Skocz do zawartości

COUPE- problem z szybą po włamaniu...


fincz

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów!

 

w moim aucie mam taki problem: ostatnio jakiś sku... włamał mi się do auta, wybił szybę w drzwiach pasażera. kupiłem nową (z rozbitej E36 na szrocie, przynajmniej orginalna sekurit), założyłem... i jest lipa. jak zamykam drzwi, to widzę, że wzdłuż słupka szpara jest większa u góry niż na dole, czyi stojąc obok auta, szyba jest niżej od strony lusterka. teraz pytanie- czemu. jak myślicie, czy ma na to wpływ ustawienie plastików łączących szybę w tych aluminiowych prowadnicach z mechanizmem podnośnika (te 2 białe plastiki co kule w nie wchodzą, może otwór na kulę nie jest centralny...) czy jest jakiś element mechanizmu odpowiadający za pozycję szyby...?

 

ktoś coś o tym wie?????

 

z góry dzięki za pomoc... I NIE ZOSTAWIAJCIE W POZNANIU NA WILDZIE W NOCY NA ULICY!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce "sam naprawiam" (dostępna na tu gdzieś na forum), jest opis regulacji takiej szyby, generalnie na prowadnicach się to reguluje.

 

No Wilda nie ma najlepszej opinii, myślę że to przez blachy z innego województwa. Cóż sukinsynów nie brakuje, niestety.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mialem sporo problemow z szyba, jest taka regulacja na dole drzwi, idzie tam taka jakby poprzeczka od mechanimu i jest przykrecona na srube do blachy drzwi, popuszczajac ta srube masz mozliwosc regulacji konta szyby, niestety mozliwosci regulacji nie jest zbyt duzo. Ja juz mialem dosyc, wymienilem caly mechanizm i nadal gdzies ja katowalo, dopiero jak wymienilem uszczelke zaczela normalnie chodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc od spodu drzwi są dwa otwory po opuszczeniu szyby jest dostęp do śrub na jakiegoś torxa nie pamiętam jakiego , regulacja położenia szyby dość dokładana ale wymaga cierpliwości (szyba w dół regulacja szyba do góry i tak parę razy) reszty śrub tych pod boczkiem nie ruszałem chociaż po zdjęcu boczka dostęp jest dużo lepszy niż od spodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.