Skocz do zawartości

e38 730-spalanie


Paulo79

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ile wam spalaja 3.0 V8 benzyny jaki i gazu. Chodzi o to ze moja nie chce zejsc ponizej 18 l, jezdze tylko na gazie,auto mam od niedawna i czy jade trasa czy tylko miasto to za cholere niechce zejsc ponizej ani powyzej 18 litrow. W trasie lece 120-160 km/h,ekonomizer pokazuje miedzy 8-10 litrow a komputer 17.4 l i tak wychodzi. Niewiem jakby bylo na benzynie az boje sie sprawdzic. Mialem A8 z motorem 3.7 i na trasie robila mi 13 litrow jak lecialem do 180 km/h czyli do 3 tys obr/min a w miescie 17 litrow. Bunia niestety zlopie wiecej a co najgorsze nie moge zejsc nizej. Sondy sprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie - na pb trasa 10 litrow , miasto ok 14-15

 

na lpg - trasa ok 12 , miasto ok 16 litrow ...

 

 

jezeli masz automat to na trasie powinienes spalac jeszcze mniej bo jest inne przelozenie ,a w miescie troche wiecej ... oczywiscie duzo tez zalezy jaka trasa i jakie miasto...

 

 

jezeli na trasie pali 18 to zdecydowanie za duzo - moja w miescie na gazie tyle nie pali nawet jak jezdze dynamicznie .

 

m60b30 jak jest sprawny to bardzo oszczedny silnik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie masz bo ja niewiem za cosie zabrac i co posprawdzac

 

mi to wygląda na nieszczelność instalacji. Musisz zobaczyć na benzynie.

 

 

Pozdrawiam

 

dokladnie - wylacz gaz i jezdzij na pb - zobaczysz co sie dzieje ... jak bedzie ok to lpg do przerubki/ustawienia.

 

jak bedzie podobnie to trzeba szukac przyczyny w silniku i osprzecie - typu : sondy , przeplywka itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy spokojnej jezdzie w trasie osiagam ok 10l/100 km, po miescie od 14-17l/100 km, w zaleznosci od warunkow drogowych. Nie mam LPG.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.