Skocz do zawartości

Zakłócenia radia i Navi po włączeniu podgrzewania szyby


DRAY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Wczoraj zauważyłem że po włączeniu ogrzewania tylnej szyby pojawiają się zakłocenia w odbiorze stacji radiowych, dodatkowo nawigacja gubi w tym momencie wszystkie satelity. :shock:

 

Po wyłączeniu wszystko natychmiast wraca do normy.

 

Macie jakieś pomysły? Podgrzewanie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzieje sie podobnie ze po wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby radyjko czasem zaczyna gorzej odbierac, nie wiem czy to ma jakis zwiazek i czy jest to istotne ale nie grzeja mi 3 srodkowe paski
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozebral tylne splutki w aucie. Tam siedza wzmacniacze antenowe i wszelkie kabelki do ogrzewania. Moze cos sie rozlaczylo albo kabelki powypadaly ze swoich miejsc i sie krzyzuja co moze powodowac zaklucenia. Jesli macie nieoryginalne radia to trzeba podlaczyc bialy kabel z oryginalnej wtyczki (zasilanie wzmaciacza radia).

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo u mnie jest ta sama przypadłość... radio zaczyna szumieć i środkowe paski nie grzeją... Udało się komuś zdjagnozować przyczynę powyższego problemu??

Radio jest oryginalne :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, zdemontuj tylny słupek (tam gdzie jest lampka oświetlająca kanapę). Interesuje Cię ten od strony kierowcy. Tam znajdziesz wzmacniacz antenowy. Możesz luknąć organoleptycznie, czy nic się tam nie dzieje. A jeszcze prościej pojedź do elektryka, niech on przepatrzy. Chyba, że sam jesteś elektrykiem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie (kombi) wzmacniacz jest za lewym odpinanym boczkiem w bagażniku... organoleptycznie żadnej nieprawidlowości nie stwierdziłem- spalony raczej chyba nie jest bo wtedy wcale by radio nie łapało zasięgu ale może w środku się robi jakieś zwarcie?

a może faktycznie problem tkwi w niegrzejących paskach- chociaż na tylenj bocznej szybie są dwa paski i byłem przekonany, że to jest właśnie antena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.