Skocz do zawartości

automat na manual

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam forumowiczów, czy ktoś zna odp. na pyt. " czy można zamienić skrzynie automat. na manual w 730 V8 z 95r. ?? w aucie jest (ale nie na 100%) 5HP18, szerokości i czekam na odp.
Opublikowano
w dziale "zrob to sam gotowe recepty" jest obszerny opis zmiany skrzyni z automatycznej na manualna - tam znajdziesz wszystko . jest to opis zmiany w e32 z silnikiem v8 - wiec w e38 wyglada analogicznie.
Opublikowano
znalezienie kompletu do podmiany na manuala, może byc wielkim problemem i wielkim wydatkiem.
Opublikowano
  • Autor
Dzięki dla xsilver za " oświecenie" a i drugi kolega ma racje, trzeba szukac rozbitka, to może potrwac, a czas to pieniądz, ale chyba mniej niz naprawa główna asb. A może ktoś wie ile ( wiadomo około) pozdr.
Opublikowano

Nie sadze, zeby taka wymiana wyszla Ci taniej niz naprawa skrzyni automatycznej, szczegolnie przy samochodzie klasy E38.

No chyba, ze za niewielkie pieniadze kupisz wszystkie potrzebne czesci.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Opublikowano
Ale jaki to ma w ogole sens? Sprzedaj i kup inna o ile sa w manualu... heh nie wiem bo dla mnie lima to wygoda a wygoda to automat ;p :)
Opublikowano

Odpowiedź na pytanie - tak, ale po co?

 

Nieekonomoczne, niewygodne i najczęściej awaryjne rozwiązanie.

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Opublikowano

Witam

 

Dowiadyłem się kiedyś o koszt samej usułgi w dobrym serwise gdzie naprawiają BMW i mechanicy powiedzieli ze sama robocizna to koszt około 1500zł w e32 a e38 to raczej będzie jeszcze więcej kasy. A części swoje też kosztują

Opublikowano
  • Autor
Dowiedziałem sie w kilku ( 5) zakładach ( patrz polecane na forum w pomorskim) i ....nikt nie pali sie do tej wymiany. Srzynie z allegro ( jeszcze nie wyjętą ) mozna kupić za 700-800. po małym targu. Ale na razie dam spokuj. Wymieniłem olej ( dynamicznie) i nie zdawałem sobie sprawy jak to "uzdrawia" asb. pozdrawiam.
Opublikowano
Skoro wymiana oleju tak uzdrawia automat to moze ja tez sprubóje tak czy siak przekładka na manula to bardzo dużo roboty i kasy. pozdrawiam
Opublikowano

Dla tych co nie myślą dalej jak tylko o wymianie...

 

A reszta silnika? Elektronika? Komputer? Wyważanie wału? Mogę się założyć że wymiana jest możliwa tylko fizycznie ale szybko się okaże, że to całkowicie nie do przebicia! :mad2:

Opublikowano
Dla tych co nie myślą dalej jak tylko o wymianie...

 

A reszta silnika? Elektronika? Komputer? Wyważanie wału? Mogę się założyć że wymiana jest możliwa tylko fizycznie ale szybko się okaże, że to całkowicie nie do przebicia! :mad2:

 

nigdy tego nie robiles , nie masz o tym pojecia i wypisujesz glupoty .

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=671182#671182

 

sam silnik nie rozni sie niczym , Dme jest to samo . elektronika - jest opisana w moim "artykule". wal napedowy - jak go zmieniasz na oryginalny ze skrzyni manualnej to jest fabrycznie wywazony - nawet jak sie go przedluzy to mozna oddac do firmy ktora go wywazy .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.