Skocz do zawartości

spalanie


chemik666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego w 320d to jak najbardziej normalne spalanie. Bardzo podobne wyniki uzyskuję na 1,9 tdi by VW i 2,0 D4D by Toyota.

 

Aby uzyskać podobne w 330d trzeba mieć zamiast nogi piórko.

 

U mnie w czystych Warszawskich korkach 70% i 30 % jazda po mieście wieczorami w w okolicach spalanie zamyka się w niespełna 11 l/100km.

 

A jak ktoś myśli, że szaleję to średnia wychodzi mi 28-33 km/h :D.

 

Jeszcze jedno, spalanie podaję z obliczeń bo wg komputera to pali 9,6 :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dają się oczarować magią liczb; faktycznie 5,4 to nie to samo co np. 6,5 ale na litość boską jaka to jest dla portfela różnica na 100 kilometrach: 4 zł ? Bez przesady. Też do tych 5 litrów zejdę ale jak mam osiwieć, oci**eć :D i dostać jeszcze innych uszczerbków na zdrowiu spowodowanych jazdą bez dotykania pedału gazu to albo dorzucę te 4-8 zł na setkę i oleję średnią 6, 7 czy nawet 8 litrów (co w trasie mi się jeszcze nie zdarzyło obojętnie jak bym jechał), albo przesiądę się do Corsy B 1.0 12V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie po to się kupuje 3.0d aby jeździć nie dotykając gazu, jak jadę pustą drogą np. o 4 rano i ustawie na tempomacie 90km/h to wg kompa po zresetowaniu pali 5l ale nie potrafie tak jechać zaraz wciskam gaz i jade 150 i już pali z 7,5 - 8l jak 170-180 koło 9 i uważam że to jest normalne spalanie i niech Wam palą 3l tyle co moja zielona motorynka :twisted2:
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj zalałem do pełna i wyszło że na 55litrach zrobiłem 630km

250km jazda powyżej 140 średnia na tempomacie 160-180

250km jazda do 130km/h

130km miasto i codzienne dojazdy do pracy na zimnym

wyszło że spalił 8,7 komputer po resecie wyszedł 9,2

myślę że wynik 8,7 jest całkiem normalny tym bardziej że tak grzałem przez 250 kilosów

pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój pali wg kompa 4,8(góra 5,1). Tyle że to bzdura bo naprawdę 6,8. Idąc tym tropem Twój pali ponad 7 więc wszystko ok. Zbadaj spalanie samodzielnie, a nie wierzysz komputerowi. Wtedy się możesz wypowiadać.

 

Ja badam regularnie ile pali na cały bak paliwa. Otóż robię moim autem około

1000km tygodniowo i zawsze zalewam do pełna czyli 63 litry.Przejeżdzam 1000km i jadę na stację i dolewam do tego co zostało i zawsze wlewam ok +/- 50l. Wychodzi na 63 litrowym baku 1200km w połączeniu miasto/trasa gdzie trasa wynosi jakieś 800km.A prędkości na trasie to 100km/h do 140km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chłopie to wychodzi że Ci pali równe 5 litrów Podziwiam i zazdroszcze że na 50litrach robisz 1000km albo jeździsz jak dziadek (nie neguje) albo te 2 litrowe jeżdżą za darmo.

Podziwiam no u mnie nie jest to realne chociaż nigdy nie próbowałem jechać równo 100 przez bardzo długi czas może wtedy by mi spaliła mniej nie wiem, ja poprostu nie potrafie tak jeździć :twisted2: zawsze mnie korci żeby tam wcisnąć w podłoge :twisted2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to wychodzi że Ci pali równe 5 litrów Podziwiam i zazdroszcze że na 50litrach robisz 1000km albo jeździsz jak dziadek (nie neguje) albo te 2 litrowe jeżdżą za darmo.

Podziwiam no u mnie nie jest to realne chociaż nigdy nie próbowałem jechać równo 100 przez bardzo długi czas może wtedy by mi spaliła mniej nie wiem, ja poprostu nie potrafie tak jeździć :twisted2: zawsze mnie korci żeby tam wcisnąć w podłoge :twisted2:

 

Kolego rozumiem twoj styl jazdy :D ja natomiast nie kupiłem tego autka na szybką jazdę ale do długich tras.A ponieważ ,że nie zarabiam dużo $$ :( to potrzebowałem auta które będzie mało paliło no i właśnie 3.20d dla mnie jest wystarczające. Niestety ja nie jestem zwolennikiem extra szybkości :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój pali wg kompa 4,8(góra 5,1). Tyle że to bzdura bo naprawdę 6,8. Idąc tym tropem Twój pali ponad 7 więc wszystko ok. Zbadaj spalanie samodzielnie, a nie wierzysz komputerowi. Wtedy się możesz wypowiadać.

 

Ja badam regularnie ile pali na cały bak paliwa. Otóż robię moim autem około

1000km tygodniowo i zawsze zalewam do pełna czyli 63 litry.Przejeżdzam 1000km i jadę na stację i dolewam do tego co zostało i zawsze wlewam ok +/- 50l. Wychodzi na 63 litrowym baku 1200km w połączeniu miasto/trasa gdzie trasa wynosi jakieś 800km.A prędkości na trasie to 100km/h do 140km/h.

 

Rozumiem że większość to trasa w Twoim wypadku, skoro tak dużo (chyba że pizze wozisz :lol: ). Ja kiedyś zrobiłem 1050km na zbiorniku. Jak zalałem do pełna to pokazał ponad 1400km. Ale mówiąc o moim średnim spalaniu mam a myśli codzienne dojazdy do miejsca pracy jakieś 10km, no i to by była połowa, zaś druga połowa to trasa. No i jeżdżę racjonalnie ale nie nader oszczędnie (może jestem za młody na to).

 

I mam jeszcze jedno pytanie przy okazji tematu: czy komuś weszło do zbiornika więcej niż 63l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63,7 - komp pokazywal 0 od jakis 3 km, auto jeszce jechalo. litr powyzej pierwszego odbicia - prawie pod tzw korek, wtedy juz trzeba powoli wlewac - wersja kombi - niewiem czy to ma znaczenie.

Jechalem na trasie i czekalem na jakos firmowa duzo stacje i jakos przez 30km nie bylo a jeszcze na kompie spadlo jakos szybko 20km i niestety dojechalem do zera km.

 

czy komuś weszło do zbiornika więcej niż 63l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.