Skocz do zawartości

328/323 montaż klimatyzacji.


bieniu3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie. Jaka jest cena zakupu i montażu kompletnej klimatyzacji (mówię tu o klimie oryginalnej z rozbitka albo anglika). Jest to pytanie czysto teoretyczne wiec nie oczekuje tu wypowiedzi, czy sie oplaca czy sie nie opłaca tylko poporstu chcialbym znac przblizone koszta. pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, znalazlem cos takiego http://www.moto.allegro.pl/item499233965_bmw_e36_m52_kompletna_klimatyzacja_98.html wiec ile z tego to robota zakładając ze auto idzie do jakiegoś warsztatu który

zorbi to jak nalzey, a nie do jakiegoś lepinga co w stodole ma warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zeleży od warsztatu.tu w sumie nie ma czego zepsuć wiec nie musi tego robić jakiś autoryzowany serwis-co zdecydowanie odradzam, najlepiej zrobić to samemu, weż jakiegoś kumpla daj mu 2-3 stówki i kratke piwka i zrobicie to razem.wtedy będziesz wiedział że jest dobrze zrobione a co najważniejsze zaoszczędzisz.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wcale nie wyjdzie az tak tragicznie duzo, jakby sie zawzial to z 2000. Pytam z ciekawa, bo rozgladam sie za autem i czasem stoi ladne 328 za granica dosc tanio i sie zastanawiam czy w razie cos brac pod uwage auto bez klimy i ja potem dolozyc jakby na lik nie bylo co kupic, bo auta bez klimy juz nie chce. Dzieki za pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem E 36 bez klimy i też to przechodziłem. Fachowiec nie drogi aczkolwiek mający wiele poleceń ( nawet na tym forum ) powiedział tak : robocizna 1 000 zł. ale nie daję nawet gwarancji rozruchowej bo wystarczy, że przy demontażu pękł komuś jakiś mały trójnik, albo zagubiła się jakaś bardzo drobna pierdółka i klima nie działa, samochód rozbabrany a ty ganiasz z buta po sklepach i na gwałt szukasz części. Mi poradził : kup auto z klimą albo od bidy wstaw szyber dach. Chociaż byli zawodnicy, którym to się udało.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy sie pchac ewentualnie w takie cos, bo roboty jednak troche jest. Ja chcialbyc i z szybrem i z klimą, tylko zazwyczaj jak jest jedno to nie ma drugiego. Szyber wstawiac to tez nie jest jakies super rozwiazanie. Słyszlalem, że niektórym przeciekaja, innym zgnił dach w miejscu cięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...samochód rozbabrany a ty ganiasz z buta po sklepach i na gwałt szukasz części

 

eeee tam....Praktycznie przy każdej naprawie trzeba się liczyc z jakimiś niespodziankami. Wiadomo że przy zadładaniu klimy trzeba dac sobie czas na to i pewnie liczyc się z dokupieniem jakiegoś czujnika czy plasticzku, który nawet w serwisie nie koniecznie musi być drogi.

 

od bidy wstaw szyber dach

 

Rozumiem że to dla tego fachowca "prawie jak klimatyzacja" :mrgreen: :duh:

 

Kolego poczytaj na forum jeszczcze bo coś mi się zdaje że komputer cały też trzeba założyć od auta z klimatyzacją. Na stronce realoem możesz sprawdzić co wchodzi w skład kompletnej klimatyzacjii , każdą pierdołke tam znajdziesz.

Lubie takie wyzwania :D

 

powodzenia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyzwanie napewno fajne jak ktoś lubi. Ja to lubie jak sie uda, gorzej jak sie nie uda - zlozysz wszystko wybulisz kasy i sie okaze ze jednak nie chodzi i wez szukaj dziury w calym. No ale np za powiedzmy te 2800 euro mam taka taczke tylko ze jest goła:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=91013573&__lp=36&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

Jkabym chcial kupic takie 328 coupe z klima w mplastiku tak ladnie zrobione to nie mając 4000 euro można raczej tylko pomarzyć. Wiec skoro roznica wynosi minimum 1000 euro to zaczalem sie zastanawiac czy nie brac rowniez pod uwage montazu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taką zwykłą szybę, czy coś bardziej skomplikowanego? Jaki koszt takiego zabiegu? Najchetniej chcialbym zeby wszystko bylo od razu, ale jak nie bedzie (bardzo prawdopodobne, bo rozgladam sie od dluzszego czasu) to trzeba bedzie cos kombinowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem najzwyklejszy mały, fabrycznie nowy szyber i to wcale nie z oszczędności ale :

Pierwszy pomysł - fabryczny szyber przesówno uchylny. Trzeba wymieniać cały dach, ciąc na słupkach, ale 2 zaprzyjaźnionych blacharzy postukało się w głwę. Samochód nie bity i takie cięcie, i jak potem wyprowadzić geometrię nadwozia? Każdy z osobna powiedział idź do obcego blacharza i potem jego ganiaj po ulicach.

Pomysł drugi - używany z demontażu szyber uchylno przesówny na zewnątrz. Cena ok 300 + montaz a do jakiego samochodu? E 36. A nie, ta ja się nie podejmuję, obejrzyj wzmocnienia dachu na real oem ...łatwo coś spiep... a potem?

Wstawiłem nowy oryginalny Webasto z gwarancja na piśmie. No, do końsa nie wyglądał najlepiej bo był nie za duży - taki bez ryzyka dało sie wstawić. To podobnie jak ze zmieniarką CD. Radio ją obsługuje, montaż na stelażu w bagażniku max 5 minut, ale spróbuj przeciągnąc kabel jak w oryginale.

Pomysł ostatni - E 46 + klimatronik. Czy jestem zachwycony? No nie do końca bo po prostu lubię szyber dachy. Zawsze jak nie miałem to ciąłem, a teraz nie mam alibi, bo mam klimartonik.

Na koniec - następny będzie miał fabryczny szyber i klimę. To kwestia priorytetów. I podłokietnik koniecznie, chociaz to najłatwiej naprawić.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

ja wstawialem do swojej poprzedniej e36 klimatyzacje manualna, mozna klimatronic ale poprostu ja nie mialem dostepnego.

trzeba wymienic nagrzewnice, jest to troche roboty no i zmienic troche instalacje elektryczna, ale nie jest to tak bardzo skomplikowane...

 

ja mialem anglika i z niego wyciagalem co trzeba i wkladalem do siebie.. w sumie zajelo mi to moze 5 dni ale nie jestem zadnym mechanikiem czy znawca motoryzacyjnym. pomagal mi kumpel ktory od 2 lat rozbiera bmw na czesci i to on wiedzial gdzie i co nalezy wyciagnac :)

w sumie zajelo mi to okolo 3-5 dni

 

3 dni na montaz i pozniej 2 dni na zlozenie do konca auta, nabicie i przetestowanie klimatyzacji.

 

ogolnie, montaz klimatyzacji jak najbardziej wykonalny poniewaz wszystkie uchwyty niezbedne sa - pod sprezarke, chlodnice, itd. jedynie trzeba dorobic cos tam z instalacji elektrycznej.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.