Skocz do zawartości

[ E39 ] Problem! Zablokowane drzwi! Jak otworzyć!


PIOCHU-M

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja kombi prawe tylne drzwi przestały reagować na klamkę od zewnątrz. Ale od wewnątrz można było je otworzyć. Najprawdopodobniej przy składaniu drzwi mechanik niewłaściwie założył cięgno i spadło.

Teść kombinując jak je naprawić wpadł na genialny pomysł i przekręcił blokadę przed dziećmi na bocznej wewnętrznej ściance drzwi.

Teraz drzwi są zamknięte i nie można ich otworzyć ani od wewnątrz ani od zewnątrz :duh:

Domyślacie się jaki byłem szczęśliwy jak wróciłem do domu.

Zdążyłem jeszcze teścia powstrzymać od odkręcania zawiasów zablokowanych drzwi bo dopiero narobiłby mi szkody.

Może ktoś ma doświadczenie, lub wiedzę jak najmniej inwazyjnie te drzwi otworzyć?

Według mnie najlepiej chyba zdemontować oparcie i kanapę i próbować jakoś ściągnąć boczek drzwi.

Co o tym sądzicie?

Może jakieś inne propozycje?

Może ściągnąć fachowca od awaryjnego otwierania?

Bo jak na razie jeżdżę 3-drzwiowym kombi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak to zrobic ale ja bym na Twoim miejscu pojechal na serwis. Mysle ze taka usluga droga nie bedzie a przeciez zawsze z ciekawosci mozesz podjechac i spytac o cene - w morde ci nie dadza ;)

a ustarka moze sie okazac bajecznie błacha... :) podjedz i zapytaj a potem napisz co bylo i ile cie skrobneli lub jak sie nie zdecydujez to ile chcieli za ta przyjemnosc

 

Pozdrawiam PAVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się nagadał. Forum jest od udzielania rad ale nie takich w stylu jedz na na servis! Serwisy to złodzieje a nie fachowcy. Kolego boczek można zdjąć na zamkniętych drzwiach. Było o tym problemie raptem dwa lub trzy dni temu. Jest tam dokładnie opisane co i jak zrobić. Poszukaj a znajdziesz. Gwarantuję ze żaden servis tego nie zrobi Ci za mniej niż 100zł. Sam za to jesteś w stanie zrobić to za darmo i z satysfakcją że dokonałeś tego sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Danek24 - zapytanie o cos nic nie kosztuje, sam nie jestem zwolennikiem serwisów Autoryzowanych bo tak jak napisales to zlodzieje. Ale czasami moze sie okazac koszt za usługe smieszny i wtedy nawet nie warto brudzic sobie raczek. mnie za 100 zl nie chcialoby sie tego rozkrecac samemu. Wolalbym jechac dac stowke i miec problem z glowy. No chyba ze ktos nie ma tej stowki to niech sie przesiadzie na Pikaczento no chyba ze ktos jest majsterkowiczem i woli to zrobic sam ... w takim wypadku zwracam honor :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavo e39 co za pojęcie ty masz?? Nie każdy ma tą stówke na serwis i nie każdy mieszka blisko serwisu. A poza tym jak się jedzie na serwis to w 5 min nikt ci auta nie naprawi. Nieraz warto poświęcić samemu godzinke lub dwie i się troche pobrudzić niż jechać do serwisu, wydać kase i zmarnować cały dzień.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym jechac dac stowke i miec problem z glowy. No chyba ze ktos nie ma tej stowki to niech sie przesiadzie na Pikaczento Pozdrawiam

 

lol to żes poradził... wiesz co, na KAZDY problem na tym forum mozna odpowiedziec "jedz do serwisu i plac, a jak cie nie stac to jezdzij rowerem", wiec moze postawmy na forum bota ktory na kazde pytanie bedzie tak odpowiadal :mrgreen: tylko nie o to chyba chodzi?

 

a do autora wątku: pare linkow i odpowiedzi przydatnych juz dostales wiec nie bede powtarzac tego, co juz powiedziano, ale badz spokojny ze sie da samodzielnie to zrobic, znam czlowieka ktory mowil mi kiedys ze mial podobny problem i poradzil sobie wlasnie tak jak opisano (tylko faktycznie trzeba bylo kanape wyjać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego vortex5 chyba dokladnie nie przeczytales mojego postu :) wyjoles z tekstu to co ci pasowalo.... proponuje przeczytaj sobie moj post jeszcze raz i przemysl to co napisalem albo niech ci ktos to wytlumaczy. Nie raz juz myslalem ze serwis ze mnie zedrze ale okazalo sie ze koszt to byly smieszne kwoty nie przekraczajace 100 zl wiec nie opowiadajcie pierdół.

 

Pozatym napisalem " no chyba ze ktos jest majsterkowiczem i woli to zrobic sam ... w takim wypadku zwracam honor " gruba czcionka specjalnie dla Ciebie gdybys jednak to przeoczyl....

 

Zanim skrytykujesz czyjegos posta dobrze go przeczytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego vortex5 chyba dokladnie nie przeczytales mojego postu :) wyjoles z tekstu to co ci pasowalo.... proponuje przeczytaj sobie moj post jeszcze raz i przemysl to co napisalem albo niech ci ktos to wytlumaczy. Nie raz juz myslalem ze serwis ze mnie zedrze ale okazalo sie ze koszt to byly smieszne kwoty nie przekraczajace 100 zl wiec nie opowiadajcie pierdół.

 

Pozatym napisalem " no chyba ze ktos jest majsterkowiczem i woli to zrobic sam ... w takim wypadku zwracam honor " gruba czcionka specjalnie dla Ciebie gdybys jednak to przeoczyl....

 

Zanim skrytykujesz czyjegos posta dobrze go przeczytaj :)

 

spoko bez urazy :) po prostu uznalem ze tekst o pikaczento to troche przegiecie, bo forum jest od tego zeby sobie pomagac a nie zagladac ludziom do portfeli, czy maja 100 zł na ASO

 

nie napisalem tamtego postu zeby kogokolwiek urazic, tylko zeby skierowac temat w strone rozwiazania problemu, a nie w strone ASO (wiadomo, ze tam wszystko zrobią, ale forum jest po to zebysmy nie musieli co chwile dawac im zarobic)

 

wiec z mojej strony luz, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK vortex5 ja nie mam do nikogo zalu jest OK

 

Natomiast kolego PIOCHU-M gdybys jednak nie dał rady sam tego zrobic kliknij ten link ==> http://www.autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewforum.php?f=10&sid=b2536f232287cca9c13a7a646fd95fe0

to sa polecane warsztaty(moze znajdziesz jakis w swojej okolicy) przez forumowiczów moze wystarczy ze podjedziesz i zapytasz jak sobie z tym poradzic i ci powiedza ja juz nie raz pytalem i bez problemu mi wytłumaczyli co i jak najpierw zdemontowac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.