Skocz do zawartości

Czy to akumulator ?


smunt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem, że podczas dojeżdżania do świateł, gdy wysprzęglam silnik i daje na luz spadają mi obroty silnika do 500. Zdziwiło mnie to. Na drugi dzień nie mogłem uruchomić buni. Totalnie wyładował sie akumulator. Odpaliłem z przewodów od sąsiada. Ten sam efekt. Na 2 dzień to samo. Zmierzyłem napięcie ładowania i jest 14.1 V. Zmierzyłem prąd pobierany z aku na postoju i wyszło 0.2 A. Po wyjęciu bezpiecznika nr. 33 - 0.01A.

Teraz pytanko. Czy szlak trafil akumulator i alternator nie ma bufora i jest dociążony podczas jazdy. Czy za dużo prądu pobiera aku na postoju w garażu i mi rozładowuje aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pomiary robiłeś przy pozamykanym samochodzie (alarm uzbrojony), światło bagażnika/maski przedniej wyłączone ?

Jeżeli tak to za duży pobór prądu na postoju który może "zabić" aku.

 

0,2A x 24h = 4.8 Ah. Przy akumulatorze 44 Ah raczej nie możliwe żeby rozładowało po nocy. Tym bardziej, że ładowałem go wcześniej całą noc (po pierwszym rozładowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że taki prąd jest w stanie rozładować akumulator w czasie 24h. Jednak na dłuższą metę takie obciążenie źle wpływa na stan akumulatora i powoduje że traci on swoje parametry. Nie masz pewności jak wydajny jest w chwili obecnej Twój aku, dodatkowo niższa temperatura też działa niekorzystnie.

Polecam sprawdzić stan aku oraz zainteresować się prądożernym odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.