Skocz do zawartości

jakie zimowe (komfort) do 535d touring?


mjablc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam pytanie co do opon zimowych, na razie jezdze na letnich bridgestone potenza r050 225/50 r17 94 rsc, chciałbym zimówki nie run-flat, bo rodzina mi narzeka że nieco za twardo (sportowe zawieszenie). Co myślicie? Myślałem o Dunlop SP Wintersport M3, ale nie run-flatach. Czy warto jakos inaczej kombinować, ew. też ze zmianą felg albo innym rozmiarem opon, żeby było nieco bardziej komfortowo?

 

dzięki za pomoc, mj

 

_________________

mjablc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnacja z Run-Flatów to niekoniecznie dobry pomysł - w większości przypadków jeżeli samochód z fabryki wyjeżdża na Run-Flatach to do nich jest dostrojone zawieszenie i układ kierowniczy. Założenie zbyt miękkich opon może powodować niepewne prowadzenie przy dużych prędkościach.

 

A co do DUnlopów to śmiało, zbierają dobre opinie, ale słyszałem tyeż że bywają śliskie. Oprócz tego polecam Goodyeara UG GW3, Bridgestone LM25, czy Nokiana WR G2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam,

 

mam pytanie co do opon zimowych, na razie jezdze na letnich bridgestone potenza r050 225/50 r17 94 rsc, chciałbym zimówki nie run-flat, bo rodzina mi narzeka że nieco za twardo (sportowe zawieszenie). Co myślicie? Myślałem o Dunlop SP Wintersport M3, ale nie run-flatach. Czy warto jakos inaczej kombinować, ew. też ze zmianą felg albo innym rozmiarem opon, żeby było nieco bardziej komfortowo?

 

dzięki za pomoc, mj

 

_________________

mjablc

 

Moze yokoham a w drive? :mrgreen:

Co do runflatow to moze cos byc na rzeczy, ale bmw sie oficjalnie raczej do tego nie przyznaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.