Skocz do zawartości

Widzieliscie juz ta bestie ??? do sprzedania


weeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma sensu spierać się o to czy zakładać gaz czy nie... każdy ma prawo robić co chce ze swoim autem tak samo jak każdy ma prawo potem kupić taki zagazowany egzemplarz lub go ominąć szerokim łukiem.

 

Osobiście mam odruch wymiotny jak widzę wlew gazu w BMW i zdania nie zmienie. Wcale nie należę do ludzi bogatych ale staram się zachować dobry smak.

 

M3, schnitzer z LPG ?? :duh:

 

Swoją opinie opieram na własnych doświarczeniach z gazem w BMW. Kupiłem kiedyś e32 z LPG. Samochód jak się później okazało był cały porzeźbiony, pokombinowany a po zrobieniu 3 tkm padła w nim głowica... właśnie przez gaz.

 

Pozatym nie raz rozmawiałem z mechanikami, właścicielami serwisów i ich zdanie jest podobne.

Dobre zdanie o gazie mają właściciele stacji LPG, ci co przerabiają samochody na zapalniczki i Ci którzy założyli gaz w swoim aucie.

 

Osobiście jak widzę wlew gazu w BMW czy jakimkolwiek innym samochodzie jak Polonez czy Lanos odrazu oczami wyobrazni widzę, że ktoś oszczędzał na nim jak mógł... Takie jest moje zdanie i napewno go nie zmienie ani nie kupię niczego z LPG.

Nie stać mnie na wachę i zużycie 12- 15 l na 100? Kupuję coś małego co pali 5- 6 l i nie pajacuje.

 

Oczywiście można spotkać ludzi, którzy mają gaz np. w E38 i dbają o swoje auto jak o dziecko ale spotkać taką osobę to ze świeczką go szukać...

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Osobiście jak widzę wlew gazu w BMW czy jakimkolwiek innym samochodzie jak Polonez czy Lanos odrazu oczami wyobrazni widzę, że ktoś oszczędzał na nim jak mógł... Takie jest moje zdanie i napewno go nie zmienie ani nie kupię niczego z LPG.

Nie stać mnie na wachę i zużycie 12- 15 l na 100? Kupuję coś małego co pali 5- 6 l i nie pajacuje.

 

Oczywiście można spotkać ludzi, którzy mają gaz np. w E38 i dbają o swoje auto jak o dziecko ale spotkać taką osobę to ze świeczką go szukać...

 

zgodze sie z Toba ale nie do konca, gaz w Bmw i w polonezie to dwie rozne kwestie ,zuzycie paliwa mozna powiedziec ze jest takie samo (zalezy z jakim silnikiem bedzie Bmw) a roznica w cenie i kosztach eksploatacji duza ,powiedzialbym ze gaz w polonezie to norma bo inaczej nie oplaca sie jezdzic takim czyms co pali tyle co np 320 a nie ma do 320 porownania ,a gaz wedlug mnie ma miejsce tylko wtedy kiedy sie naprawde duzo jezdzi ,ja rocznie robie 14-16tkm i wedlug mnie i tak nie warto zakladac gazu a jak bym chcial zalozyc gaz to bym musial zmienic samochod bo Bmw nie zagazuje :twisted: :hand:

ale to juz jest OT i wedlug mnie temat zostal wyczerpany :|

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co, ja wrzucę swoje 0,03PLN do dyskusji. Niedawno na forum ktoś poruszał kwestię instalacji gazowej do 316, do tego instalka miała być kupiona z kredytu. Tak się zacząłem zastanawiać i doszedłem do wniosku że ja w takiej sytuacji kupiłbym golfa 1.9tdi i bym się cieszył. Bo BMW nie ma najtańszych części i nie jest tanim samochodem w eksploatacji, ale jeśli ktoś da radę utrzymać ten wóz w dobrym stanie to ok, ale kiedy nie będzie go stać na utrzymanie samego paliwa w najmniejszym silniku w tej marce to już chyba nie ma tego marginesu na części zamienne, eksploatacyjne itp. Ale jak już wiele razy było tu mówione/pisane -róbta co chceta. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby to te paliwo bylo jeszcze dobre a co troche slysze ze komus rozpuszczalnikiem wali z baku itp....wiec chyba lepiej gaz miec.

 

Ja sam mam zagazowane i moze bym nie gazowal ale jezdzic na takich paliwach to ja ......

 

A tak nie place zlodzieja za to ze leje do baku rozpuszczalnik (benzyne ktora z pewnoscia nadalaby sie jako rozcienczalnik do epoksydu)

 

 

A to ze ktos gaz ma w BMW to nie znaczy od razu ze auto nie jest dbane. Zgadza sie sa niektorzy tacy gaz i jak najwiecej km bez zadnych wymian ale nie wszyscy.

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie autka powiem tyle oglądaliśmy je z kumplami w Toruniu wczoraj i jednogłośnie stwierdziliśmy że straszne "druciarstwo", chłodnica przywiązana kawałkami opasek zaciskowych, kawałek deski koło silnika jako usztywnienie...........ogólnie straszna fuszera. Wiem że może nie jest to proste ale kumpel ma E-30 cabrio 3.5 i wszystko poprostu jest cacy, można było oglądnąć w Toruniu.

 

A odnośnie gazu, to jak ktoś chce jeździć na PB to jeździ a drugi na LPG i wszystko wolny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na LPG 8) . Nie uważam się za pomylonego, nie rzygam, nie czuję obciachu (z resztą mało kto wie, że jeżdże na gazie, ponieważ wlewu nie widać, a pod maską jeden szczegół zdradza dodatkowe zasilanie). W chwili założenia instalacji - była to absolutnie najnowocześnijsza instalacja gazowa, jaką można było wówczas założyć. W tej chwili mam na liczniku ponad 300 tkm. Silnik jest regularnie serwisowany, tak samo jak cała instalacja. Na gazie jestem w stanie jechać 220 km/h (ostatnia próba 3 tygodnie temu na A1 w oklicach Piotrkowa Trybunalskiego), tak samo jak na benzynie, dynamika lekko słabsza, ale lekko. Koszty - wiadomo jakie. :cool2:

Przez 5 lat używania piątki z gazem, nie miałem żadnych awarii inastalacji. Zadnych!!!.

Serwis polegał tylko na wymianie i konserwacji elementów eksploatacyjnych. Jeśli ktoś twierdzi, że gaz zabija prawdziwe BMW, to znaczy że ma w pamięci złe przykłady. Jest mnóstwo BMW z instalacjami na śróbkę, z dziwnymi odpęznikami w kolektorze z reduktorem od poloneza itd...

 

Proponuję lekko zmiarkować ton krytyki właścicieli BMW z gazem. :x Oszczędność nie znaczy niedbałość. :nienie: :duh:

 

Dla zatwardziałych:

 

BMW 518g (E34)

BMW 318g (E36)

BMW 318g Compact (E36)

 

Samochody te były sprzedawane głównie na rynkach holenderskim i włoskim.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze gaz to nic zlego!!! nawet w BMW!!! i zycze [byc moze po chamsku] zeby Ci madrale wyzej i inni podobni kiedys to odczuli!!! Nawet ostatnio jak bylismy z ojcem sie dowiadywac o gaz do naszej V8 to wdzialem na wlasne oczy e60 z 05' i e46 z 04' wlasnie zagazowane wtryskiem...nie sadze zeby wlasciciele narzekali na brak pieniazkow tym bardziej ze nie byly to ubogie wersje...panowie [przeciwnicy gazu] opanujcie sie bo przeginacie momentami!!! aha...jak na razie to widze tylko ze pieprzycie ze gaz jest zly dla beti, ze niszczy silnik...a moze do cholery jakies konkrety co?!!? jesli gaz jest szczegolnie na wtrysku to w jaki sposob moze to wplynac na prace silnika?! [rozumiem ze przy starszych generacjach moze rabnac w kolektor i rozszczelnic silnik, ale wtrysk?!]...czekam na riposte!!! pozdro!!! :x

--------------------------------------------------------------------

i jeszcze takie male sprostowanie odnosnie kolegi, ktory napisal ze kupilby golfa 1,9 tdi [i pewnie wielu zwolennikow diesli w tym marzenia polowy polakow golfa w turbodieslu]...nie jestem przeciwnikiem diesli szczegolnie dzisiejszych...ale wy czasem tankujecie na stacjach?! bo chyba nie trudno zauwazyc dzis minimalna roznice miedzy ON a PB??!! wiec coz wam po tym dieslu? ze troche mniej wam spali? a poza tym strach kupowac nowego diesla bo to na naszym paliwie to dobiero sie zarznie!! wiec mysle ze lpg jest najrozsadniejszym wyjsciem bo ingerencja w lpg jest trudniejsza...stad wieksza pewnosc ze nie jest chrzczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos cicho...nikt nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia? moze lpg nie jest takie zle? zycze zmiany pogladow i mimo wszystko wzajemnego uszanowania! pozdrawiam! a swoja droga odnosnie tego E30...nie dziwne jest to ze taki wspanialy silniczek, taki wyglad zewnetrzny i jeszcze wtrysk gazu za jedyne 15 tysiecy?!... :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chciał dorzucić pewną myśl jakiegoś profesora z jednej z Politechnik, który z swojej pracy o silnikach spalinowych napisał, iż zasilanie takiego silnika gazem nie ma negatywnego wpływu na jego trwałość, co więcej gaz w przeciwieństwie do benzyny nie rozżedza oleju co wpływa korzystnie na smarowanie silnika. 8)

 

Owszem pisał to, kiedy nie było tak skomplikowanych wtrysków paliwa jak teraz, ale inst. LPG mamy o niebo lepsze. :idea: :!:

 

A na koniec powiem tylko tyle, że Wole mieć zagazowane 220 konne V8 niż 90 konny silniczek i chwalić się, że jeżdże na benzynie, która i tak jest gównianej jakości.... :evil: :evil:

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się włącze...

Gazowanie eMek, schnitzer'ów i innych pożeraczy asfaltu to faktycznie dziwna sprawa. :| Skoro kupuje się auto sportowe to chyba nie po to, żeby Tanio nim jeździć. :duh:

Co do gazowania innych Beci to mam już inne zdanie. Czy np. jeśli zagazuje swoje 730 (mówimy o wtrysku) to czy mój samochód będzie gorszy.... :?: dzwięk ten sam, osiągi te same, frajda z jazdy ta sama tyle, że za 0,5 ceny :!: Idąc za myślą niektórych to powinienem chyba pozbyć się BMW, jeśli nie chce wydawać fortuny na paliwo.

Czyli Albo jeździć na benzynie, albo kupić Seicento.. :?: :evil:

 

Naprawdę nie wiem, co żeście się tak tego gazu czepili.

Peace

 

Ahhhhh... ileż można :)

 

Zagazowałem swoją z miłości do niej! teraz za TE SAME pieniądze mogę nią jeździć DWA RAZY dalej, czyli mogę "obcować" z nią dwa razy dłużej. A na paliwo wydaję więcej, niż jak na benzynie jeździłem, walę kilometrów jak wściekły - bo lubię. Nie zastanawiam się, czy stać mnie gdzieś jechać, tylko wsiadam i jadę!

 

M, śnicery i inne... przecież jest przełącznik BENZYNA/GAZ, chcesz poszaleć - przełącz się na benzynę i żyłuj auto - po to jest. Tylko, że jadąc na trasie 150kmph potrzebne Ci non-stop te 400KM? nie... więc przełącz na gaz - będzie taniej, aż ulgę odczujesz.

 

"Jak go nie stać na jeżdżenie na benzynie w BMW, to niech se kupi malucha..." - krótko - BYZYDURA! :) Kto nie zaleca instalacji LPG do BMW? Chyba PKN Orlen! Panowie, dobrze zrobiona instalacja z wtryskiem LPG MUSI działać idealnie (tak, jak benzynowa).

 

Czepiacie się gazu w BMW, może Was nie stać na bardzo dobrej jakości instalację? :) (just joking)

Co powiecie na tych, co LPG wsadzają do Seicento, Matizów (tfu) i TICO...

 

BTW, E-30 revelka :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód grał w dwóch serialach KRYMINALNI i NA DOBRE I NA ZŁE w scenach potrącenia aktorów :duh: ....stereotyp działa :evil: Dlaczego auto nie zagrało w scenie romantycznej nad brzegiem morza???

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wasza krytyke na temat tego E30 i az sie plakac chce.

Jak kto chce niech sobie poczyta:

http://slave.e-edukacja.pl/~darcoe28/forum/viewtopic.php?t=5883&highlight=beta+respekt

 

moim zdaniem jedna z najlepszych e30 po swapie

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego dupkowoza tzn. 520 m20, kupilem juz z gazem.

 

Rocznie przerabiam 50 tys km i nie widze tego zrobic na PB. Portfel bylby za krotki.

 

Oczywiscie jesli ktos ma M3, M5 to raczej nie wypada go gazowac, ale moze tez duzo jezdzi i nie ma wyjscia.

 

Co do osob radzacych kupic cos malego i malolitrazowego: w du........ mam jezdzenie FIATEM CC po 600 km/dobe. Musialbym to jednym dniu brac 2 dni wolnego zeby dojsc do siebie.

 

Pozdrowienia dla milosników szachownicy niezaleznie czym napedzaja swoje furki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego auto nie zagrało w scenie romantycznej nad brzegiem morza???

 

Bo ma gaz :twisted2: :twisted2: :twisted2:

leze ze smiechu! :D :D

 

btw koles co wsadzal sznicera do tej beti mi naprawia furke, a sam ma oryginalna alpine b10 (e34) :) wlasni niedawno mi opowiadal o tej czarnej, ze bedzie w serialu..

a scena byla taka, ze koles uciekal przed psami w galerii mokotow i jego dziewczyna chciala go zatrzymac i ja potracil.. lepszy byl poscig kilka odcinkow wczesniej z e36 coupe po szutrach, ktore ponoczarzneli :))))

 

poza tym nie marudzcie, sceny w filmach jak bandyci uciekaja betami sa wyrabiste, vide najlepszy poscig swiata czyli m5 w 'ronin' :)

Edytowane przez zalew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze gaz to nic zlego!!! nawet w BMW!!! i zycze [byc moze po chamsku] zeby Ci madrale wyzej i inni podobni kiedys to odczuli!!!

:naughty: Bzdety piszesz chłopie,nikt normalnie szanujący się fan bmw nie założy nigdy do swojej beti gazu.A jeśli może uważasz że jesteś miłosnikiem tych aut to tylko ci się zdaje i jeszcze dodam że ci mądrale (jak nazywasz przeciwników gazu) nigdy nie zrobią ci tej przyjemności i nie zagazują swych aut.Wszystko na temat :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne, unikatowe auto mozna spzredać za niezłe pieniądze jesli sie znajdzie amatora a sa tacy i to coraz wiecej, po dodaniu gazu auto przestaje juz być ciekawym kąskiem dla ludzi którzy szukaja takich aut. niestety auto o którym mowa nie jest ani unikatem ani autem o którym warto dyskutowac, jego stan jest poniżej krytyki, wiec czy ma gaz czy nie, nie ma to znaczenia.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sando biedaczku...nie wiem czy nie dowidzisz czy po prostu zaliczasz sie do "madrali" i prawda do Ciebie nie dociera...prosilem o konstruktywne wypowiedzi...prosze Cie udowodnij mi ze gaz zle wplywa na silnik!!! ja Cie blagam zrob to i przeciagnij mnie na swoja strone to nie bede cierpial jak bede czytal pierdoly ktore wypisujesz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulik87 poczytaj sobie dokładnie to forum a sam stwierdzisz że 80% ludzi tu bywający to prawdziwi miłosnicy bmw którzy odcinają się od wszelkiego rodzaju gazowników :!: Co do przekonywania ciebie co do słuszności zakładania instalacji gazowych to na ten temat już dawno temu wypowiedziała się firma BMW(wszyscy dobrze znają jej eksperymenty min. z silnikiem 1,8 w e34)która zakończyła eksperymenty widząc co się dzieje z silnikami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie zakoncze juz ta klotnie bo i tak nic wam to nieda :D ja osobiscie uwazam ze ta bmka przynajmiej z wygladu bo niewidzialem jej osobiscie w srodku jest jedna z ladnieszych e30 w polsce i takie jest moje zdanie i go nie zmienie wiec wy tez przestncie sie klocic czy gaz szkodzi czy nie bo i tak co druga osoba na forum ma lpg;)i tyle pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.