Skocz do zawartości

Problem ze zmieniarką w E39... Nie wysuwa się "magazyne


motocyklista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj mam 530D z 1999roku i jest ono wyposażone w radio na kasete BMW Business + zmieniarka CD w bagażniku, problem jest w tym, że zmieniarka nie daje znaków życia... Nie idzie wysunąć magazynka z płytami wciskam przycisk w zmieniarce ale nic się nie dzieje...

 

Nie wiem jeszcze czy jak jest zmieniarka to czy mogę w naciskając przycisk MODE przejść na zmieniarke i powinno mi wyświetlić że nie ma płyty czy nic się nie będzie działo, narazie jak wciskam MODE to tylko mi wyskakuje że brak jest kasety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to na brak zasilania zmieniarki. Moze wysiadl bezpiecznik, ktory jest na tylnej, a wlasciwie dolnej sciance zmieniarki. Sprawdz tez, czy dochodzi zasilanie 12V, czy wszystkie wtyki sa poprawnie podlaczone.

 

Nie sadze, zeby zmieniarka totalnie sie uwalila...

 

Ciekawe, jaka muza pozostala po poprzednim wlascicielu? :mrgreen:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już wszystko gra :) Było tak jak mówiłeś, przepalony bezpiecznik... Jeszcze tylko uruchomie telefon i będzie wszystko sprawne :)

 

Sprawe telefonu opisałem jednym z ostatnich postów w tym temacie jakby ktoś czasem chciał mi pomóc :)

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=92777&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam .. ja mam identyczny problem jak przedmówca tylko ze ja wyjalem zmieniarke i bezpiecznik byl caly ale dla pewnosci zmienilem na nowy niemialem 5 to dalem 10 ale zmieniarka dalej nie wysuwa magazynka chyba bede musial sprawdzic czy wogule prad dostaje w radiu da sie przełączyc na zmieniarke tylko ze pisze no-disc .... dziwna sprawa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz zasilanie w kostce, ale wydaje się że jest skoro da się przełączyć, być może coś z mechaniką i nie cofa płyty do magazynka.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam identyczny problem....

Zmieniarka też nie reagowała ,na radiu wyświetlone "no magazine"

Wymieniłem bezpiecznik - okazał się spalony...jednak nadal nie wysuwa się i widać ,że 4 szufladka z płytą jakby się gdzieś zacięła.

Jest na to jakaś rada?

 

Ew zna ktoś jakiegoś majstra we wrocku, co potrafi to zrobić?

 

Pozdr

Siła i Honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei jest inny problem, podlaczam inna zmieniarke z BMW ojca, wszystko dziala bez problemu, natomiast moja zmieniarka tez rusza, zmienia plyty, sprawdza wszystkie po kolei, ale ich nie odtwarza, pokazuje sie nr plyty na wyswietlaczu i nic wiecej niestety. Mial juz ktos cos takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry, że post pod postem...

Ale swój problem rozwiązałem sam.

Bezpiecznik okazał się spalony,ale zmieniarka dalej nie była widziana przez radio.

Wyciągnąłem, rozkręciłem, cofnąłem na miejsce "Szufladkę" , potem całą kasetę na płyty wyciągnąłem po podłączeniu i wsadziłem ,żeby ponownie "Wczytała" płyty.

Działa :cool2:

Siła i Honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam ten sam problem, tylko ja juz wiem że w kostce nie ma zasilania. Niestety próba wyjęcia radia się nie powiodła. Zdjąłem pokrętło byla tam śrubka na płaski wkrętak ale ciasnoi chodziła i jak się przyłożyłem do tego to wcisnąłem to wszystko do środka i nie wiem jak teraz radio wyciągnąć. Może jest jakiś sposób. To jest radio z kaseciakiem ale z jednej całości się składa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.