Skocz do zawartości

drganie obrotów przy hamowaniu na postoju...(???)


berbeto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w czasie postoju na luzie po mocnym wciśnięciu hamulca jest delikatne drgnięcie obrotów natomiast po jego puszczeniu obroty spadają z 900 do 500 i wracają do normalnego poziomu...co to może znaczyć ? Ostatnio uszczelniłem instalacje bo układ dostawał lewe powietrze ale teraz juz wszystko w porządu, obroty trzymają, samochód ładnie przyspiesza i równo pracuje tylko w czasie hamowania obroty spadają i wracają do normalnego poziomu co dziwne dzieje się tak własnie też na luzie w czasie postoju.

 

e36 1,8i LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadają na zimnym czy ciepłym silniku (stawiam na ciepły)

Jak masz klime to zobacz co się dzieje po włączeniu Klimy na 2 bieg na cieplnym i zimnym silniku

Podejrzewam ze na benzynie jest ok

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że wszystko jest w porządku

tak się dzieje, bo układ hamulcowy ma podciśnieniowe wspomaganie (serwo) hamulców, podłączone do dolotu silnika

naciskając na pedał hamulca "wpompowujesz" dodatkowe powietrze do dolotu i obroty minimalnie rosną

ONLY ANIA, ONLY BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na elektryke

Cały dolot mam nowy czyściutki uszczelniony, filtr standardowy

Na zimnym silniku po włączeniu wszystkiego co mam (wszystkie światła, Klima na max, podgrzewanie szyby, radio+wzmacniacz) jest wszystko ok.

Natomiast jak maszynka dojdzie do odpowiedniej temperatury to zaczynają się jaja z obrotami po hamowaniu. Zauważyłem mały spadek i wahania napięcia na akumulatorze.

 

Nie jestem specem od elektryki ale coś z tym jest

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witaj, mam cos podobnego, na postoju na cieplym silniku ze trzy razy jak podpompuje pedal hamulca i i wcisne do oporu obroty spadaja na ok 600, silnikiem lekko telepie, po 2-3s wraca wszystko do normy. Od dwoch dni sie zastanawiam co jest, dodam ze obroty chwilowo spadaja takze jak nacisne zamykanie szyb a szyby sa juz dosuniete, albo jak sie wlacza dmuchawa, za malo pradu mam w zapasie? :roll:

miało być bezawaryjne;]


http://i50.tinypic.com/2005nv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też mam podobnie ale dzieje się tak jak jadę i wcisnę sprzęgło to wtedy obr lekko falują dopóki się nie zatrzymam. Ale np. jak zamknę obieg powietrza to już się nic takiego nie dzieje. Zaznaczam, że na postoju wszystko jest ok. Ciekaw jestem co jest nie tak... :?: Gdzieś prądu za mało... :?:

Pozdrawiam

Smykoo

Było: e30 320i & e36 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że wszystko jest w porządku

tak się dzieje, bo układ hamulcowy ma podciśnieniowe wspomaganie (serwo) hamulców, podłączone do dolotu silnika

naciskając na pedał hamulca "wpompowujesz" dodatkowe powietrze do dolotu i obroty minimalnie rosną

kolego (bmwnorbert) prosił bym o niewprowadzanie w błąd Formowiczów BMW co ty piszesz o [wpompowaniu ]powietrza przez serwo :duh: :duh: układ serwo tzn.wspomagania hamulców ma na celu zrobienie próżni (kolektor ssący co robi ssie ) aby ci lekko działał pedał hamulca a po 2 piszą o spadaniu obrotów a nie rośnięciu czytaj uważnie posty, także jeśli nie wiem , lub nie jestem pewien nie odpowiadam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.