Skocz do zawartości

Czuć benzyną z nawiewu.


ChrisCross

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchamiam auto , załączam nagrzewnicę, wentylator i czuję benzyną. Dokładnie oglądałem motor podczas pracy-jest suchy, żadnych wycieków. Dodam, że odczuwalne to jest gdy silnik uruchamiam na zimno- zapach ten odczuwalny jest do czasu nagrzania się-90*C. Gdy jest już ciepły już nie czuć benzyną.

Co to może być??

Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Radze Ci dobrze sprawdzic wszystkie przewody paliwowe a szczegolnosci doprowadzajace paliwo do wtryskow.

Tam jest takie jarzmo do przytrzymywania sztywnch przewodow i wskutek

drgan silnika potrafi puscic co powoduje obluzowanie przewodow gietkich.

pozdrawiam

I jeszcze jest mozliwosc rozszczelnienia przy wtryskach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiam auto , załączam nagrzewnicę, wentylator i czuję benzyną. Dokładnie oglądałem motor podczas pracy-jest suchy, żadnych wycieków. Dodam, że odczuwalne to jest gdy silnik uruchamiam na zimno- zapach ten odczuwalny jest do czasu nagrzania się-90*C. Gdy jest już ciepły już nie czuć benzyną.

Co to może być??

 

Posprawdzaj wszytkie opaski na przewodach paliwowych.

To, że przy rozgrzanym silniku już nie pachnie benzynką, nie znaczy, ze usterka ustąpiła. Po prostu wyciekła benzyna wyparowuje.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem podobny przypadek i zajeło mi trochę :wink: zanim znalazłem wyciek....sączyło się paliwo z pękniętego przewodu pod opaską zaciskową pod kolektorem dolotowym.....i ciekłopo bloku silnika :jawdrop:, jak widać sytuacja mało komfortowa :? najlepiej jeżeli auto ma kilkanaście lat wymienić wszystkie wężyki i opaski......koszt niewielki ale jaki komfort psychiczny :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.