Skocz do zawartości

jak powinny byc założone opony ?


Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem do innego samochodu opony Pirelli Sotto zero - wsztsrko super tylko mam jedno pytanie...

 

jak wlasciwie powinnu one byc zlozone na felgi i do samochowu - obecnie jest tak : ze po jednej stronie choinka jest w prawidłową strone , a po drugiej w przeciwną ( tak ze choinki na wszystkich kołach sa od wewnetrznej strony samochodu ) ...

 

nie wiem czy dobrze to wytlumaczylem ale patrzac na kola tylne od tyłu jest cos takiego [i/].......[/i]

 

opony wygladaja tak :

http://opony.webwweb.pl/img/1155/115525234_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam dlatego ze wyglada to dziwnie i opony po drugiej stronie maja jodelke w druga strone...

 

czy nie ma to wplywu na przyczepnosc opony na mokrej nawierzchni czy sniegu ?

Na chłopski rozum jodełka powinna być w tą samą stronę ale ważniejszy jest tu szeroki rowek od zewnętrznej strony bieżnika - musi być on na zewnątrz.

Mam podobne opony w drugim aucie i też kiedyś zachodziłem w głowę czy są prawidłowo założone :wink: Jeżdzę już na nich 4 sezon i jak dotąd z przyczepnością nie miałem problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest troche niezrozumiełe - w takim przypadku powinny byc opony prawe i lewe ...

 

bo jak opona jest zalozona w "dobra strone " to jodełka wypycha wode spod opony na zewnatrz... a jak jest zalozona w druga strone ( po drugiej stronie samochodu ) to jodełka wpycha wode przed czoło opony - tak mi sie przynajmniej wydaje ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO SĄ OPONY ASYMETRYCZNE WIĘC POWINNY BYĆ TAK ZAŁOŻONE. W efekcie, patrząc na bieżnik ma się wrażenie, ze z jednej strony auta opony się kręcą nie w tą stronę, ale tak ma być. Na nowych oponach z asymetrycznym bieżnikiem są takie kolorowe (białe, żółte, pomarańczowe) paski, tylko nie pamiętam czy one powinny być do wewnątrz czy od zewnątrz, jak ktoś wie to niech napisze. Na używanych mogą być niewidoczne, lub widać je tylko w rowkach bieżnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i jednak się okazuje że są opony z bieżnikiem asymetrycznym i asymetrycznym kierunkowym, wiec jak nie ma strzałki, to powinny być napisy Outside i inside, oczywiście Outside powinno być na zewnątrz. Te napisy czasem mogą być w innych językach, ale można się domyślić o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary Pirelli robi boskie opony :) nieludzko drogie ale cud miód i orzeszki :D ja kiedyś jeździłem na Pirelli P0rosso i nigdy dotąd nie trafiły mi się takie które można do nich porównać ewentualnie będzie to Brighton Potenza ale nie miałem okazji ich używać :( Na zimę zakładałem Pirelli Snow Sport i tak samo je pokochałem drift na nich byłe czymś pięknym na śniegu czy lodzie autko fantastycznie się czuło w "poślizgu kontrolowanym"

 

A odnośnie tematu to też się nad tym głowiłem kiedyś ale jednak co ciężko zrozumieć na "chłopski rozum" tak ma być. Mnie to tak z irytowało, że zadzwoniłem na infolinie Pirelli Polska i spytałem czy są opony lewe i prawe bo tak jak mam dziwnie wygląda a kupiłem komplet, co prawda używany ale od konkretnego kolesia cały komplet opon w tym 2 niemal nowe (jeszcze nie starły się te "cycki":D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.