Skocz do zawartości

Acyza + opłaty - termin zapłaty.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi jednoznacznie odpowiedzieć co jest podstawą do stwierdzenia daty wwozu auta do kraju. Problem mam mianowicie taki że kupiłem auto w Niemczech jednak stało tam po zakupie jeszcze miesiąc czasu zanim przywiezione zostało do kraju. Umowa niestety został spisana z faktyczna data zakupu czyli miesiąc temu. Teraz dopiero będzie zrobiony przegląd tłumaczenia akcyza rejestracja.

Czy Urząd Celny będzie się czepiał rozbieżności między datą na umowie kupna-sprzedaży a datą zrobienia przeglądu i zgłoszenia do opłaty akcyzy. Czy lepiej może było by spisać nowa umowę z aktualną datą? Chcę unikną ewentualnych - niepotrzebnych kar urzędowych.

 

Pozdrawiam

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niby ma wyglądać takie oświadczenie? Czy coś takiego oczywiście w wielkim skrócie:

 

Oświadczam że auto nabyłem data..... a do kraju przywiozłem data.....i podpis mój czy np. jeżeli skorzystałem z przewoźnika mającego firmę transportową to jego podpis ewentualnie pieczatka?

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja na twoim miejscu bym się nie stresował tylko napisał nową umowe z datą kiedy przekroczyłeś granice,przecież nikt nie jest w stanie ci tego udowodnić kiedy ty kupiłeś auto!!!

99% osób sprowadzajacych tak robi!!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi jednoznacznie odpowiedzieć co jest podstawą do stwierdzenia daty wwozu auta do kraju. Problem mam mianowicie taki że kupiłem auto w Niemczech jednak stało tam po zakupie jeszcze miesiąc czasu zanim przywiezione zostało do kraju. Umowa niestety został spisana z faktyczna data zakupu czyli miesiąc temu. Teraz dopiero będzie zrobiony przegląd tłumaczenia akcyza rejestracja.

Czy Urząd Celny będzie się czepiał rozbieżności między datą na umowie kupna-sprzedaży a datą zrobienia przeglądu i zgłoszenia do opłaty akcyzy. Czy lepiej może było by spisać nowa umowę z aktualną datą? Chcę unikną ewentualnych - niepotrzebnych kar urzędowych.

 

Pozdrawiam

 

Moim skromnym zdaniem - podstawą prawną do stwierdzenia, że auto znajduje się na terytorium RP jest data przeglądu zerowego.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz 5 dni od wjazdu na teren RP na złożenie druków w uc.

2. W UC w Białej Podlaskiej we wniosku o wydanie potwierdzenia jest tylko miejsce na wpisanie daty przekroczenia granicy bez żadnych uzasadnień.

3. Jeśli podczas kontroli przez służbę celną (jeżdżą i kontrolują samochody na zjazdówkach) nie wpisali ci innej daty to piszesz jaką chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowidzi. Sprawa defakto wygląda prosta. Lecz auto kupiłem od handlarza czyli swego rodzaju komis, nie od turka :D a w brifie jako poprzedni własciciel wpisana jest firma a nie własciciel komisu czy osoba prywatna. Umowe mam z włascicielem komisu a właściwie firmą która on prowadzi. Nie było by problemu gdyby był ten samochód wczesniej zarejestrowany na osobe prywatna, wówczas pisze nową umowę z kolesiem figurującym w brifie i po kłopocie. A w takim przypadku najlepiej spisać chyba to oswiadczenie?
BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz 5 dni od wjazdu na teren RP na złożenie druków w uc.

2. W UC w Białej Podlaskiej we wniosku o wydanie potwierdzenia jest tylko miejsce na wpisanie daty przekroczenia granicy bez żadnych uzasadnień.

3. Jeśli podczas kontroli przez służbę celną (jeżdżą i kontrolują samochody na zjazdówkach) nie wpisali ci innej daty to piszesz jaką chcesz.

 

 

Ja wczoraj pozno w nocy zostalem rutynowo zatrzymany przez niemiecką celna ekipę, bo zielone auto było (więcej nie pamietam bo byłem zajechany :mrgreen: ) to oznacza że mam gdzieś juz wpisane że przekroczyłem granicę o tej godzinie i dniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz 5 dni od wjazdu na teren RP na złożenie druków w uc.

2. W UC w Białej Podlaskiej we wniosku o wydanie potwierdzenia jest tylko miejsce na wpisanie daty przekroczenia granicy bez żadnych uzasadnień.

3. Jeśli podczas kontroli przez służbę celną (jeżdżą i kontrolują samochody na zjazdówkach) nie wpisali ci innej daty to piszesz jaką chcesz.

 

 

Ja wczoraj pozno w nocy zostalem rutynowo zatrzymany przez niemiecką celna ekipę, bo zielone auto było (więcej nie pamietam bo byłem zajechany :mrgreen: ) to oznacza że mam gdzieś juz wpisane że przekroczyłem granicę o tej godzinie i dniu?

 

A zatrzymali cię na terytorium RP? I wątpię żeby Polacy mieli aż tak dobry kontakt z Niemcami, że zostaną poinformowani o tym fakcie.

Mi chodziło o polską służbę celną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz 5 dni od wjazdu na teren RP na złożenie druków w uc.

2. W UC w Białej Podlaskiej we wniosku o wydanie potwierdzenia jest tylko miejsce na wpisanie daty przekroczenia granicy bez żadnych uzasadnień.

3. Jeśli podczas kontroli przez służbę celną (jeżdżą i kontrolują samochody na zjazdówkach) nie wpisali ci innej daty to piszesz jaką chcesz.

 

 

Ja wczoraj pozno w nocy zostalem rutynowo zatrzymany przez niemiecką celna ekipę, bo zielone auto było (więcej nie pamietam bo byłem zajechany :mrgreen: ) to oznacza że mam gdzieś juz wpisane że przekroczyłem granicę o tej godzinie i dniu?

 

A zatrzymali cię na terytorium RP? I wątpię żeby Polacy mieli aż tak dobry kontakt z Niemcami, że zostaną poinformowani o tym fakcie.

Mi chodziło o polską służbę celną.

 

Nie w gerlitz, miałe tablice wyjazdowe żółte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.