Skocz do zawartości

318i błąd poduszki - jak to odczytac


bartas_pn

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

pali mi sie kontrolka poduszki, carsoft nusuwa niby blad ale jak tylko skonczy jego calkowite usuwanie poducha sie dalej pali

komunikat mam nastepujacy:

5 firing circuit for belt tensioner on driver's side

16 belt switch, driver's side

 

ten pierwszy bład w tlumaczeniu to +/- odpalanie obwodu dla napiecia pasa(tasmy) po stornie kierowcy

 

co musze wymienic zeby bylo dobrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

pali mi sie kontrolka poduszki, carsoft nusuwa niby blad ale jak tylko skonczy jego calkowite usuwanie poducha sie dalej pali

komunikat mam nastepujacy:

5 firing circuit for belt tensioner on driver's side

16 belt switch, driver's side

 

ten pierwszy bład w tlumaczeniu to +/- odpalanie obwodu dla napiecia pasa(tasmy) po stornie kierowcy

 

co musze wymienic zeby bylo dobrze? :)

szczelam że napinacz pasa kierowcy:)

samochod mial wystrzeloną poduchę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, stalo mi sie to po tym jak przywalilem mocno w klakson, ale blad dalo sie wtedy usunac i potem po miesiacu wywalilo znowu i juz sie nie da

pierwsze to napisalem pod wpływem emocji,fakt ze troche za szybko

a to moze wlasnie ta tasma pod poduchą co jest albo jakies wtyczki pod poduchą

czy do naprawy czy do wymiany to juz jakis elektrik sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam, ponownie odkrywam temat, bo znow mi sie zapalila poduszka i blad "16 belt switch, driver's side" usunalem, potem odpalam auto i blad na nowo wyskakuje, wiec poprawilem kostke pod siedzeniem kierowcy. Od tej pory bledu juz sie nie daje skasowac :/ podczas usuwania carsoftem zanika tylko na pare sekund kontrolka, a jak skonczy sie czynnosc usuwania bledow to na nowo wyskakuje i nic z tym nie idzie zrobic.. Ktoś może mi coś na szybko poradzić? bo jutro wyjeżdzam na urlop...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Jezeli nie byly poduchy wystrzelone to sugeruje wypiac wtyczki podmuchac i spiac spowrotem. Mi zapala sie Airbag zawsze jak pasazer wsiada do auta - znaczy cos po prawej stronie do bani. Na dniach tez sie za wtyczki biore. To jest najprostrze co mozna samemu zrobic. Jezeli do tej pory dzialalo to na pewno nie jest to wina poduszek ani czujnikow - chyba ze auto uczestniczylo w kolizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odkrywam temat, bo poduszki sie nadal swieca, zakupilem INPE i pokazuje blad:

14 ignition circuit 10

 

i co dziwne potem odpalam znieslawionego carsofta i pojawia sie nowy blad:

14 Battery - connection defect or open circuit

i dodatkowo nieustajaco blad ktorego inpa nie wyswietla: 16 belt switch, driver's side

 

ktos cos moze n/t powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.