Skocz do zawartości

M 40 jaki olej ?


rafalbazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki olej powinien być do m 40. Czytałem że 5w40 więc go kupiłem. Ale teraz na dzień przed zalaniem znajomy powiedział mi żebym go nie lał bo to syntetyk i on jest do nowych silników i wymyje mi uszczelki i simmeringi. Czy to prawda ? Czy spokojnie mogę go zająć. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki olej powinien być do m 40. Czytałem że 5w40 więc go kupiłem. Ale teraz na dzień przed zalaniem znajomy powiedział mi żebym go nie lał bo to syntetyk i on jest do nowych silników i wymyje mi uszczelki i simmeringi. Czy to prawda ? Czy spokojnie mogę go zająć. ?

 

Czy 5W40 jest syntetykiem czy też nie - świadczy o tym technologia jego produkcji. Niby większość firm oznacza, że jest to syntetyk ale tak do końca nie wiadomo.

Przeczytaj PDF o olejach - dostępny na forum.

 

Ja bym do M40 zalał 10W-40 (chociaż przez 4 lata eksploatacji lałem 15W-40 castrola i nic się złego nie działo - nie było bociana ani innych skutków złej pracy silnika).

 

 

To czy olej, który wlejesz wypłucze ci nagar - także zalezy od dodatków dodawanych do oleju a nie tego, czy jest on mineralny czy syntetyczny.

 

Jesli kupisz mineralny z dużym dodatkiem środków wypłukujących nagar - to wypłucze ci pozostałości po spalaniu o wiele bardziej niż syntetyczny.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki olej powinien być do m 40. Czytałem że 5w40 więc go kupiłem. Ale teraz na dzień przed zalaniem znajomy powiedział mi żebym go nie lał bo to syntetyk i on jest do nowych silników i wymyje mi uszczelki i simmeringi. Czy to prawda ? Czy spokojnie mogę go zająć. ?

 

Czy 5W40 jest syntetykiem czy też nie - świadczy o tym technologia jego produkcji. Niby większość firm oznacza, że jest to syntetyk ale tak do końca nie wiadomo.

Przeczytaj PDF o olejach - dostępny na forum.

 

Ja bym do M40 zalał 10W-40 (chociaż przez 4 lata eksploatacji lałem 15W-40 castrola i nic się złego nie działo - nie było bociana ani innych skutków złej pracy silnika).

 

 

To czy olej, który wlejesz wypłucze ci nagar - także zalezy od dodatków dodawanych do oleju a nie tego, czy jest on mineralny czy syntetyczny.

 

Jesli kupisz mineralny z dużym dodatkiem środków wypłukujących nagar - to wypłucze ci pozostałości po spalaniu o wiele bardziej niż syntetyczny.

 

Pzdr,

kupiłem olej lotos syntetyk 5w40 i nie wiem czy mogę go włąc ? Ponieważ zmieniam silnik na młodszy po ok 180 tys km i nie wiem jaki był wcześniej zalany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój M40 ma przejechane 280 000 km i leje full syntetyk castrloa jest ok
ale od zawsze taki był lany do twojego silnika ? Bo ją kupiłem używany silnik i nie wiem jaki był lany .

 

Jak mam takie dylematy to leje "złoty środek" czyli olej półsyntetyczny...

Teraz moja bumka jak dostała nowe serce to po oględzinach stwierdziliśmy że był syntetyk i śmigam na Castrolu Magnatec ileś tam W ileś... Sprawdze :norty:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz na czym śmigał wcześniej i nie jesteś pewny realnego przebiegu to jakiś dobry półsyntetyk myślę nie będzie głupim posunięciem.

Dobry mówię a nie Lotos. Ja bym na twoim miejscu jak możesz zwrócił ten olej i jednak wziął jakiś półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw poszukaj na forum :search: - pamiętam, że dużo było o olejach i nie lej LOTOSA!!! :mad2: To kiepski olej - miałem go, silniczek gorzej chodził i szybko go zmieniłem (jeden z kolegów z forum napisał, że ten olej zniszczył mu silnik).

W moim M40 jest Valvoline 10W-40. Najlepiej zalej półsyntetyk Shell, Valvoline, Castrol. Ja wlałem valvoline ponieważ piszą, że "odmładza" :doh: stare uszczelki i dobrze chroni silnik.

Syntetyka nie lej - może rozszczelnić ci silnik (pamiętam, że było na forum jak jedem z formuowiczów zalał syntetyk i nie było fajnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.