Skocz do zawartości

528 - problem z "Kofferraum offen"


czadzikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym, że mimo zamkniętego bagażnika komputer wyświetla "Kofferraum offen", otworzyłem cały mchanizm otwierania, przeczyściłem. Niestety nic to nie dało.... Stąd moje pytanie, gdzie jest czujnik, który odpowiada za ten komunikat? Albo jak zadziałac, żeby ten komunikat wogóle nie był wyświetlany? Z góry dziękuję za wszyskie sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi m-c i rok produkcji auta (sprzed 09/1998, po 09/1999, czy w środku), to podłączę CI schematy z WDS... Wstępnie wszystko wskazuje na to, że switch jest zintegrowany z zamkiem... Może jakiś kabelek jest przełamany i daje fałszywy obraz rzeczywistości?

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi m-c i rok produkcji auta (sprzed 09/1998, po 09/1999, czy w środku), to podłączę CI schematy z WDS... Wstępnie wszystko wskazuje na to, że switch jest zintegrowany z zamkiem... Może jakiś kabelek jest przełamany i daje fałszywy obraz rzeczywistości?

 

Samochód jest z 1997roku, szczerze powiem, że nie bardzo wiem, na jakiej drodze tego szukac. Byc może dobrą wskazówką w poszukiwaniach będzie fakt, że nie można otworzyc bagażnika przyciskiem znajdującym się nad tablicą rejestracyjną?

(tzn można otworzyc bagażnik z pilota oraz przyciskiem znajdującym się w środku). Zastanawiam się skąd komputer czerpie sygnał o otwarciu klapy. Switch wydaje się działac poprawnie, ponieważ załącza i wyłącza oświtlenie w bagażniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zawiasach klapy idą wiązki przewodów, sprawdz je, niestety lata dają się im we znaki :P
www.alltech24.pl - oświetlenie led, xenon, ringi ccfl, markery led, pokrowce samochodowe, przetwornice napięcia, lampy robocze led



[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=160bfe16170114a1][img]http://images41.fotosik.pl/1246/160bfe16170114a1m.jpg[/img][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam sprawdź na początku przewody idące do klapy bagażnika, w mojej starej 520i właśnie tam była przyczyna podobnego problemu

 

 

Jak się okazało u mnie też był ten sam powód. Okazało się, że już jakiś gebels próbował to naprawiac, ale mu nie wyszło... Najważniejsze, że już to mam opanowane. Dziękuję wszystkim za pomocną dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.