Skocz do zawartości

Rejestracja auta z komisu.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest. ( autko zakupione od komisu na polskich blachach )

Jedni mówią ze można zarejestrować auto zakupione z komisu na "samą" fakturę VAT wydaną przez komis.

Mówiąc "samą" mam na myśli taką sytuację pewna osoba X daje samochód do komisu ( chyba sprzedaje do komisu ) osoba Y kupuje od komisu samochód a komis wydaje tej osobie tylko fakturę VAT zakupu samochodu z komisu oraz dowód rejestracyjny osoby X, samochód, tablice, kartę pojazdu i aktualne OC osoby X.

 

Czy w takiej sytuacji jest możliwa rejestracja samochodu bez umowy osoby X z komisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem Ci tak. Swoja bunie kupiłem z Francuskiego komisu i tez mialem wystawiona fakture Vat i autko zarejestrowałem na jej podstawie. Oczywiscie miałem do tego tez dowód rejestracyjny

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest. ( autko zakupione od komisu na polskich blachach )

Jedni mówią ze można zarejestrować auto zakupione z komisu na "samą" fakturę VAT wydaną przez komis.

Mówiąc "samą" mam na myśli taką sytuację pewna osoba X daje samochód do komisu ( chyba sprzedaje do komisu ) osoba Y kupuje od komisu samochód a komis wydaje tej osobie tylko fakturę VAT zakupu samochodu z komisu oraz dowód rejestracyjny osoby X, samochód, tablice, kartę pojazdu i aktualne OC osoby X.

 

Czy w takiej sytuacji jest możliwa rejestracja samochodu bez umowy osoby X z komisem ?

 

Moim zdaniem komis powinien posiadać umowę z poprzednim włascicielem, gdzie jest zapisane iż posiadacz wnosi o sprzedaż pojazdu za pośrednictwem komisu.

Nie wiem jak to będzie w UK, gdzie urzędnik przeczyta iż inny jest właściciel a inna osoba sprzedająca samochód - moim zdaniem powinieneś mieć jakiś dowód iż auto sprzedawane jest przez komis za zgodą właściciela.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jak rejestrowałem autko które było sprowadzone tez z komisu we francji wygladało to tak : wiałem faktóre kupna samochodu wystawiana własnie przez ten komis, a dowód rejestraczyjny był juz na moje nazwisko. Nie wiem jak to było z tym dowodem bo auto sciagała mi osoba trzecia. Z tymi papierami zarejestrowałem auto

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dowód rejestracyjny był na komis czy na jakąś inną osobę ?
Ja kupowałem z komisu i dowód był na osobę która sprzedała auto do komisu także faktura dobrze mieć umowę kupująca przez komis od osoby X. Bez ważnego OC nie zarejestrujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z komisu i dowód był na osobę która sprzedała auto do komisu także faktura dobrze mieć umowę kupująca przez komis od osoby X. Bez ważnego OC nie zarejestrujesz.

 

a czy posiadałeś umowę między komisem a osobą która sprzedała auto komisowi ?

Czy zarejestrowałeś w Urzędzie komunikacji jedynie na fakturę bez umowy między komisem a osobą sprzedającą do komisu ?

 

I czy kupowałeś auto na polskich blachach czy zagranicznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Komis jest tylko posrednikiem w sprzedazy auta, wiec w urzedzie komunikacyjnym powinni rzadac umowy komisu z poprzednim wlascicielem, jezeli takiej brak to nie zarejestruja auta, chyba ze komis jest wlascicielem auta, no ale wtedy to jest tak jak bys kupowal od wlasciciela bezposrednio.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.