Skocz do zawartości

Naprawa centralnego zamka


edimorton

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie w Warszawie można znaleźć dobrego elektryka, który naprawi mi centralny zamek w E36? Tylko takiego który zna się na rzeczy i nie będzie mi wymieniał wszystkiego co nie potrzebne. Centralny zamek padł i nie otwiera sie z kluczyka, a było też domykanie szyb i szyberdachu.. Wiem tylko że do drzwi nie dopływa prąd, więc to raczej nie siłowniki które jeden "elektryk" chciał mi wymieniać. Więc potrzebuje konkretnego fachowca który zna się na tym.

 

A moze ktoś z was miał podobny problem i rozwiązał go sam?

Jeśli tak proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to ostatnio przy pierwszych mrozach. Przestał działać a dodatkowo zablokowało jedne drzwi od pasażera i nawet ręcznie nie szło otworzyć. Kombinowałem na wszystkie strony a przyczyna prozaiczna - padł jeden z bezpieczników. U mnie (E36 1,6 z 1995) był to biały bezpiecznik 25A. Zmyłka może być taka, że na opisie skrzynki bezpieczników są chyba 3 bezpieczniki związane z centralnym i po sprawdzeniu pierwszego z brzegu wychodzi że jest O.K. Trzeba sprawdzić wszystkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź gdzieś na szrot i poproś o moduł centralnego zamka do twojego modelu przyniosą ci to przełącz obie wtyczki i będziesz wiedział czy to wina sterownika. A jak centralny zadziała to zapłacisz albo podziękujesz i poszukasz tańszego jak zawołają za drogo. Tylko wcześniej zdemontuj sobie schowek aby podłączyć to na miejscu bez straty czasu na rozkręcanie schowka.

Osobiście naprawiałem taki moduł w którym zwarte (zgrzane) były dwa przekaźniki prawdopodobnie stało się to przy próbie włamania przez bagażnik. Wymieniłem oba i wszytko wróciło do normy jednak nie kupisz w sklepie takich przekaźników a innych nie warto montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da się tego g**** zdjąć :mad2:

nawet na siłe nie idzie tylko plastik trzeszczy ale nie schodzi :mad2:

rozkręciłem wszystko dookoła i nic. Tak jakby po tymi nawiewami było przykr econe ale ich też nie mogę zdjąć :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz!!!! przestaw nawiew do góry i złap za wystające krawędzie i mocno ciągnij do siebie to wyskoczy i drugi tak samo a pod nimi na górze masz wkręty i jeszcze na krawędzi górnej części drzwiczek schowka po obu stronach masz wkręty pod czarnymi zaślepkami.

podmień na początek sam moduł od zamka który jest przykręcony do ścianki po prawej stronie nad głośnikiem czarne plastykowe pudełko przykręcone jest plastykowymi nakrętkami po bokach klucz 10.

jak po wymianie tego modułu nie będzie efektu wtedy podmień ten większy który jest zamontowany poziomo na wprost po zdjęciu schowka ale wątpię aby ten padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze teraz pytanie, który to jest sterownik od centralnego?

są dwa mniejsze- jeden szary z napisem EWS i numer, drugi czarny z napisem WI-WA LOW II i numer

i taki duży co ma trzy wiązki podpięte bo tamte mają po jednej więc który to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc tylko troszkę głębiej schowene w strone przodu auta.... a jeżeli faktycznie nie ma to tak jak napisałem masz duzy plastykowy czarny moduł od czoła ma dwie wtyczki podłaczone i może być jeszcze jedna od tyłu. zamontowany jest on w poziomie w poprzek auta poniżej pozostałych pionowych modułów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego też nie mam jest duży czarny z trzema wtyczkami i jedna z tyłu i jest na gorze, a pod nim sa dwa mniejsze 1 czarny i jeden szary - maja po jednej wtyczce :|

Całkiem juz zgłupiałem

http://img380.imageshack.us/img380/3330/klima210kb1eoya7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.