Skocz do zawartości

problem z zawieszeniem tył,nisko siedzi


devil88

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam pytanie moze ktos z was sie spotkał z czyms takim,

 

Zmienione amortyzatory tylne na nowe ,sprezyny takze,i jest problem poniewaz przed wymiana i teraz po wymianie jest tak samo,mianowicie nisko stoi,jest butla gazowa w kole,ale to chyba nie ma nic przeciwko,pomozcie co to moze byc,co moze byc przyczyna?aha i troche amortyzator tylny prawy lata w poduszce i jest takie lekkie popukiwanie,poduszki amorów tez sa nowe?

dodam ze jest to rocznik 91 i dla przykladu podam ze np.gumy stabilizatora przedniego maja srednice 27 ,czy jest mozliwe ze jest jakies inne zawieszenie?

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

aha i troche amortyzator tylny prawy lata w poduszce i jest takie lekkie popukiwanie,poduszki amorów tez sa nowe?

Zaraz, poduszki amortyzatorów nowe i amorek w niej lata i puka? Coś źle poskładałeś albo kupiłeś najtańsze poduszki z Allegro.

Zawieszenie przednie w 92 roku zostało zmodyfikowanie, łączniki stabilizatora później były mocowane do wahacza a nie do amortyzatora jak pewnie masz u Siebie, w związku z tym amorki są troszkę inne i krótkie łączniki ale sprężyna ta sama. W tylnym zawieszeniu żadnych zmian nie było. Jakiej firmy sprężyny kupiłeś i czy nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slyszalem, ze Nasze autka tak juz maja, ze z czasem nawet po wymianie amorkow i sprezyn na nowe tyl siada i jest nizej niz przod...pytalem sie znajomego mechaniora i powiedzial, ze mozna to zrobic, ale stwierdzil, ze nie warto, bo po co jak to w niczym nie przeszkadza...

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem odwrotny teraz. Zauważyłem wlasnie ze tył auta jakos tak niziutko siedzi i po zdjeciu koła okazalo sie ze spręzyna pękła. Założylem nowe sprężyny i teraz z kolei za wysoko! Aż glupio to wygląda

:( sprawdzalem są na pewno dobre... Czy one sie jakoś ułożą, "doklepią" z czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz drogich sprezyn to sobie zmien mozesz kupic komplet mtsa ja taki mam za 300zl z obnizeniem 20/40 czy cos takiego i jest rewelka(faktycznie obnizaja prawie tak ze stoi równo) jesli chodzi o komfort, z tym że wymiana juz drożej bo ok.70-100zl/szt.

 

Spręzyny sie nie doklepia szybko... i nie liczylbym na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem odwrotny teraz. Zauważyłem wlasnie ze tył auta jakos tak niziutko siedzi i po zdjeciu koła okazalo sie ze spręzyna pękła. Założylem nowe sprężyny i teraz z kolei za wysoko! Aż glupio to wygląda

:( sprawdzalem są na pewno dobre... Czy one sie jakoś ułożą, "doklepią" z czasem?

 

 

a jakie sprezyny kupiles i gdzie tez chce wymienic i nie chce zeby tyl byl wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to i ja sie dopne do tematu

Wymienilem swoje pękniete sprezyny wzmacniane z e36 na tyle na oryginalne seryjne wyciagniete z bemki z 1998r.Nadal moim zdaniem troszke siedzi albo po prostu tak mi sie wydaje przez ten kształt nadkoli z tyłu.Opona sie leciutko chowa pod zakole.Moze to by wina jeszcze amortyzatorów tylnych? Bo one na 100% wogole nie trzymaja, kwalifikuja sie do wymiany,która nastapi niedługo.Co tym sadzicie? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.