozna to zrobić zsamemu????


przemo0411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam e39 2.8 1998 rok .mam pytanko.mam uszkodzony czujnik ABS i nie wiem czy dam radę sam go wymienić.bardziej mi chodzi o to czy dam rade to zrobić ze zwyczajnego podnośnika samochodowego czy potrzebny jest do tego kanał.??? trzeba ściągać tarczę czy zwyczajnie sie go odpręca/ robił juz ktoś samemu taką wymianę.Z góry dzięki za jaką kolwiek odpowiedź.
Kierowca BMW bez punktów karnych? Nie ma takiego... no chyba że uciekł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Krzychu, da radę samemu, ale....

 

 

Przy wymianie opon (robiłem to u mojego mechaniora) okazało się, że koło "nie chciało zejść" z piazdy - dużo utlenionego aluminium. Chłopaki waliły młotkiem przez drewienko (samochód podniesiony). Na pewno nie dałbym rady zrobić tego samemu i na pewno nie byłbym w stanie zmienić sobie koła zapasowego. Teraz, po nasmarowaniu koła schodzą, ale na trasie byłby poważny Zonk.

Napisałem to, aby przestrzec, że wszystko może się zdarzyć.

 

pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzisz sobie sam. Przy zakupie uważaj tylko, aby kupić czujnik z wtyczką właściwego koloru (u Ciebie chyba powinny być szare w odróżnieniu od nowszych niebieskich, montowanych od 09/1998). Uważaj tylko jak będziesz go wydłubywać z otworu w piaście, bo plastik z którego wykonane są czujniki jest delikatny i jak złamiesz ucho w którym jest otwór na śrubę, to możesz nie mieć jak podważyć aby wyciągnąć czujnik. Poza tym prosta robota....

 

powodzenia i pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby był mocno zapieczony, i rozpadł się podczas wyciągania -końcówka zostaje w gnieździe piasty; to uważaj z ewentualnym rozwiercaniem go w gnieździe- łatwo można uszkodzić pierścień od abs- ja miałem taki przypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny Ci będzie tylko klucz-końcówka imbusowa 5 lub 6, nie pamiętam... śrubokręt, delikatne łapki i pomyślunek, aby tak podważać, żeby nie złamać "ucha" czujnika, w przeciwnym wypadku będzie Ci źle wydłubywać.

 

pozodzenia

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.