Skocz do zawartości

czujnik abs tył


pawel_86

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

byłem ostatnio w warsztacie gdzie w związku ze sporadycznie zapalającą sie kontrolką asc zdiagnozowali mi, że czujnik absu w prawym tylnym kole jest do wymiany. z tąd moje pytanie: ile może kosztować wymiana takiego czujnika wraz z samym czujnikiem? w warsztacie powiedzieli mi ze kolo 300 zł (!!!). a moze ktos robil to sam?

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo co ma czujnik od abs'u do kontroli trakcji??? Jeśli ktoś wie niech napiszę bo mnie to zaciekawiło.

 

Natomiast jeśli chodzi o sam czujnik to nie wiem jak u Ciebie, ale ja mam E36 w wersji sedan również z kontrolą trakcji z 96roku i u mnie ten czujnik kosztował coś ok. 30-40zł a jeśli chodzi o wymianę to jak zdejmiesz koło to powinieneś już widzieć.

Czujnik po prostu siedzi w klocku, trzymają go 2 blaszki po bokach, wystarczy je podważyć i wyciągnąć czujnik. Oczywiście jeszcze trzeba rozpiąć plastikowe pudełko w którym masz kostki od kabli do czujnika.

Potem należy wpiąć na miejsce starego czujnika nowy i po krzyku. Myślę, że nie powinno być większego problemu z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz i masz http://moto.allegro.pl/item464494612_bmw_3_e36_e_36_czujnik_abs_tyl_nowy_germany.html

a wymiana jest banalnie prosta zdejmujesz koło odkręcasz czujnik ABS na klucz 6kątny bodajże (6) i pewnie sam nie wyjdzie będzie trzeba go wydłubać oczyścić miejsce i założyć nowy (oczywiście przy moście wędrując po kablu od tego czujnika dojdziesz do kostki osłaniającej złącze czujnika trzeba rozpiąć i rozłączyć czujnik i podłączyć nowy)no i jazda po paru metrach zgaśnie kontrolka i można się cieszyć ABSem :D :dance: :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.